NLP-k véleménye a LEGO-ról

HozzászólásSzerző: ljungberg » 2006. máj. 9. 7:40

Azt hiszem ezzel mindenki egy kicsit ugyanígy van. Próbáltak a szülők meggyőzni minket, hogy már elég "nagyok" vagyunk: "Nem kapsz már Lego-t karácsonyra, nem vagy már gyerek" hangzott sokszor el ez a mondat. Ennek ellenére ragaszkodtam ehez a fantasztikus játékhoz, szenvedélyhez.
Bárki ellátogat a lakásunkba én büszkén, lelkesen mutogatom meg kreálmányaimat. És érdekes módon mindenki elfogadja és csodálja, hogy mennyi lehetőség rejlik a Lego-ban. A menyasszonyom szintén elfogadta, sőt őt is sikerült "megfertőzni" így 30-hoz közel.(igaz csak a Fabulanddal)

Nyíltan felvállalom, hogy Legozok, ez egy fajta életérzés...És jó, hogy nagyon sokan megértik, elfogadják. Aki egyszer megszereti soha nem mond le róla. :D :ty23:
Aki meg kétkedve néz, vagy nem érti, megmosolyogja, hát tegye...egyáltalán nem kell vele foglalkozni.
ljungberg

HozzászólásSzerző: cicus » 2006. máj. 9. 7:26

Gyerekkoromban egyből egy 850-es targoncával kezdtem, nagybáttyám nem volt jártas a gyerekekkel kapcsolatban. :lol:

Sajnos szüleimnek nem volt sok pénze ezért csak évente kaptam 1-et.

Középsuli alatt pedig inkább haverok kanna buli volt a jellemző.

Kb. 1,5 éve lehetett, hogy akciós vitatigrishez adtak kis piros helikopátert (van még két bontatlan) , és akkor fellobbant bennem a láng. Mive nem egy városban lakok szüleimmel 1 darabig nem is modtam semmit se róla. Azt eccer étsanyám lejött hozzám kb. 3 hónapja és a szekrény kinyítása után azt hitte játékboltba csöppent.
Szerencsére mostanság eljutottam egy szintig abban hogy egy limit alatt tartsam a havi kiadásomat legoügyileg.
Egy két irigy emberrel találkoztam már, de ki nem szeretett gyerekkorában legozni?
cicus

HozzászólásSzerző: legocska » 2006. máj. 9. 6:46

Hosszú ideje ez a legérdekesebb topic :D

Egyszer apám azt mondta, ez az utolsó doboz LEGO, amit kaptál, mostmár nagy fiú vagy. (13 éves lehettem) . Ezt elfogadtam, úgyhogy onnantól szégyelltem is kicsit a dolgot, de a kirakatokat mindig megnéztem. Sőt, néha-néha vettem is kisebb készleteket, de a dobozt már hazafelé kidobtam, nehogy észrevegyék, hogy új.
Aztán eltelt pár év és olyan 24 éves koromban elkezdtem kisebb készleteket venni, a párom nem tiltakozott ellene, ennek nagyon öröltem, mert az ő véleménye fontos nekem, és nem akartam, hogy pont a saját kedvesem nézzen miatta komplett bolondnak. Senki más nem tudott róla, amíg egy olyan barátommal nem beszélgettem róla, aki valamilyen szinten mindig példaképem volt és ő azt mondta, hogy ez nagyszerű dolog. Ebből merítettem némi önbizalmat, azóta senki előtt nem szégyellem, sőt büszke vagyok rá. Ha olyasvalaki jön hozzánk, aki először jár nálunk, a madaram után az első a LEGO-s szoba, amit megmutatok.

A másik érdekes, hogy 4-5 év eltelt a megismerkedésünk óta a sógorommal, amikor kölcsönösen kiderült ez a ketyó (Luisfront)
nem a részvétel, hanem a fontos
legocska

HozzászólásSzerző: gyenko23 » 2006. máj. 9. 4:24

Én is úgy voltam vele, hogy nem érdekelt mások véleménye, és ma sem érdekel, sőt szeretek vele "kérkedni" azok előtt is akik nem tudják 8Kevés ilyen van.). Sokan irigyelnek is, hogy milyen jó hobbim van. Barátnőm kicsit nehezen értette meg, de most már ő is maximálisan elfogadja, csak ne költenék rá annyit. Barátok, haverok mindjárt elfogadták, mostmár mindig kérdezik, hogy van e valami új MOC vagy Technic, kiváncsiak rá. Faternak is mindjárt tetszett, anyám lassan megszokta, ő se sopánkodik már rajta. Akkor kiáltottak ki menthetetlennek amikor elmentam a Malug találkozóra.
gyenko23

