Bemutatkozás

Sziasztok

HozzászólásSzerző: karo » 2006. dec. 31. 14:01

Hali!Karesz vagyok, 1970-es (úgy látom nem a legidősebb).Építőiparban dolgozom, Nyíregyházán lakom. 6 éves korom óta rakom a kockákat. Lassan kis készletekkel kezdtem, majd vagy 10-12 év szünet után az SW megjelenésével újra indult a mánia. Most az SW-n kívűl a City-ből csipegetek (bőven). Sajnos anyagi helyzetem javulásával a szabadidőm forditottan arányos, így nem ritka, hogy új szerzeményeimet 12 éves lányom rakja össze, akit szintén megfertőzött ez a nagyszerű játék.(Másfél éves fiam még csak a Duplo dobálásáig jutott, de azért dolgozom rajta!) :P
karo

HozzászólásSzerző: Ákos » 2006. dec. 29. 11:06

ÁTHELYEZVE

elemes írta:Hahó,

Új hús vagyok a fórumon. 39 éves vagyok, tíz éve kezdtem technic Legózni, úgy mint az apukák szokták, a gyereknek veszi de maga is szívesen játszik vele :-)

Üdv
elemes
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ákos 2008. jún. 12. 13:50-kor.
Ákos

HozzászólásSzerző: mhorvat » 2006. okt. 28. 12:58

Sziasztok!

Akkor bemutatkotnék én is, mert még elég friss vagyok!
1988-ban születtem, becsületes nevem Horváth Milán. 4-5 éves koromban kezdtem el LEGO-zni tesóimmal, kaptunk egy-két készletet is, de leginkább innen-onnan system alkatrészeket. Építgettünk mindenfélét, kaptam egy-két Technic készletet is, aztán valahogy az összes a süllyesztőbe került és kb 8 éven át ott is maradt :( Júliusba kezdtem el újra szemezgetni a LEGO-val, interneten láttam meg először (Vaterán), és mondanom sem kell, azonnal szerelem lett belőle. Augusztus eleje felé vettem meg első Technic készletemet, és azóta is csak Technic-et gyűjtök, semmi mást.

Üdv.: Milán
Kép
mhorvat

HozzászólásSzerző: Greni » 2006. okt. 3. 7:20

Sziasztok!

1976-os évjárat. Eredeti keresztneveim Mihály István. Általában a Mihályt használom, de lehet szólítani Misinek, Miselnek, Májkülnek (csak így fonetikusan) és természetesen Greninek, ami a családnevemből jön.

Mindig is imádtam a legot. 1980-ban már nagyban építkeztem saját ill. bátyám legoinak felhasználásával. Kamasz koromban kezdődött a "dark ages" a szerelem és főiskola okán. Ami ráébresztett, hogy nem szabad soha teljesen abbahagyni a legozást, az az ominózus 7745ös készlet meglelése volt bontatlan állpotában itt Budapesten 2000-ben. Gyermek koromban egyetlen egy katalógusom volt, amiben láttam és - lehet, hogy ciki - de Istenhez fohászkodta, hogy egyszer legyen nekem egy olyan...(nem vagyok hívő, de a legoért mindent vállalok). Mivel lett is, ezt egy jelnek tartottam és, amint úgy alakult az életem "rákattantam" újra a legora. Már ott tartok, hogy képes vagyok csak néhány óhajtott alkatrészért megvenni egy teljes szettet. Nem gyűjtök MISB készletet. Kibontom és összerakom. Sőt a ritka elemeket felhasználom MOC-hoz. Train a témám (12V és 9V) Igaz mostanra fog csak elkészülni az első MOC-om, de ezt nagy durranásnak szánom. Baromi sokba fog kerülni, persze ehhez hozzá tartozik, hogy a kívánt elemeket teljes, és ráadásul lehetőség szerint Train témába vágó, készletek megvásárlásával szerzem be.

Egyenlőre ennyi!
A világ legjobb játéka a LEGO.
Greni

HozzászólásSzerző: Nig » 2006. okt. 2. 13:34

Sziasztok!

Gondoltam én is bemutatkozom.

Gábor vagyok, 86-os évjáratú.
Végzettségem egyenlőre egy érettségi, bár 2 év múlva már erősáramú villamosmérnök illetve mérnöktanár leszek.
Foglalkozásom egyértelműen hallgató, de mellékesben eljárok egy gyárba melózni, ahol a mérnök srácoknak segítek a villamosrajzokban.
Érdeklődés: Egyiptom téma (Adventurers/Desert) valamint a Technic illetve a Mindstroms . Szetteket nem gyűjtök, szinte csak alkatrészek vásárlok, bár most lehet, hogy megveszem az új NXT-t.

