NLP-k véleménye a LEGO-ról

Re: NLP-k véleménye a LEGO-ról

HozzászólásSzerző: kvp » 2010. júl. 21. 5:52

Hat nekem van par hobbim, bar valahol mind kapcsolodik. Diplomahoz kotodoen (info, ipari automatizalas szak) ha mar nem tud az ember a szakmajaban elhelyezkedni, akkor nagy ritkan epitgetek robotokat, gyakorlatilag abbol ami a kezem ugyebe akad. Egyszer meg az elte-sek lego robot keszleteibol is. (haverom keresere, versenyre, bar eleg bena lett) Az emberek altalaban eleg hulyen neznek ram ha errol emlitest teszek, persze azert szolok, hogy csak olyan robotokat epitek amik mukodnek, de elfernek a polcon. Az egyik kollegam is ezt csinalja, csak neki masfel meteres a humanoidja es evek ota epitgeti, szoval a munkahelyen van par lokott mernok. Ehhez kepest megelhetesi alapon szoftvert irunk...

Aztan azert, hogy ne uljek tobbet az mmorpg-k elott, kiskorom utan felnott fejjel 25 evesen ujra elkezdtem modellvasutazni. Ezt altalaban elfogadjak az emberek, a noknek meg nagyon tetszenek az apro dolgok, pl. egy 3 centis Z meretu br89-es, ami egy cd tetejen fut korbe. Eszrevettem, hogy a noknek altalaban a kis meretu dolgok tetszenek, amik 'aranyosak'. Lego meretben ez a kis br80-as gozos a hozza tartozo vagonokkal, vagy a legkisebbik piros motorvonat.

Arrol, hogy felnott fejjel legozok nem sokan tudnak (egyelore), az egesz azzal indult hogy meglattam az uj legos elektronikakat, es azokat a lehetosegeket, amiket egy kis femsines hagyomanyos analog modellvasut nem tesz lehetove. Tovabba jelenleg a lego a legolcsobb modja a kerti meretu vasutazasnak, mert a hasonlo meretu gyari modellek kb. tizszeres aron vannak es nagyon kicsi a valasztek, mig legobol azt epit az ember amit akar es az ugy fog mukodne ahogy megepitjuk. Ismeroseim kozzul ket elte-s tanar legozik, egyikuk nagy star wars gyujto, masikuk mindstorm-os es tanitashoz is hasznalja. Ok nem neznek ertetlenul ha lego-rol van szo, bar mindkettojuket csak a sajat teruletuk erdekli, ami ertheto, hiszen en is inkabb csak vonatmanias vagyok. Viszont biztos vagyok benne, hogy ha edesanyam meglatja a most epulo 8w-s lego vonatomat akkor ki fog akadni, hogy a jelenlegi kis egyszobas lakasomba miert kell egy akkora vonat, ami kis tulzassal majdnem vegigeri az egyik falat. Igazabol meg en sem tudom hova fogom rakni... (a vitrines szekrenybe nem fer es ott mar ugy is van par robot meg kisvonat, es ujabban par lego keszlet is)
kvp

HozzászólásSzerző: hedsot » 2010. júl. 20. 20:20

Engem még 1szer se cikiztek ezért(najó lehet, hogy egyszer),
sőt sok haverom is szeret legózni :P tőlem szoktak kölcsönkéregetni elég sűrűn :evil: meg szerintem egyik haverom lopik is :evil: :evil:
Szüleimnek tetszenek a kreálmányaim, nagyszüleimmel 1ütt,
mondjuk anyám néha már unja, hogy megint legót akarok venni.
Nővéreim is legóztak, miattuk szoktam rá.Amikor unokahúgomék eljönnek mindig kérdi: hol a legó? :D Csak az a baj, hogy csak egyedül legózik.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hedsot 2010. nov. 20. 9:34-kor.
aláírás
hedsot

HozzászólásSzerző: Sampii » 2010. júl. 3. 20:55

Engem is fikáztak a lego miatt, de engem őszintén nem érdekel. Évfolyam társam is gyűjti és van nálam idősebb ismerősöm is, aki gyűjt, épít.
Még abban sincs semmi gáz, hogy az idősebb korosztály játszik is vele, mert feljleszti a fantáziád és osztom Cody apukájának véleményét.
Anyának még tetszik is, ma csináltam meg Flúgos Futamra az Exo Force kocsit és ma csináltam Naboo Swamp csatát a polcomra, Battlefront II. stílusban. :mrgreen: Ja és nálam is ez van, hogy az Ákos haverom itt járt és kérdezősködött, hogy minek, gondolom volt vagy 5 ezer forint, pénzkidobás.(10144 Sandcrawler-ről volt szó) Amikor meghallotta, hogy 35 ezer volt, hát inkább... nem mondom mit mondott. :mrgreen:
Sampii

