időtöltés gyermekkel és lego-val

Re: időtöltés gyermekkel és lego-val

HozzászólásSzerző: belagyarmathy » 2009. márc. 22. 17:25

köszi! a kép alapján, összeszerelési útmutató nélküli építés is jó ötlet, legközelebb kipróbáljuk. addig keresek régebbi, egyszerű épületeket, autókat.
belagyarmathy

HozzászólásSzerző: Greni » 2009. márc. 22. 17:13

régi készletek hátoladán látható, összeépítési útmutató nélküli, altarnatív modellek megépítése
nem bonyolultakról van szó
pl.: régen én egy fekete kalapos kacsát építettem így meg
csak brickek kellenek hozzá, olcsó, egyszerű
majd ezek felnagyítása kétszeresére
szerintem a duplájára nagyítás is izgalmas egy kisgyerkőcnek
A világ legjobb játéka a LEGO.
Greni

HozzászólásSzerző: kopaka » 2009. márc. 21. 19:43

Hmm et a megoldás is nagyon bejön bár jómagam is gyerek vagyok de azért szeritnem majd a gyerekeimnek így fogom fejleszteni kézségét most nem azért de a gyerekkel ezáltal nagyon meglehet szerettetni a legot mellesleg a lánc nekem is a kedvenc lego alkatrészem.
kopaka

HozzászólásSzerző: belagyarmathy » 2009. márc. 21. 19:23

szoktam azt is csinálni, ha tetszik a gyerkőcnek egy alkatrész, akkor rákeresek a peeron-on, milyen felhasználási módjai vannak, aztán amit tudunk, azt megépítünk az összeszerelési útmutatók alapján (persze nem mindig színhelyesen, illetve a hiányzó elemeket pótolnunk kell mással).
most például a lánc a sláger, ezért legutóbb az oázis rejtekhelyet építettük meg, amiben ötletes módon van használva az alkatrész. http://peeron.com/inv/sets/5938-1
belagyarmathy

HozzászólásSzerző: kopaka » 2009. márc. 21. 19:08

Egyszerű a nagyszerű és egyszerre fejleszti a térlátást ahogy mondtad na meg a kreativitást szerintem igen ajánlatos ezt mindenkinek megcsinálni egyszer mert magában egy kicsit még izgalmas is én az öcsémmel csináltam meg a miénk fekete fal piros bútorok persze később részletesebben is megépítettük.
kopaka

időtöltés gyermekkel és lego-val

HozzászólásSzerző: belagyarmathy » 2009. márc. 21. 18:59

6 éves unokaöcsémmel együtt töltöttük a délutánt és megkért, hogy legózzunk.
eszembe jutott, hogy milyen jó móka lenne megépíteni a ház makettjét. a szobák szélességét és hosszúságát a gyermek lépte (mérte) le, egy lépés egy stud lett a maketten (utólag látom, hogy egy lépés lehetett volna kettő stud is).
a ház falát sárga kockákból építettük, a berendezési tárgyak pedig zöldek lettek. ez a játék a térlátás fejlesztése miatt is jó.
itt a kép (a ház félkész állapotban):
Kép

ha van gyakorlati tapasztalatotok, hogy mit lehet kezdeni kisebb gyermekkel és lego-val, kérlek írjátok meg ide.
belagyarmathy

HozzászólásSzerző: biker » 2008. ápr. 21. 19:43

Talán ide illik az, amit meg akarok osztani veletek:
Fiam Martin május 6-án lesz négy éves. Quatróval kezdte másfél éve, majd jött a duplo (4975, 4659, 9227). Ezután vettem néhány jól megőrzött használt szettet (5934, 6451, 6095) majd pár újat (5x7223 - olyan olcsó, és van benne 4 szép kerék, meg egy kis marék kocka - 4918, és most szülinapjára kapja meg a 7998-ast ). Hogy miért is írtam le mindezt? Mert ma egyedül összerakta a 6451-est! Én csupán előre odaadtam neki az épp a képen felhasználásra kerülő kockákat, néha segítettem abban, melyik kép is a következő, illetve ha nem jó helyre rakta valamelyik kockát, figyelmeztettem, hogy nézze meg újra a képet, mert az nem pont oda megy. Komolyan mondom, egyetlen egy kockát sem tettem én a helyére! Nagyon büszke vagyok rá, remélem nagy MOC építő válik majd belőle! Én épp most kompletírozom gyermekkorom 40 set-jét, meg vettem pár nagy Technic set-et (8880, 8868, stb...), úgyhogy lesz miből építkezni, legalább is a kezdetekben. :)
http://picasaweb.google.hu/NagyAbonyiAt ... 5492474354
biker

Előző

Vissza: Emberek