Gyerekként sokat LEGOztam, de ez idővel háttérbe szorult a tanulmányok miatt. Az új fellángolás kb. 1,5-2 éve történt és azóta is tart. Csak egy valamit bánok, hogy egyre kevesebb időm marad MOCozni. :(
Kép
Nig

HozzászólásSzerző: Georgee » 2006. okt. 2. 8:03

Üdv!

27 vagyok, de a Legot már régóta szeretem, csak az a baj, hogy gyerekkoromban a Lego drága cikknek számított, és szüleim nem igazán tudták ezt megfizetni. Az öcsém kapott kersztanyjától egy tűzoltós készletet kb 15 éve, azóta vok én is rákattanva.

Igazából 1,5 éve indultam be, azóta a Knight's Kingdom készleteket favorizálom, de a Viking témát is kedvelem. van egy kupac City is, de az előzők jobban érdekelnek.

6 éve hivatásos tűzoltóként dolgozom a X.ker-ben, de végzettségemet tekintve magasépítő technikus lennék.
Nemrég nősültem. A párom nem mindig díjazza újkeletű (?) hóbortomat, de vhogy mindig beletörődik :lol: . Bár az egyik klt-re (City 7899) Ő beszélt rá, mert az nagyon megtetszett Neki...

Mostanában a Castle témát hajkurászom, de gátat szab neki az a fránya anyagi helyzet, úgyhogy csak módjával...
Amúgy egy ilyen témájú, stratégia-szerű játékon töröm az agyam (dobókocka, papír, ceruza és természetesen egy csomó Castle fig), és ha valakit érdekel, szívesen beavatom és ötleteket is várok...
Minden ember meghal, de nem minden ember él igazán...
Georgee

HozzászólásSzerző: setash » 2006. szept. 28. 7:10

Hopp! Ide még nem is írtam semmit :)
Születtem: 83.07.02.
Foglalkozás: dekoratőr
Végzettség: Pincér

Kb. 4 évesen kaptam az első basic készletemet, azóta ünnepek állandó ajándéka a LEGO volt 94-ig. 97-ben kaptam 'vissza' a kedvemet, azóta folyamatos fan vagyok.
Elsősorban Castle-KK és SW témák a kedveltek, mostanában saját témákon gondolkozom... ;)
setash

HozzászólásSzerző: pkp » 2006. szept. 27. 23:33

Üdv Mindenkinek!

Gondoltam én is írok ide vmi okosságot magamról. :)

79'-es évjárat v'ok. Kb. 81-ben kaptam az első LEGO készletemet. Azután bármilyen ünnep volt, szinte csak LEGO-t kértem ajándékba (esetleg vmi Matchboxot, amik szintén mind a mai napig megvannak, köztük rengeteg ritkább darabbal...). Kb. 94' körül (középsuli kezdetén) jött a kötelező "én már nagy vagyok" szünet. Persze ez nem jelentette azt, hogy a meglévő készleteimet ne használjam, csak ezután már nem vettem/vetettem újat.

Egyébként az összes készlet nálam összekeverve volt, és így jó kis saját dolgokat lehetett alkotni. Volt elég sok témából készletem, így lehetett őket variálni.
Jelenleg is megvannak a régi MOC-ok. A nagyobbak:
-egy torony szerű vár, kb. 5-6 emeletes : )
-egy "csőrös" minifig scale kamion (bár inkább Model Team méretű, 8 "bütyök" széles), utánfutóval, rajta egy tank szerű valami (előtte egy vitorlás yacht volt, de azt már szétszedtem)
-egy hipermodern csapatszállító futurisztikus mindentvivő tank : D

Tehát úgy kb. 98'-ig szinte minden héten építettem vmit. Azóta szünet volt, csak mostanában kezdtem megint belevetni magamat a témába. Érdekelt mennyit érhetnek a készleteim, és így találtam rá erre az oldalra, majd szép lassan eljutottam az SW készletekig, amiket szeretnék begyűjteni (már amennyit a pénzem, ill. helyem megenged...). Mivel mindíg nagy SW rajongó voltam (ezen nőttem fel), és imádtam a LEGOkat, örömmel vettem észre, hogy létezik ezeknek a "tökéletes" combója!