HozzászólásSzerző: MALUG GM » 2006. máj. 8. 20:56

Engem konkrétan hülyének néznek az ismerõseim. Nem tudják hova tenni.
Ezen még az sem "segít", hogy szinte kizárólag a Lego "legfelnõttesebbnek" nevezhetõ ágával foglalkozom, és ezt a termékvonalat 70%-ban szerintem eleve felnõtteknek gyártja a Lego.
Mégis, az emberek -egy része- nem érti, ebben a korban hogy kerül Lego az asztalra. Kissé korlátoltak azt hiszem...

Egyébként magánvéleményem a kérdésrõl az, hogy a kívülálló véleménye engem tökéletesen hidegen hagy. :-) Mindenki sepregessen a saját háza körül.
MALUG GM
MALUG Site Admin
MALUG Site Admin

HozzászólásSzerző: GP » 2006. máj. 8. 19:07

Az a apósomnak kb. 800 db leáztatott korabeli gyufás cimkét vettem a bolhapiacon a születésnapjára. Amikor láttam, hogy a lugas alatt ülve a vasárnapi ebéd után mennyire örül neki, és végignézi mindet egyenként, akkor tudtam, hogy megérti a LEGO-val kapcsoltatos dolgaimat, bár erről még sohasem beszéltünk korábban.

ÜDV!
GP
GP

HozzászólásSzerző: brob » 2006. máj. 8. 18:16

Én gyerekkoromban nagyon szerettem Legozni, egészen gimnazista koromig. Akkor valahogy abbamaradt. Kb. egy éve, majd' húsz év
kihagyás után csöppentem vissza ismét ebbe a világba, mikor kisfiam elkezdett érdeklödni a LEGO iránt.
Sajnos ismét nagy kedvvel építek, mégha az építményeim messze elmardnak Gergö, Ákos, Köfejü (bocs, akit kihagytam)
építményeitöl. De szeretem ezt a "játékot".
A másik komolyabb probléma, hogy anyagilag többet engedhetek meg magamnak, mint azt szüleim tehették. Ez most alkatrész beszerzésben nyilvánul meg és kapok is érte a fejemre a feleségemtöl: valóban kell ez még?
Mindig azt szoktam erre válaszolni, hogy több pénz megy el havonta benzinre a munkábajáráshoz, mint amit kockára költök. És ebben maradunk. Én legalábbis ezt nem érzem kidobott pénznek.
Az biztos, hogy egy kivülálló örültségnek tarthatja ezt a hobbit, de szerencsére a családom többé-kevésbe elfogadja. Fiamat mindig elbüvölik az új alkatrészek, a feleségem pedig ilyenkor a gyerekkorunk svéd gyermekverseinek egyikét szokta idézni. Talán még emlékeztek rá:

"Bélyeget gyüjtöttem.
Apa hozott egyszer egy kilót.
Azóta nem gyüjtök bélyeget."
Borda R.
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=345622]Medieval Life - saját készletek[/url]
brob

HozzászólásSzerző: Lacc » 2006. máj. 8. 16:07

Én 5-6 éves korom körül kezdtem valamikor a LEGO-zást, 20 éve már ennek, de ugyanúgy élvezem ma is, mint akkoriban :D Igaz, volt egy elég nagy szünet, úgy 16-17 éves koromban áttértem a makettezésre (ami szintén nem egy költségkímélő hobbi), és most úgy kb. fél éve tértem vissza LEGO-s gyökereimhez öcsém révén, aki előszedte újra a régi készleteinket :lol: Szüleink nem nagyon örülnek neki, azt mondják komolyabb dolgokra is fordíthatnánk a pénzt, viszont én már egy ideje külön élek a párommal, szóval túl sok beleszólásuk nincs. A párom teljes mértékben elfogadja ezt a hobbimat (is), sőt, ő is szeretne majd pár Harry Potter készletet. Főleg a Durmstrang hajó tetszik neki nagyon. Egyedül annyit kér mindig, hogy egy bizonyos összegen felül azért ne költsek egy hónapban LEGO-ra. Szerintem ez teljesen normális kérés.
Összességében szerintem teljesen normális, hogy az ember ennyi idősen is LEGOval tölti a szabadidejét. Attól még, hogy alapvetően gyerekeknek készül, nem szimpla gyerekjáték
8)
LEGO, egy játék, amiből sosem lehet kinőni
Lacc