HozzászólásSzerző: Clone-Commander-Cody » 2010. júl. 3. 20:45

nyári napközis táborba járok, hát az úgy történt hogy én bevittem a 7671-et meg a 7681-et és hát szórakoztam velük. Aztán jött még valaki---és még valaki. Ma már kb. 10 főt számláló ún. klubbom van, cserélgetünk, harcolunk, jól elvagyunk. Kívűlállók véleménye nem érdekel minket, (akik babajátéknak nekvezik)de ha lenne nálunk laptop és meg tudnánk mutatni nekik Erik Varszegi Venatorját...anyám veszi nekem a készleteket, mivel egyenlőre 14 éves vok, csak annyi a kérése, hogy ne legyek tellhetetlen (10195), egyébként semmi baja nincs a legózással. Apám véleménye: Inkább legózz, minthogy piálj vagy drogozz. Az oszt. társaim meg nem is tudnak errős a gyűjtőszenvedélyről, de nem is mondom nekik. De ha valaki megkérdezi, hogy mi a hobbim, akkor nem tagadom le. Nagyjából ennyi.
A Halálcsillag a Birodalom fegyveres harcbázisa volt; majdnem kétszer akkora, mint elődje, amelyet a felkelők erői sok évvel ezelőtt elpusztítottal - majdnem kétszer akkora, de ereje több, mint a kétszerese. Pedig még csak félig készült el.
Clone-Commander-Cody

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. ápr. 9. 13:38

hát én véleményem: a legi nem játék: életstílus

apám véleménye: ez nem lett valami jó/ez nem semmi
(véleménye attól függ, mit építek, mekkora, korhű-e)

anyámé: aranyos, kedves, nem rossz, klassz/ már megint? ajj, már megint harceszköz, és ez mire jó
(hangulatfüggő)

nagyszülőké:nagyapi: ebből nem lehet megélni...
nagyanyám: nagyon klassz

barátok: Legosok kivételével: :ty11: :ty11: ez a h...e már megint ezzel jön, tudsz valami mást is??

más rokonok: mi az a Lego? (ezekel a rokonokkal nagyon ritkán találkozok :D )
a többi, aki tudja hogy Legozok, csak annyit mond: jó (nem látták mire képesek a Brickek...
VikTTor írta:Ma földrajzórai eset:

Észak-Európa országai című rész.

Írjuk a vázlatot , a tanárnő szól : "Hoppá , kanyarodjunik csak vissza Finnországhoz , kihagytunk két fontos dolgot : Ki tudja mi az?
Egyik a szauna , ki is találtuk.
Erre: A másik meg a LEGóóó játék , tudjátok... (Finnországban, na persze)
(na mindenki röhögött a fiúk közül rajtam kívül, nem is mertem már helyreigazítani a dolgot...)

ez durva, nálam akkor volt ilyen, mikor osztálytársaim elkezdték: legot minden rszágban gyártanak európában....... :ty17:

azt mondtam nekik, vegyék meg a legkisebb készletet, és olvassák el az apróbetűket!! aztán adják nekem a szettet :ty40:
Építek, de hogy mit, arról gőzöm van!

"We work in the dark to serve the light. We are Assassins." (Az orgyilkos krédója - testvériség)
"You shall not pass" (Gandalf)
kit_fisto

HozzászólásSzerző: csanusz11 » 2010. márc. 31. 12:57

Apám véleménye: Tőlem építhetsz, de ne egész nap görnyedj ott a lego fölött!

Anyám véleménye: :ty107: (egy emotikonban kifejezve)

Egyik osztálytársam véleménye: Én már kinőttem belőle, blablabla...

Amikor a kürtversenyen voltam, akkor volt internet hozzáférés és bejelentkeztem a malug-ra. Az egyik gyerek megkérdezte, hogy mit keresek én ott... szóval vannak...ok :roll:

A barátaim általában nem kötnek bele abba, hogy lefgo-zok! Egyébként ha valaki azt mondja, hogy kinőtt belőle, akkor vagy irigykedik, vagy MODERÁLVA! , vagy nem tud LEGO-zni!
csanusz11

HozzászólásSzerző: safiati » 2009. dec. 6. 20:00

Összeraktam az Adventi Kalendáriumom készleteit, és most az Asszony itt játszik velük mellettem az asztalon.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Ákos » 2009. dec. 3. 11:45

OFF - én falra tudnék mászni az Excel-től, 99%-ban olyasmiket csinálnak benne, amit Access-ben kéne. :D

Akos
Ákos

Re: TLC/LEGO hírek és érdekességek (nem MOC/SEOC)

HozzászólásSzerző: Oldschool Spacer » 2009. dec. 3. 3:38

Talán érdekesség... Legó, mint demonstrációs eszköz, szóban:

Tegnap a gazdasági informatikus felnőttképzésen tanár a hallgatóknak:
- Szoktak Önök legózni? Nos, az emberek kétféleképp állnak a legóhoz: egyik fele azt mondja, hát ez csak apró műanyag bisz-basz, bütykökkel a tetején - hát mire jó az?; míg másik fele azt mondja, ez csak apró műanyag bisz-basz, bütykökkel a tetején - mégis mi mindenre jó!!! Látják, én ugyanezt mondom az Excelről - ha az ember tudja, hogy kell használni, bármi kihozható belőle...

