NLP-k véleménye a LEGO-ról

HozzászólásSzerző: bikicsmilan » 2008. júl. 15. 12:21

Én a 28 évemmel egy "felnőttebb" kategóriába tartozom. Mondjuk nálunk mindig volt Lego, mert az anyukámnak nagyon tetszett, mindig épített nekünk kivilágított házakat, amikor az öcsémmel kicsik voltunk, a nagybátyám meg szuper kocsikat rakott össze, amikor nálunk járt vendégségben. Ez a nagybátyám amúgy ennek hatására kezdett akkor, a 80-as évek közepén Techniceket gyűjteni...
Jellemző, hogy a sárga várat és a tologatós gőzmozdonyos készletet akkor szerezte be anyukám, amikor kb. egy éves voltam :D
Ünnepekkor majdnem mindenkitől, majdnem mindig Legót kaptunk ajándékba, tényleg az egész család tetszését elnyerte a játék.

Ez eddig nem volt annyira idevonatkozó...
Mostanában, 20 évvel később, mikor 25 éves fejjel újra elővettem a régi készleteimet, sokan megmosolyogtak a családból, de ünnepekre érdekes módon mégis újra Legót kaptam :D
Viszont az összes nem-legós barátom, ha nálunk jár, mindig elképed a katedrálisomtól :lol: Viszont valamiért a csajok sosem lelkesednek annyira.
bikicsmilan

HozzászólásSzerző: Thomas » 2008. júl. 14. 20:58

Szüleitek támogatják a hobbitokat, esetleg egy kis pénzel is kisegítenek titeket? Ez a kérdés inkább az én korosztályomat érinti, nem azokat akik már kirepültek a fészekből és saját keresetük van.

Nekem anyáék fizetik a kockaboltos kiszállítást :D
OFF
Thomas

HozzászólásSzerző: biker » 2008. jún. 12. 6:09

Egyenlőre rám is furcsán néznek amikor kiderül, hogy 30 évesen most tértem vissza a LEGO világába, de a születésnapi kerti partin az összes haverom a MOCjaim tologatta. :D Nézem egyszer csak, h. hol vannak a srácok? A lányok az udvaron beszélgetnek, az összes fiú meg a nappaliban a szőnyegen játszik. :lol:
biker

HozzászólásSzerző: VikTTor » 2008. márc. 20. 13:52

Ma földrajzórai eset:

Észak-Európa országai című rész.
Írjuk a vázlatot , a tanárnő szól : "Hoppá , kanyarodjunik csak vissza Finnországhoz , kihagytunk két fontos dolgot : Ki tudja mi az?
Egyik a szauna , ki is találtuk.
Erre: A másik meg a LEGóóó játék , tudjátok... (Finnországban, na persze)

(na mindenki röhögött a fiúk közül rajtam kívül, nem is mertem már helyreigazítani a dolgot...)
VikTTor

-Egyszer mindenki megöregszik. Ám nem biztos,hogy felnőttként.-
VikTTor

HozzászólásSzerző: Jar-Jar » 2008. márc. 18. 20:16

mai metroból a körkérdés:

Kép
Kép
Kép
Kép
Jar-Jar

HozzászólásSzerző: AAron » 2008. márc. 9. 14:10

Megtört a jég: barátnőm legózott! :lol: Eddig is komoly dolognak tartotta a technic MOC-építést, de legutóbb ő is legóhoz nyúlt. Épp az 50 éves kocka-szabadalmat meséltem neki, és kérdeztem, megmutassam-e, konkrétan miről is van szó. Előhoztam a (jó sok) fel nem használt zöld és régi sötétszürke elemeket, amikből összerakott egy kb microscale méretű épületet, és ráfogta hogy avantgard gyárépület! :lol: Persze van még hová fejlődni, de a fantáziája megvan. Aztán felvetette, hogy meg lehetne építeni a Budai Vár alatt található barlangkórházatt, várastul, metszetben. :D Persze ehhez már nincsenek alkatrészeim...
AAron

HozzászólásSzerző: Thomas » 2008. márc. 8. 11:29

Egyik nap találkoztam egy régi ismerőssel.