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2006. máj. 8. 15:19

Nálam csak a kedvesem tudja a szülei meg a rokonaim sem tudják.puhatolództam és úgy vettem ki hogy eléggé beégnék előttük holott én nem tartom égőnek.Kiskorom óta legózom ennek már 20éve de nem is akarok lemondani róla.
crusaderman

HozzászólásSzerző: Zoli » 2005. jún. 16. 12:43

Ezek a hozzászólások számomra elég érdekesek, mert én teljesen másképp vagyok vele.
Rólam elsős korom óta mindenki tudja, hogy legozom, de nem szoktak megszólni érte. Ha valaki mégis azt teszi, akkor megszoktam neki adni a brickshelf galériám címét, és megmondom neki, ha szerinte gyerekjáték akkor rakjon ki ő is egyet. Ha esetleg eljut addig hogy megnézze az építményeimet, akkor már azonnal átvált egy olyan stílusba, hogy nem is olyan égés legozni.
Rám a legozásom miatt felnéznek a mostani osztálytársaim is, sőt még néhány tanárom is, pedig már 17 éves 3.-as gimnazista vagyok.
Ebből a játékból én szerintem már sosem fogok kinőni, de ezt nem is szégyenlem senki előtt sem.
Zoli

HozzászólásSzerző: kipioil » 2005. ápr. 23. 14:23

Ritka az a topic amit ennyire érdekesnek találok, de ez a téma nagyon érdekel engem is, bár a hozzászólások még nem ömlesztik el a szervert!

Csatlakozom azon hozzászólókhoz, akik valamely szituban a másik emberek hülyesége miatt tagadják a LEGO mániájukat. Ehhez csak azt kell hozzátenni, hogy már vannak olyan vállalati továbbképzések, ahol a LEGO módszert használják a vállalati dologzók gondolatainak előlendítésére!

A másik, hogy biztos van több emberben is vágy a LEGO iránt, csak nem tud kibontakozni a többi elfuserált olykor mondhatni szokásos emberi viselkedés vagy reakciók miatt!

KB 1 éve lesz, hogy belkeztem ebbe a hobbiba és kb fél éve igen intenzíven kezdtem vele foglalkozni, már amennyire időm engedi, de ezidő alatt kiengedtem több emberben is a kisördögöt! Uncsitesóm is rendszeresen hajszolja a készleteket és most már a feleségem is vetetett magának egy készletet ami annyira meglepett, hogy hirtelen meg is vettem neki és még azon felül is kapott! Igaz ő hozzá a Bellville áll közelebb így ebből kezdte gyűjteni a készleteket.

Szerintem más is így lenne vele, csak nem mer elszakadni a "hagyományokhoz" kötött életétől! És ez az ami egy kicsit különccé tesz minket szerintem, hogy mi ezt meg mertük tenni és valamilyen szinten fel merjük vállalni!
kipioil

HozzászólásSzerző: Genialis » 2005. ápr. 2. 11:58

Pár hónapja a dumaplazmában találkoztam az egyik általános iskolás osztálytársammal. Ott állt a játékbolt kirakata előtt, csurgó nyállal kocsányon lógott a szeme a legókra. Odaálltam mellé, észre se vett, csak amikor megszólítottam, hogy jó az a készlet mi? Erre nagy színészi képességekről adva tanulságot megszólalt: biztos lego, az tiszta gyerekes.
Hát hogyne. :)
Genialis

Tartózkodási hely: Bp. Hu. Eu. Terra. Sol. MilkyWay. Universe. Multiverse

HozzászólásSzerző: Hepathos » 2005. ápr. 1. 21:59

Nekem nem legóznak ismerõseim, de nem nézlek le miatta. Mondtam, azért gyûjtöm, mert tetszik. És elfogadták.

Viszont anyám idegbajt kap, ha kiejtem a LEGO szót...
Hepathos

NLP-k véleménye a LEGO-ról

HozzászólásSzerző: leanest » 2005. ápr. 1. 19:25

Itt lehetne arról dumcsizni, hogy mit gondolnak az NLP-k a LEGO-ról ill. mi mit gondolunk róluk (lehet hogy ezt egyébként nem kéne) én speciel azt nem bírom túlságosan, hogy azt mondják hogy ez "babajáték" :evil: :evil: :evil: (modjuk ez igaz a 4+-os ill. a duplo-s v. az explorel-es készletekre még a system-re is de nem mindig de gondolom tudjátok miről írok)
-RIcSI-
Aki a LEGO-t szereti rossz ember nem lehet!!!!!!
leanest

Előző

Vissza: Emberek