PÁGISZ ÁMK Győr LEGO klub

Hazai xFOL klubok

Re: PÁGISZ ÁMK Győr LEGO klub

HozzászólásSzerző: GumiApo » 2012. nov. 27. 23:11

Udv. Mi helyzet a klubbal?
GumiApo

Re: Győr

HozzászólásSzerző: GumiApo » 2012. máj. 1. 14:57

Öröm olvasni ezen sorokat. Ha tudok én is megyek de egyenlőre a munka feltart. Vasárnap érek rá egyedül tartósan.
GumiApo

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. ápr. 27. 15:43

Talán megtörik a jég, beindul a szekér... :ty109:
Volt 2 srác ismeretlenül a városból, + egy néni aki magának gyűjt.
De hol a malug-mag? :ty106:
Mindegy, mindenkit szeretettel várunk, légkondis, okostáblás termünkben. :D
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. ápr. 3. 8:14

Nagyon szívesen írnám, azt, hogy jó!
Sajnos kettő érdeklődő volt rajtam kívül, de a jó hír, az az, hogy egyik egy "anyuka", aki hozott alkatrészt is.
Most próbálom meggyőzni a középiskolásokat, arról hogy ők is "adományozzanak" "felesleges" alkatrészeket.
Remélem kinövi majd magát a dolog.
Többen írtátok, hogy nem jó, az időpont,mert dolgoztok,szívesen átteszem más, akár szombat délelőttire is, várom az ötleteket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2012. ápr. 27. 15:44-kor.
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: GumiApo » 2012. ápr. 1. 10:50

Üdv!
Milyen volt a mostani klub? Sajnos engemet a munkám eltemetett teljesen mostanában. Képek esetleg?
GumiApo

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. márc. 27. 9:00

Kedves érdeklődők!
A héten 30.-án ismét (mint minden hónap utolsó péntekén)
LEGO klub a PÁGISZ ÁMK-ban. :ty109:
Aki már volt azt is és aki még nem azt is szívesen várjuk. :mrgreen:
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2012. márc. 6. 9:57

Vinném a számítógépem és be lehetne mutatni mondjuk az LDD-t (LEGO DIGITAL DESIGNER) :mrgreen: Meg lehet kis mennyiségben építőanyagot is tudnék adni :)
crusaderman

PÁGISZ ÁMK Győr LEGO klub

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. márc. 6. 9:42

Az első összejövetelünkkor öten(felnőtt gyűjtők) voltunk, és érdekes volt, hogy nem csak LEGO-ról beszélgettünk. :wink:
Azóta többen érdeklődtek, főleg tizenéves korosztály szülei, hogy ez milyen és mikor, és LEGOzunk e :?:
A lényeg: sajnos nincsenek kockáink, :oops: :ty89: de mindenki hozhatja magával, amit szeretne bemutatni, :ty45: amire volt is példa már az elején, és azt megtudjuk beszélni, valamint projektoros okos táblán tudjuk modellezni :ty109: .
Elég egy pendrive-t hozni.
A klubnak a fő lényege akár a csereberélés, adás-vétel, közös rendelés(postaköltség csökkentés), segítség kérés :ty100:
Természetesen a klub csak akkor működik, ha jönnek az érdeklődők. :ty103:
Mi (PÁGISZ ÁMK Győr) biztosítjuk a havonkénti ingyenes kulturált összejöveteli lehetőséget, de a többi tényleg rajtunk áll :!: Mindenki beszéljen róla,fontos a személyes kapcsolat, mi is hirdetjük város szerte.
Nagyon jó volna, ha a példa értékű Malug tali-hoz hasonló rendezvényes kiállítás is kialakulna. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2012. márc. 6. 10:01-kor.
Primum non nocere
rixman

Re: PÁGISZ

HozzászólásSzerző: forestman » 2010. dec. 6. 17:30

rixman írta:Tisztelt „Forestman” köszönöm a lehetőséget, jó lenne személyesen találkozni, akár a „Págisz”-ban, akár máshol.
Szeretném megkérni azokat, akik olvasnak, hogy ha tudnak akár az észrevételükkel is segítsenek.
Köszönöm!

Jövő héten csütörtökön betudok menni a PÁGISZ-ba. Kit keressek majd?
Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel!

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=bencecsoma
forestman

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. dec. 6. 14:39

Matyo tart hasonló módon (ingyenes klub keretek között) LEGO foglalkozást gyerekeknek, Kőbányán. http://www.koszi.hu/content.php?content.1

december 30-án, csütörtökön 10.00
LEGO ÉS SAKK KLUB
A belépés ingyenes!