Beszélgettünk és egész véletlenül feljött a LEGO téma ( :P )

Megkérdeztem,hogy esetleg van-e eladó LEGO-ja.Mondta h van.

De mindek kell az nekem?

Erre én:Gyűjtöm őket.

Erre ő:Hány éves is vagy?

:shock: :roll: :D
Thomas

HozzászólásSzerző: chupakabra » 2008. márc. 5. 14:43

Nem nagyon van a környezetmbe olyan aki legozna(bár a legtöbből ezt ki se nézem)Edig senkinek nem mondtam hogy legozok de ezzel ellentétbe nem titkolom,ha valaki meg kérdezi hogy mi a hobbim akkor biztos hogy nem azt kamuzom hogy a féregy gyűlytés.Egyszerűen nem ordibálom szét a városba és nem is ttitkolom.
Emlékszem,egy emebrtől féltem még régen hogy hogy fogja fogadni a dolgot,és ez az ember a barátnőm volt.Komolyan mondom gyomor idegem volt amikor az ajtóhoz léptünk aztán lassan következett a hobbi szoba. :D
Aztán amikor rá nézett a polcaimra,rekeszeimre, akkor elmosolyodott és valami olyasmit mondott hogy ez tök aranyos dolog. :)
Na akkor megkönyebbültem.De az tetcett amikor látta hogy gyönyőrűen és át tekinthetően vannak elrendezve az alkatrészen nem peig egybe öntve ahogy az 5 éves gyereknek a szülei megcsinálják. :) Talán ezzel látcott hogy komolyabban foglalkozom a legoval,de amikor meglátta A MOC-okat akkor odáig volt.(szerintem azért hazudni hgy a másik embert ne bántsam meg az azért nem olyan csúnya hazudozás nem? :lol: )De nem ahogy ismerem elmomdta volna ha valami nem tetcene neki. :wink:
chupakabra

HozzászólásSzerző: Greni » 2008. feb. 22. 9:26

Barátom (évfolyamtársam volt a főiskolán) kb. egy hónapja keresett meg, hogy restaurálná a készleteit, segítsek benne!!!
Örömmel teszem!
Totál el van ámulva, hogy be lehet szerezni az elveszett darabokat!!!
Eddig origamizott. Lehet rááll a legora!!!
Térítem rendesen!!!
A világ legjobb játéka a LEGO.
Greni

HozzászólásSzerző: Carlos » 2008. feb. 22. 9:21

Nálunk is hasonló a helyzet.
Nem hirdettem, de nem is reklámoztam, hogy legózom, erre kiderült, hogy még vagy 5 kolléga lego mániás... :)
Carlos

HozzászólásSzerző: Ákos » 2008. feb. 22. 9:02

Érdekes dolgot tapasztaltam. Munkahelyemen nem titkolom, hogy a LEGO a hobbim, bár különösebben nem is dicsexem vele. Ha pld. kiállításunk lesz, akkor szólok 1-2 embernek, meg berakatom a belső hírlevélbe. (Amit nem olvas senki. :D) A SUGÁR alatt is előfordult, hogy kollégával találkoztam. Kiderült, hogy "rajtam kívül álló okok miatt" mentek el a kiállításra, nem is tudták, hogy érintve vagyok a dologban. Na, gondoltam, akkor írok egy körlevelet, hogy ki akar értesülni, ha lesz kiállításunk. (Nagyon jó program gyermekes szülöknek, pld.) Gondoltam 1-2 ember biztos feliratkozik majd, de nem lesz nagy "sikere" a dolognak. Ehhez képest eddig 3 kolléga adott "nem" és 30 "igen" választ. :shock:

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: MAtor » 2008. jan. 4. 13:47