Azóta megőrjítem vele a családot... 27 éves fejjel LEGO-t kérek ajándékba! : DDD
De ugye még mindíg jobb ha erre költ az ember, mintha elinná, stb...

Jah, és még egy adat, én is gépészmérnöknek készültem, csak aztán félbemaradt a suli.
pkp

HozzászólásSzerző: HerrVoros » 2006. jún. 28. 13:59

Üdv mindenkinek!

1978-as évjárat, eredeti bőrkötésben :lol: .
A LEGO iránti olthatatlan szenvedélyem nem tudom, mikor kezdődött pontosan, kb. 3-4 éves lehettem. Egy 722-es Universal Building Set volt az első... :oops: .
Utána gyakorlatilag minden témával kapcsolatba kerültem (city, space, castle, pirates, technic, stb...), de mélyebb nyomot csak a castle és a pirate hagyott bennem - feltehetően azért, mivel ebből kaptam nagyobb készleteket (a 6074-es Black Falcon's Fortress, illetve a 6274-es Caribbean Clipper). Meg persze a Technic. A Technic már első pillanattól kezdve nagyon tetszett, mindig sóvárgó szemmel nézegettem a katalógusok utolsó oldalát, de hiába, jó darabig kimaradt az életemből. Nem tudom, melyik karácsonyon kaptam az első Technic-emet (egy 8034-es Universal Building Set-et). Aztán volt még egy 8044-es Universal Pneumatic Set, majd jóval később egy 8820-as Mountain Rambler. Ja, meg egy számátnemtudom készlet, amiben három technic emberke volt.
Aztán lassan kinőttem a LEGO-s korból, legalábbis szüleim szerint, és nem vettek nekem LEGO-t. És én is úgy éreztem, kinőttem ebből az őrületből, hisz szakközépben már elég cikis lett volna ilyesmivel foglalkozni.

Megnősültem, és lett egy kislányom is, aki most 2 és fél éves.

Az újabb őrület nálam tavaly nyáron kezdődött, amikor is egy játékboltban - ahova egy háromkerekű bicikliért tértem be - megláttam egy 8652-es Enzo Ferrari-t. Nagyon megtetszett rajta minden (kivéve az árcédulát :) ), úgyhogy elhatároztam, hogy beszerzek egy ilyet, amint lehetőségem lesz.
Addig is, míg ez megtörténik, gondoltam keresek magamnak pár képet ról a net-en, ezért első adandó alkalommal rákerestem a LEGO FERRARI szavakra. Rövid úton rátaláltam a MALUG-ra, a PEERON-ra, aztán nem volt megállás.
Megismerkedtem itt a MALUG-on emelnével, és elkezdtem régi, hiányos készleteim szétválogatását, pótlását, illetve új készletek beszerzését.
Az őrület ma is tart. A gyűjtemény mindenkori jelen állását a galériámban láthatjátok.
Egyenlőre ennyi.
Szevatok!
LEGO. Imádom.
HerrVoros

HozzászólásSzerző: piratefan » 2006. jún. 20. 22:57

Sziasztok!

Akkor én is bemutatkozom, bár már sokan ismernek, mert augusztusban lesz két éve, hogy klubtag vagyok.

Születtem: 1986 Március 15 :D:)
Kiskorom óta Legózok, a nagy szenvedélyeim között tartottam számon mindig is. Kiskoromban sok legom volt, főként kisebb szettek, csak vonatos nem volt benne szinte, meg az újabb (1996-tól) lévő témákból.
Mikor kamasz voltam, a Legozás kicsit kimaradt, majd amikor 2004 augusztusában ráakadtam erre a klubra, elhatároztam, hogy építetek egy nagy vitorláshajót, és összegyűjtöm azokat a szetteket, amiket kiskorom óta szerettem volna megszerezni.
Elsősorban kalózos témában mozgok, ott is inkább a vitorláshajók miatt. Most ráálltam a MOC építésre, mert mostanra van annyi alapanyagom, amiből tudok nagyobb, az elképzeléseimnek megfelelő dolgokat építeni.

Multimédia-fejlesztőnek tanulok a Computer School-ban, szeptembertől leszek másodéves.

Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre a klubra, mert régen szinte senkivel sem tudtam erről beszélgetni.

