MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2019. jan. 18. 0:24

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 361 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: BrickLink
HozzászólásElküldve: 2018. dec. 29. 16:24 

Sziasztok!

Tud valaki segíteni Bricklink wanted listben?

Hogy lehet beálíltani, hogy a wanted list-ben látszódjanak az árak?

+ hogy tudok adott év Legoira úgy keresni, hogy mutatja az árakat is és be lehet állítani, hogy használt, vagy új?

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. máj. 28. 20:59 

Én sem állítottam semmit, sőt, kerestem, be lehet-e állítani, de semmi. Örülnék, ha valaki megcáfolna. Ha kivették ezt a funkciót, miért? :? Most komolyan nézhetem megint végig egyenként a tételeket, hogy megéri-e az adott boltban venni, vagy inkább máshol? Mert ennek pillanatok alatti eldöntésére volt jó, hogy kiírta a wanted listnél is a "store price" oszlopban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. máj. 28. 18:38 

Nekem korábban látszott, most nem látszik.
Ha beállítás, akkor nem én állítottam el :) :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. máj. 27. 10:52 

Sürgős segítségre lenne szükségem:
https://www.youtube.com/watch?v=H8QR7Sm9z5Y
--> ebben a videóban pl. 6:35-nél látható, hogy wanted list után (amikor a boltokat keresi) a store price oszlopban ott van, hogy az adott ár a boltban alatta vagy felette van az átlagnak (piros vagy zöld), és hány százalékkal. Ezt hogy lehet Bricklinken előhívni? Sehogy se sikerül, már arra gondolok, hogy kivették ezt a funkciót (de ha igen, könyörgöm, miért??).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 15. 5:57 

:ty23:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. márc. 14. 13:03 

A V2-es bricklink iszonyat jól használható, és nagyon kényelmes lett, összehasonlítva a régivel. Amikor a fejlesztést bejelentették, nem hittem, hogy ennyire jól össze tudják hozni. A legjobb az egészben a wanted list kezelése, főleg az új, stud.io programmal:

https://studio.bricklink.com/v2/build/studio.page

--> egyszerűen csak be kell importálni az LDD fájlt, vagy építeni benne egyet, és pár kattintással feltölthető Bricklink wanted list-be. Akármekkora modell listája így automatikusan felmegy, nem kell vele sok időt eltölteni. Persze előtte nem árt ellenőrizni LDD-ben, minden stimmel-e, vagy utólag kijavítani wanted list-ben a nem létező színeket, elavult alkatrészkódokat (pl. undetermined plate számok, stb.). Összegezve, az alkatrészlista 99,9 százalékának manuális, időrabló hozzáadását így el lehet kerülni. Persze csak digitális modellek megléte esetén, viszont a V2 Bricklink manuális hozzáadása is sokkal gyorsabb, mint volt.

Ha részletesen akarjuk a wanted list-hez hozzáadandó tételeket szerkeszteni (mennyiség, szín, állapot, stb.), akkor a want/upload menüpont alatt feltölthetjük közvetlenül is az LDD fájlt (vagy mást), és kilistázva megjelennek a tételei. Ez talán még egyszerűbb, főleg, ha áttekintve akarunk pár tételt módosítani.

Szóval, LDD --> BL wanted list még sose volt ilyen gyors, és egyszerű. (ok, régen is volt pár ldraw feltöltő program, de ha jól tudom, azok elég mecerásak voltak)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 27. 15:28 

Nagyon szépen köszönöm a profi választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 27. 11:15 

Ezt jobban nem is lehetett volna elmagyarázni, pontosan így van. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 26. 21:34 

A counterpart tömören azt jelenti, hogy az elemlistában egy adott elem helyett lehet, hogy másféle szerepel. A színkódot érdemes nézni, az mutatja, hogy melyik elem helyett van a készletek egy részében az adott counterpart.

Részletesebben. Szóval ez többféle dolog valamelyikét jelentheti:
- ha pár darab elem egy olyan logikus egységet alkot, ami külön elemként is szerepel BL-en, akkor ott lehet a szétszedett darabok az elemlistában, az összerakott egység a counterparts között (vagy fordítva). Pl. kerék+felni kombónál tipikusan ez előfordulhat, de másnál is.
- matricázott elemnél lehet egy elemnek tekinteni az alapelem+matricát, vagy kettőnek, hasonlóan, mint fent.
- a Lego ugyanazon típusú készletbe egy bizonyos elemből nem minden készletbe pont ugyanolyat színt rak, hanem az egyik dobozba egy színű, más dobozba meg más (általában nagyon hasonló, de azért BL-en különböző) színű elem kerül ugyanabból a fajtából.
- ugyanez szín helyett úgy is előfordul, hogy bizonyos alkatrészből előfordul többféle enyhén eltérő formájú változat, amit a Lego nem tekint különbözőnek, de a BL igen (pl. peremes tile-ok, de sok minden más elemnél is van ilyen).

Az utolsó menüponthoz kis magyarázat, hogy miért csinál a Lego ilyet. Például ha egy már gyártott elemnél kiderül valamiféle előre nem látott strukturális gyengeség, akkor azon az elemen módosítanak picit, hogy ez megszűnjön, és onnantól az új változatot csomagolják. Lehet, hogy más oka is van, nem tudom.

Illetve végül a guruk erősítsenek vagy cáfoljanak meg. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 26. 20:47 

Sziasztok, egy újabb kérdés merült fel bennem. Mit jelent a Bricklink oldalon egy szett alatt az alkatrész listában a counterparts? A 60110-es szettet néztem. Látom hogy vannak az alap elemek, a tartalék (extra) elemek, és a counterparts,amik az alap elemek közt is szerepelnek. Mi ez?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 23. 10:24 

@andeekey

Nekem tervben van egy ilyen alkalmazas keszitese, mivel en is regota keresek egy jol hasznalhatot.
Ha megleszek vele, linkelem ide is.. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 22. 23:26 

A brickset arra jó, hogy készleteket tarts számon. Elméletileg a bricklinken nyithatsz egy zárt boltot a készleteid nyilvántartására, de ott meg bolti aktivtás van előírva. Mondjuk az utóbbinál nem túl nagy segítség, ha azt dobja fel a rendszer, hogy a kétszer egyes lapos fekete ezidáig 327 készletben fordult elő...

:D

Nézd meg, próbáld ki ezeket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 22. 18:59 

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de létezik olyan program, weblap, bármi, amiben nyilván tudom tartani a birtokomban lévő Lego elemeket. Kategorizálni lehet, megnézni melyik szetthez jó, stb?
Előre is köszi a válaszokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. dec. 22. 13:14 

Ez az aktívan tartás jó magyarázat, eddig erre nem is gondoltam, csak értetlenkedtem az árakon. Illetve páran még a gyűjteményüket is fel szokták rakni, mint egy leltárként. Aztán ha valaki megveszi többszörös áron, csak jól járhat az eladó (történt már ilyen egyébként? :) ).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Vatera
HozzászólásElküldve: 2016. dec. 22. 12:53 

Vagy a felesége megfenyegette, hogy ..., ha nem adja el a legóit, és így oldotta meg ;)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 361 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Időzóna: UTC