Én jól szórakoztam a párhuzamon...
T-Sz. Laci
alias Oldshool Spacer
Oldschool Spacer

HozzászólásSzerző: Keetongu » 2009. jún. 9. 21:13

Nálam a körülöttem élők hozzászoktak már a Lego mániámhoz. Fater nem mondja, hogy ne vegyek legot. Nem szól bele. Ellenben ha karácsony, szülinap vagy ilyesmi van akkor sose vesz nekem, mert elmúltam 18, magamnak kel finanszíroznom. Több-kisebb sikerrel. Anyum se szól semmit. Haveri kör is hozzászokott. Én vagyok az örök gyerek típus. És akármilyen hihetetlen a csajoknak be jön :P Lehet ez nem épp ide tartozik, de Kiss Karcsi kolléga is megemlítette. Bár ha megkérdik, hogy gyűjtök-e valamit, akkor a válasz: fröccsöntött műanyag modelleket. Sose kérdeznek vissza XD
[url=http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=15&t=13058]Eladok[/url]
Keetongu

HozzászólásSzerző: Kiss Karcsi » 2009. jún. 9. 20:13

Anyukám és apukám tudják, de nem érdekli őket. Egy petákkal sem támogatnak a gyűjtésben, építésben, LEGOt nem vesznek. Az osztálytársaim viccesnek találják. Élvezik, hogy mindig van nálam egy-két figura, néhány LEGO elem, amivel ez lehet ütni az unalmasabb órákon az időt. Azonban sokszor nézik megszállottságomat furcsán, értetlenül. Még nem látták, mit építek.
Mindig adok LEGO-t annak a lánynak, akinek udvarolok. Ha ezt ugyanis benyeli, akkor jók az esélyek. Na azt nem tudom, hogy ők mit gondolnak pontosan. Volt aki azt mondta, a LEGO világba menekülök a valós világból. Volt, aki csak az "őrült" "vicces" "kreatív" jelzőkkel illetett.
Kiss Karcsi

HozzászólásSzerző: benoce » 2008. okt. 20. 15:00

Én SW-t gyűlytök. Rólam tudják a haverjaim valaki röhög rajta de valaki megért mint Anyukám és Apukám. A barátom sokszor mondja: " :o 10-30 ezer legora :shock: .Én inkább vennék tequilát" :)
benoce

HozzászólásSzerző: kockafej » 2008. okt. 20. 12:05

Hát én igy voltam vele:

haverom:
-mi a hobby-d
én:
-LEGO-zok
haverom:
-de gáz vagy nagyon nyomorék , egész nap otthon ülsz és rakosgatod a darabokat?
én:
-igen de nem egész nap.

A szüleim:

fater :

nincs vele semmi bajom ,meg amugy sincs korhoz kötve!

--------------------------
aztán mikor megmondtam anyunak h az egyik haveromtol meg szeretném venni a már nem használt legoját aztmondta:

Minek fiam nem vagy már kisbaba!

szoval öt még kicsit rá kell beszélni a dolgokra.
a LEGO egy igazi játék amit megunni nem lehet LEGO fan
kockafej

HozzászólásSzerző: Greni » 2008. júl. 24. 7:23

Új kolléga érkezett hozzánk. Éppen az egyik példaképem mozdonyait vizslattam a neten, mikor mögém állt és kérdezte:
- Te meg mit csíííínálsz???
- Hogy hogy mit? Legomozdonyokat nézegetek.
- Vissza az oviba?
- Nem, kedves új kolléga, nem. Nézd csak ezeket itt.
Megmutattam neki a MOC-ok összeépítési útmutatóját, saját kreálmányaimat és az álla is leesett. A szokásos kérdéseket tette fel ezek után; hol lehet ilyet venni? Ja, akkor alkatrészt hol lehet venni? stb.
A világ legjobb játéka a LEGO.
Greni

HozzászólásSzerző: Vamprah » 2008. júl. 23. 19:49

A sulimban vannak akik néha kibeszélnek miatta de pár haverommal szeretjük a Bio-t és így együtt gyűjtjük.A szüleim.....Ő nekik eddig nem volt semmi kifogásuk a Bionicle gyűjtés ellen.
Vamprah

Következő

Vissza: Emberek