Mondjuk ő nem MALUG klubnak nevezi, de az valszeg nem is mondana semmit az "utca emberének". Én is voltam ott 1x, 10-20 gyerek lehetett éppen ott. Azt nem tudom, hogy Győrben és környékén hány olyan aktív MALUG tag van, akik eljárnának rendszeresen offline találkozni, ha van akár 5-10 akkor már lehetne "felnőtt" klubot is tartani. De a gyerekeknek "elég" egy sima LEGO klub, ha lenne aki vezeti. (Meg van 1-2 cipősdoboznyi használt LEGO, amit nem sajnál a gyerekek kezébe adni. :twisted:) Matyo tud erről bővebben mesélni, én tényleg csak érintőlegesen foglalkoztam a témával.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: rixman » 2010. dec. 6. 14:06

Kedves Ákos!
Nagyon megörültem, hogy személyesen is hozzá szólt a témához. :D
Természetesen nem lenne fizetős a rendezvény, hiszen a „játék” szeretetéért, rendeznénk, meg.
A hely ahol az intézményünk működik, kiált az értelmes rendezvényekért, és ezért is gondoltam állandó klubb szerű összejövetelekre is, minden korosztályban.
Tisztelt „Forestman” köszönöm a lehetőséget, jó lenne személyesen találkozni, akár a „Págisz”-ban, akár máshol.
Szeretném megkérni azokat, akik olvasnak, hogy ha tudnak akár az észrevételükkel is segítsenek.
Köszönöm!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2014. márc. 27. 13:18-kor.
Primum non nocere
rixman

Re: Koc-Ka-Land kiállítás 2010 november

HozzászólásSzerző: forestman » 2010. dec. 4. 16:14

Kedves Rixman!

Nagyon szívesen segítek ha kell, pláne én az Aporba járok, úgyhogy még csak messze sincs a PÁGISZ :)
Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel!

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=bencecsoma
forestman

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. dec. 3. 10:53

Plázák: Nem gyakoriak, néhány volt eddig. (Amin voltak MALUG uccok és/vagy MALUG találkozó is.)
MALUG hálózat: a MALUG egy főleg online közösség, igazából nincs értelme "külön" MALUG-okanak. Persze lehet mindenkinek saját LUG-ja, LTC-ja, akármilye, ebbe nem is akar a MALUG beleszólni. Vagy ha x db győri MALUG tag szervez egy offline-t, akkor hurrá. Sőt még külön fórum-szekciót is kaphatnak az ilyen belső csoportok, akár zártat is, amit csak ők látnak. (A TT-seknek is van.) Tehát semmibe nam akar senkit akadályozni a MALUG, csak annyi a feltétel, hogy ha valaki belépős kiállítást szervez, akkor az ne a MALUG neve alatt történjen. Ha ingyenes a rendezvényre a belépés, akkor OK. (Nem az érdekel, hogy ki mennyit kap a zsebébe, csak az, hogy a MALUG neve ne kerüljön olyan kontextusba, hogy nem adott számlát, nem fizetett adót, ilyesmi.)

Akos
Ákos

Re: Koc-Ka-Land kiállítás 2010 november

HozzászólásSzerző: rixman » 2010. dec. 3. 10:32

El és végig olvastam a Fehérvári Plázában rendezett kiállítást is, így van némi képem a dolog nagyságáról!
Nagyon tetszett „safiati” erőműve, mivel ahol dolgozom az egy villamos ipari szakközép és Á.M.K. is egyben.
A „pepe620” hozzá szólása elgondolkodtatott, hiszen valahol tényleg magától értetődik egy „kívülállónak”, hogy miért nem lehet kapni egy plázában azt ami, ki van állítva.
Ebből adódik a kérdésem: miért a plázákban gyakoriak ezek az összejövetelek, LEGO kiállítások?
Szerencsére rábukkantam egy Győrhöz legalább közeli tagra: „forestman”-ra.
Nagyon jó lenne létrehozni egy „vidéki” malug hálózatot.
Üdvözlettel: ricman.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2014. márc. 27. 13:17-kor.
Primum non nocere
rixman

PÁGISZ

HozzászólásSzerző: rixman » 2010. nov. 25. 9:09

Tisztelt Szervezők!

Az alábbi kéréssel fordulok Önökhöz:
Győri lakótelepen működő PÁGISZ és Általános Művelődési Központban szeretnénk egy lego kiállítást és egy ehhez kapcsolódó a kultúráját bemutató előadást tartani, és ehhez szeretném a segítségüket kérni, hogy kivel lehet felvenni a kapcsolatot.
Ha van Győri a tagok közt esetleg jó volna a kapcsolatot felvenni velük.

Köszönettel: Csendes Richárd
csendesr@pagisz.hu
Primum non nocere
rixman

Előző

Vissza: Klubok