Ki ez a Dóczy Balázs "hivatalos legóépítő"???

Re: Ki ez a Dóczy Balázs "hivatalos legóépítő"???

HozzászólásSzerző: Ákos » 2014. márc. 31. 11:03

Update: Melóhelyen az asztalomra rakta vki a Metropol-ban megjelent cikket. (2014. március. 18. kedd 11. oldal)

A Zeneakadémia és a LEGO Hungary Zrt. együttműködésében megépült a Liszt Ferenc téri zenepalota óriásmakettje, ...
... a játékpalotát pedig Dóczy Balázs hivatásos LEGO-építész alkotta meg.
Csetényi Zsuzsanna, a LEGO Hungary Zrt. marketingigazgatója elmondta, hogy azért álltak a kezdeményezés mellé, ...

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Ákos » 2014. feb. 27. 15:26

safiati írta:Egyébként elég gyenge az angolom de a "hivatalos legóépítő" egyenlő a "LEGO® Certified Professionals"-al?

yesbutnobutyes. kérem, kapcsolja ki.

Konyvtaroslany írta:Ja, meg is azt szeretném tudni, hogy ki ad ki "hivatásos legóépítő" bizonyítványt. Tán a Műegyetem? Vagy a Lego Hungária?)

Nem hiszem, hogy a ME és az LH ezzel foglalkozna, ellenben a TLC-nek van egy ilyen programja, az LCP. Ennyit akartam mondani. Hogy az LCP = hivatalos/hivatásos "legóépítő" (ilyet nem is írnék, mert én LEGO-nak írom) ezt nem akartam még csak sugallani sem.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Tomi » 2014. feb. 27. 10:45

Igen, a sajtó tényleg elterelheti a dolgot.

a "hivatalos legóépítő" egyenlő a "LEGO® Certified Professionals"-al?
Szerintem eleve csak hivatásos van, a hivatalos az olyan értelmetlennek tűnik nekem. Azok hivatásosok, főállásúak, akik a TLC-nél terveznek, építenek, illetve a lent linkelt CP-ok, plusz mindenki, aki meg tud élni belőle (tehát nem BL eladók).
Tomi

HozzászólásSzerző: safiati » 2014. feb. 26. 20:21

Elég frissnek tűnik:
Közzétéve : 22 január 2014, 12:00 CET Kapcsolat: Sanne Dollerup Lage
Aztán egy pillanatra beugrott a magyar sajtó egységsugarúsága. Pl. majd tíz évbe telt elhitetni velük, hogy volt munkahelyemet már nem úgy hívják mint ahogy ők nevezik. Ezek után simán el tudom képzeni, hogy csak azért mert DB ezzel foglalkozik pénzkereseti szinten, ezért simán ráfogják, hogy hivatásos. Onnan már csak egy félregondolás a hivatalos.

Egyébként elég gyenge az angolom de a "hivatalos legóépítő" egyenlő a "LEGO® Certified Professionals"-al?
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Ákos » 2014. feb. 26. 20:10

Foggggalmam sincs, miért nincs feltüntetve(*). :D Én csak erre próbáltam válaszolni:

Konyvtaroslany írta:Ja, meg is azt szeretném tudni, hogy ki ad ki "hivatásos legóépítő" bizonyítványt.

Tehát a válasz: a LEGO Certified Professional titulust a The LEGO Company (TLC) adja. (Tudom, az "a the" az kicsit fura.)

(*) lehetőségek:
DB LCP, akkor az oldal nincs frissítve.
Az oldal friss, akkor DB nem LCP.

Akos
Ákos

Re: LEGO Hungary

HozzászólásSzerző: Tomi » 2014. feb. 26. 16:46

MALUG Ákos írta:http://aboutus.lego.com/hu-hu/lego-group/programs-and-visits/lego-certified-professionals

Akos

De akkor Dóczy Balázs miért nincs itt feltüntetve? Érdekes, hogy egy-két kivétellel, Ők mind szobrokat építenek, mintha más témában nem lehetne jeleskedni. :roll:

Konyvtaroslany írta:(Ja, meg is azt szeretném tudni, hogy ki ad ki "hivatásos legóépítő" bizonyítványt. Tán a Műegyetem? Vagy a Lego Hungária?)
:mrgreen:
A Műegyetemhez annyiban kapcsolódik a Lego építés, hogy néha így szemléltetik a dolgokat. Pl. nekünk az egyik erőátvitel laboron a torsen differenciálmű működéséhez használtak Lego-t. Kis konstrukció javítás ráfért volna, de megálltam a beleszólást. :) Akit érdekel, tudok képet mutatni a neki megfelelő topicban, mert itt off.
Tomi

HozzászólásSzerző: hitechhun » 2014. feb. 26. 13:22

Hát ez elég érdekes, tényleg jó oldal, de valoszinüleg nem malugosok lesznek a célközönség, a gyerekeink meg úgyis töllünk tanulnak.
Azért oldalról megnéznék egy ilyen foglalkozást amit irt, valoszinüleg klaszikus coach eszközök lesznek felturbozva legoval.

De azért érdekes az alap gondolat fizesek hogy legozzak?

Majd néha napján rájuk pilacsolok mi lett velük.
hitechhun

HozzászólásSzerző: Ákos » 2014. feb. 26. 8:48

Ákos

HozzászólásSzerző: Konyvtaroslany » 2014. feb. 26. 8:17

Szépen felépített honlap, meg üzleti terv, már csak az a kérdés, hogy vajon bejön-e nekik? Van-é kis hazánkban fizetőképes kereslet?

(Ja, meg is azt szeretném tudni, hogy ki ad ki "hivatásos legóépítő" bizonyítványt. Tán a Műegyetem? Vagy a Lego Hungária?)

:mrgreen:
Konyvtaroslany

HozzászólásSzerző: Vazul » 2014. feb. 26. 7:07

Ja, megvan:
http://www.kockamuhely.hu/
Ha fizetünk, jönnek Malug-talira is (csak egy példa):
http://www.kockamuhely.hu/microscale-eacutepiacuteteacutes.html
"A foglalkozás ára maximum 4 gyerek részvétele esetén, 2 órás időtartamra: 12.000 Ft
Minden további résztvevő, illetve további óra: 3.000 Ft"
Vagy ez most ingyen reklám? :oops: :ty120:
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

Ki ez a Dóczy Balázs "hivatalos legóépítő"???

HozzászólásSzerző: Vazul » 2014. feb. 26. 6:54

Erről hallottatok?
http://hvg.hu/kultura/20140224_Igy_epul_a_Zeneakademia_LEGObol_video#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2014_2_24
Ki ez a Dóczy Balázs "hivatalos legóépítő"??? És mi az a Kockaműhely? És mért nem jár Malug-talira? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vazul 2014. feb. 26. 17:30-kor.
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

Vissza: Emberek