Alkatrészek tisztítása

Re: LEGO tárolás

HozzászólásSzerző: godargeri » 2010. szept. 21. 12:21

Sziasztok!
Ti hogyan szoktátok tisztítani a legókat? Vízbe beáztatni ostobaság? Vagy van valami jó vegyszer?
A választ előre is köszönöm!
godargeri

Re: Alkatrészek tisztítása

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. aug. 28. 17:36

Szerencsére engem nem fenyeget a napfény, mivel a szobámon egy ablak van, ami a szemköszti ablakra (fürsőszoba) nyílik, így alig jön be fény, ami bejön, az is szórt fény. :) Ebben az egy esetben előnyös egy 9 négyzetméteres szoba. :D
Építek, de hogy mit, arról gőzöm van!

"We work in the dark to serve the light. We are Assassins." (Az orgyilkos krédója - testvériség)
"You shall not pass" (Gandalf)
kit_fisto

HozzászólásSzerző: Sampii » 2010. aug. 28. 17:28

Én az elemeket, főleg plateket, brick-eket, baseplate-eket hagyományos FŰLpiszkálóval szoktam tisztítani, előtte be kell vizezni és nagyon viszi a rakódott port a nehezen elérhető studok közt! 8)
A készleteimet is ha leveszem letisztítom velük, mindjárt mutatósabbak lesznek, nagyon olcsó megoldás, de sokat javít...
Sampi
Sampii

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. aug. 26. 18:49

http://theclonenews.freeblog.hu/archive ... lt_elemek/
Azt hiszem, ez a poszt választ ad a napfényes kérdésekre. :ty109:

"We work in the dark to serve the light. We are Assassins." (Az orgyilkos krédója - testvériség)
kit_fisto

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. aug. 26. 18:16

kvp írta:Van meg egy jelenseg amit nagyon utalnak a lego kockak, ez pedig a napfeny.

Tudomásom szerint az UV fény (ami a napfényben is van) okozza az elváltozásokat. :ty17:
Pld. LEGOLAND-okban akültéri cuccokat (szobrok, stb.) UV álló lakkal vonják be. Persze otthon ilyesmit nem csinálunk többnyire, főleg ha szétszedhető állapotban akarjuk megtartani a cuccot, mert a belakkozás kvázi olyan, mintha összeragasztanánk az alkatrészeket.

De esetleg UV szűrős fólia az ablaküvegen segíthet.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: safiati » 2010. aug. 26. 15:52

Én a koszosakat ph semleges folyékony szappannal és puha körömkefével mosom és folyóvíz alatt öblítem.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: kvp » 2010. aug. 26. 15:41

Elvileg a festetlen/matricazatlan alkatreszeknel lehet kezi mosogatoszert hasznalni, de nem szabad hosszu ideig aztatni az elemeket. Surolni csak finoman, mert karcolodhatnak, tehat max. egy nagyon puha fogkefevel es csak a nagyon koszosakat, esetleg puha szivaccsal. A vegen bo vizzel kell obliteni, nehogy barmi vegyszer rajta maradjon.

Az ultrahangos tisztitas is jo lehet, de azt en meg soha nem probaltam, de csak az ekszerekhez es egyeb kis targyakhoz hasznalt tisztigogep jo, az ipari tul eros.

A cigarettarol csak annyit tudok mondani, hogy sajnos mindenbe beivodik. Ha van dohanyos a csaladban akkor a legot es a vele egyuttelo emberek tudejet is hasonlo modon karositja a fust. (csak a lego valamivel ellenallobb, meg a feher kockak is)

Van meg egy jelenseg amit nagyon utalnak a lego kockak, ez pedig a napfeny. Egy polcon tartott eredetileg feher utasgepem egyik fele sargult meg igy par ev alatt, mert mindig ugyanaz az oldala nezett az ablak fele. Onnan sejtheto hogy ez a gond, hogy az elemeknek csak a nap fele nezo, fedetlen resze sargult, tehat a szarnynak az also resze nem pedig mindketto szabad levegon volt. Alapszabaly, hogy a lego-t tartos direkt napfeny ne erje, mert ez nem kosz, tehat nem moshato le.
kvp

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. aug. 26. 15:14

A szappan eleve minimálisan lúgos... kémia, hello...

Baba szappan jó hozzá vajon?

Egyébként kipróbáltam egy technic fogaskeréken, nem érzek különbséget a Baba szappanal mosott és a mosatlan között... Vagy rosszul érzékelem :?:
Marus

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. aug. 26. 15:12

Ha nálatok nem savas/lúgos a szappan, akkor nem :wink:

kit_fisto

HozzászólásSzerző: Marus » 2010. aug. 26. 15:01

Akkor ugye a szappanos víz nem teszi tönkre az alkatrészeket??? :o :o :o
Marus

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. márc. 12. 15:44

Na ugye! :D

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: a-hun » 2010. márc. 12. 3:46

Én is rendeltem már a Bricklinken dohányostól. Két hétig áztattam többször cserélt szappanos vízben a kockákat, mire elmúlt a bagószaguk, és közben az egész fürdőszoba olyan penetráns szagú lett, hogy alig lehetett bemenni... :(
a-hun

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. márc. 11. 22:37

kit_fisto írta:a hasznalt legot a közismert magyar boltra mondod? ott is van egy enyhe füst, de hamar lekopik a <font color="#990000">MODERÁLVA!</font> vízben szappannal

Nem, amikor abbahagytam a használt LEGO vásárlást kb. 2004-ben akkor szerintem ők még nem ööö üzemeltek. Készletpótláshoz rendeltem alkatrészeket, már nem emléxem, melyik bolt(ok) volt(ak) a füstösek, több is volt. Vettem dohos szagú LEGO-t is, pincéből. Meg sajnos saját (új) LEGO-mon is éretem már dohos szagot, mivel pincében volt tárolva. De az valahogy jobban kiszellőzik, ha "szárazra kerül".

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: kit_fisto » 2010. márc. 11. 18:57

cigi helyett a nikotintapasz, a szortimenter meg a lagonak

kit_fisto

HozzászólásSzerző: Steve » 2010. márc. 11. 18:30

kit_fisto írta:
Steve írta:Mostanábban már sokadszor futok bele, hogy "füstös lego". Ha olyan szobában vannak a legok, ahol dohányoznak, beszívják a füstöt? Ez érződik rajta? Mert hogy én így "élek" velük együtt (hely szűkében vagyok).

nem hiszem de szaga lesz... erre találtak ki a nikotitapaszt és a szortimentert :)

akkor ragasztok mindegyik kockára, és beteszem a dobozokba.
Steve

ElőzőKövetkező

Vissza: Alkatrészek