Aki kiröhögi azt, aki Legozik, az nem ******, hanem egyszerűen fogalma sincs arról, hogy ez miről szól. Önmegvalósítás, amit ha művelünk, rengeteg mindent fejlesztünk, mint pl-ul a kézügyesség, a szín -és designérzék. És remekül megismerhető a Lego segítségével a minket körülvevő dolgok mechanikus/elektronikus működése, ami egy gyereknek több, mint hasznos. Gyerekkoromban örültem, ha láttam pl-ul egy autó kormányművét, mert jó érzés volt tudni, hogy hogy működik, és ezt a Lego-nak köszönhettem. Szóval ifjú generáció! Legozzatok, mert többet ad, mint gondolnátok!

Piratefan
piratefan

HozzászólásSzerző: Apofisz » 2006. jún. 19. 20:13

Sziasztok!
1985-ben születtem. Amúgy Gábornak hívnak. Első készletem egy lego rendőrhajó volt a készlet számára már nem emlékszem. Végzetségeimet tekintve vendéglátó szakmunkás iskolát végeztem pincér és szakács szakon.
:lol:
Apofisz

HozzászólásSzerző: hortomi » 2006. jún. 17. 16:55

Hello!

Na akkor én is bemutatkozom:
Tomi vagyok (ki gondolta volna :D )
1978-ban születtem
Fül-orr-gégész és kutatóorvos vagyok, elveszve itt a sok mérnök között.
Menyasszonyom van, ő nem legozik, de azért tolerálja :wink: .

3-4 éves korom óta nagyjából folyamatosan legozom,
vagy legalábbis mindig össze volt rakva valami a szobámban.
Nem gyűjtök semmit, szigorúan csak építek, szinte csak MOC-ot.
Town terepasztalt építettem-bővítettem, némi technic modell
építgetés is volt sok évvel ezelőtt.
5-6 éve, egyetem végén egy legotársast találtunk ki, ezzel élénkült fel
ismét a lego életem. Akkor kamionokat kezdtem építeni, jelenleg
8-9 hónapja egy castle falun dolgozom.
And now for something completely different, it's
BrickShelf
hortomi

HozzászólásSzerző: brob » 2006. jún. 17. 0:55

GP írta:Sziasztok!

Akartam várni, hogy hátha lesz egy idősebb is, na mindegy. :)

Születtem: 1967.
Foglalkozás: szoftverfejlesztö
Végzettség: erösáramu villamosmérnök

A honlapomon is írtam, hogy kb. 20 év után tavaly csöppentem vissza a LEGO világába, mikor kisfiammal komolyabban kezdtünk építeni. Kezdetben SW-t és KK-t :oops: gyüjtöttünk.

Huh, az a sok kiállításos kép kedvet csinált egy terepasztal elkészítéséhez. Szóval innentöl Train/Town és elötanulmányok (próbálkozások, amik nem biztos, hogy a terepasztal végleges elemei maradnak).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brob 2006. jún. 17. 17:37-kor.
Borda R.
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=345622]Medieval Life - saját készletek[/url]
brob

HozzászólásSzerző: piszkosfreddy » 2006. jún. 16. 14:30

Látom, kötelező ide írni. :)

Szül.: 1987.
Tanuló, nem tudom még minek... talán újságírás?
Lego: kb. 3 éves koromtól, azóta nem szakítottam szerelmemmel, legfeljebb időnként 1-1 hónap szünet, de meg sem fordult bennem, hogy abbahagyjam. Elsősorban train, de city is, ha tehetném SW-t is gyűjtenék, de így csak egy-két készletem van. Időnként elcsábulok egy teljesen más témakör jó kis szettjéért, természetesen időnként Technic is jöhet... egyszóval mindenevő vagyok, de a pénztárca függvényében a vasútra orintálódok. Legfőbb célom egy olyan igazán profi MOC, amihez teljesen külön rendelném az alkatrészeket, hogy soha se kelljen szétszedni, de ez még várat magára.

Akinek van elég ideje és gyomra, elolvashatja rövidke életrajzom:
http://www.malug.hu/forum/viewtopic.php?t=2152
piszkosfreddy

HozzászólásSzerző: Pit » 2006. jún. 16. 11:14

Sziasztok!

Születtem 1984-ben. Legoval kb. 3 éves korom óta foglalkozom töretlen lelkesedéssel. Kedvenc témaköreim: Castle; Pirates; Space; Starwars; Town. Egyéb hobbim az olvasás és a történelem.
:D
Pit

ElőzőKövetkező

Vissza: Emberek