Én a bátyám után szoktam rá. :D A szüleim azt mondták hogy mindig kértem(a bátyámat) hogy építse meg ezt,azt stb.De ő mondta hogy én építsem meg és így történt.Vagy máshogy. :) Szüleim nem mondják hogy "hagyd abba",meghogy"jaj az annyira gyerekes"!Sőt!A legtöbbet tőlük kapom,vagy a b-től.Barátnőmnek nincs sok véleménye mert nincs barátnőm. :D És ha lenéznek akkor én azt szoktam mondani hogy "na és te megtudod építeni ezt"? :wink: Vagy "nekem legalább fejlődik a kézügyességem".Osztályomból rajtam kívül (ha jól tudom)2 gyerek Legózik. Nos ennyi.
MAtor

HozzászólásSzerző: Thomas » 2007. dec. 18. 17:56

Megtört a jég!
4 év után ismét LEGO-t vásároltam.Szüleimnek nem szóltam,hogy veszek csak diszkréten hazaállítottam 3 készlettel. :P Kicsit féltem,hogy furán fognak rám nézni ,de hát megenni csak nem fognak.És nem ettek meg. :D Anya megértett és azt mondta,hogy ennek örül és,hogy más is érdekel nem csak a számítogép előtt ülés,de ebbe ne mennyünk bele :P .Apa szintúgy elfogatda.Haverommal mászkáltam,nézelődtem a városba a készletek után és örülök,hogy vannak akik nem néznek hülyének,holott ez egyáltalán nem hülyeség.SŐT!Valaki gyerekesnek tartja,valaki pedig nem.Sajnos...

Tehát a LEGO jó dolog,nem kell szégyelni. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomas 2008. feb. 17. 19:58-kor.
OFF
Thomas

HozzászólásSzerző: bözsi » 2007. dec. 7. 12:27

A régi osztályom 1általán nem tudta rólam h imádok legozni (igaz ha tudták volna sem érdekelte volna őket). Szerencsémre az új osztályban akik megtudták kifejezetten jófejen álltak hozzá és egyikük kérésére regisztráltam ide (lásd lejjebb a képét: pepe620). A szüleimet nem igazán érdekli h tetszik ez a legozásosdi, vmiér nem vesznek komolyan ilyen téren és ezér kénytelen vok az összes legot megosztani az öcsémmel aki csak szétdobálni bírja (persze nekem kell összeszednem utána :ty21: :ty119: ).
bözsi

HozzászólásSzerző: pepe620 » 2007. aug. 19. 12:52

Engem álatalában kiröhögtek azn osztályban... (Majd október táján kiderül, mit szól majd hozzá az új közösség...) De csak a tapírok, mert az igazi barátaim megértenek, és elnézik, ráadásul az egyik legjobb barátom Bionicle-fan (majd beajánlom neki a MALUG-ot), a másik meg született műszerész, így nem szólnak le... Akinek meg nem tetszik, az ne gondoljon rá...

Bár előfordul, hogy néha-néha egy-egy HMCS beszól miatta, de azokat lenyelem, mert nem éri meg ilyen hülyeség miatt verekedni, h eltörjéka a kezem, és ne tudjak legózni :D

A szüleim teljesen tolerálják, apám hajón dolozik, így csak havonta egy-két napot látom, és majdnem mindig hoz valamit (legutóbb egy Exo Force-os Sonic Phantomot hozott. Azt mondta azért, mert még neki is tetszettek az alkatrészek...)

Páromról nem tudok nyilatkozni, mert sajnos nincs, de ha lesz, akkor majd faragok neki vmi nyakláncot fából, mert azért kézügyessége minden Legózónak jobb, mint az átlagnak...

Gyerekek: 15 évesen?
Köszönöm a figyelmet, megyek vissza alkotni...
MOC-topik; Brickshelf; Flickr;Petik's Shop
A modik csoport tagja vagyok, moderálási kérelmeket/észrevételeket PÜ-ben nekem is lehet jelezni!
pepe620

ElőzőKövetkező

Vissza: Emberek