Koc-Ka-Land kiállítás 2010 november

Re: Koc-Ka-Land kiállítás 2010 november

HozzászólásSzerző: emelné » 2010. nov. 8. 21:37

Desmond Tiny írta:Valaki megmondaná hogy kinek a MOC-a, az a bánya? :D

Ákos becsomagolva ugyan, de elmondta:
Nem találom egy pálmámat, de akkor biztos Legocskánál lehet, mert a bánya vitte el a pálmát :idea:
emelné

HozzászólásSzerző: f293xw » 2010. nov. 8. 21:15

Szuper volt a kiállítás! Nagyon köszönöm Ákosnak az iwiw-es meghívást. Ennélkül biztos lemaradtam volna. Inspirálóak voltak a régi és új MOC-oc, és nagyon jó volt beszélgetni kicsit.
f293xw

HozzászólásSzerző: Ludrew » 2010. nov. 8. 20:56

Sikerült felverekednem magam Pestre megnézni a kiállítást, nagyon szuper volt! :D A város jó részét már láttam (pl. Tibicsoki vagy Ákos házai), de az újak közül számos gyönyörű kreáció volt, a New York kávéházat még én is felismertem, pedig vidékiként jó ha kétszer láttam életemben :lol: A holland dioráma nagyon szuper volt, a sajtos-holland asszonyos jeleneten jót mosolyogtam. A kvíz jó ötlet volt, bár talán túlságosan is elvonta a kisgyerekek figyelmét magáról a kiállításról, és csak az elrejtett izéket keresték (kábé mintha ctl+f segítségével keresel egy weboldalon, akkor is a legritkább esetben olvasod el a szöveget egyben). A csatajelenet brutális volt, de a sziklába vájt bánya + hegyre épített kastély együttese mindent vitt, először el se hittem hogy ilyet lehet építeni :shock: Mennyi idő volt azt elkészíteni? Jó volt a biatorbágyi viadukt is, akár csak a téli táj a két adventi készlettel. A MOC pályázat művei közül nekem személy szerint a lighting brickkel megspékelt Shell kút tetszett legjobban, bár villamosmérnök rokonomnak inkább az erőmű jött be, jóllehet valami olyasmit mormogott, hogy a zöld-piros-sárga fázisok rossz sorrendben vannak :lol: Apropó moc, én hiányoltam magának a fogalomnak, illetve a Kockaland klubnak/egyesületnek/társaságnak valami névjegyét, a korábbi MALUG kiállításokon szanaszéjjel volt hajigálva néhány műanyag tábla rövid történettel, hitvallással, logóval, stb. Pluszpont viszont, hogy a kiállítók lelkesen magyaráztak építési technikákról, színskálákról és úgy általában mindenről a gyerekeknek, akikben az átlagnál nagyobb érdeklődés mutatkozott a legó iránt. Összességében MODERÁLVA kiállítás volt, köszönet a szervezőknek, alkotóknak érte.
Ludrew

HozzászólásSzerző: Ágost » 2010. nov. 8. 20:45

Valaki megmondaná hogy kinek a MOC-a, az a bánya? :D
desmond.tiny96@gmail.coml
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Desmond-Tiny]Brickshelf[/url]|[url=http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=Desmond+Tiny]Brickset[/url]
Ágost

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2010. nov. 8. 19:25

Az a bányás MOC tényleg szuper :ty41: :ty41: :ty41:
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. nov. 7. 21:48

Nem találom egy pálmámat, de akkor biztos Legocskánál lehet, mert a bánya vitte el a pálmát :idea:

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: safiati » 2010. nov. 7. 21:19

A nyerteseknek gratulálok a nyereményhez, a kiállítóknak pedig a nagyszerű kiállításért.
Én is köszönöm a lehetőséget, hogy részt vehettem a MOC pályázaton.

Pár kép:
http://picasaweb.google.com/safiati/Koc ... 0November#
Egy csomó kép nem is sikerült, mert a tömeg feje fölött nehéz fotózni. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára safiati 2013. szept. 29. 15:30-kor.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: kvp » 2010. nov. 7. 21:14

En is lattam a kiallitast. Hat az a kastely/banya/hegy kozepen leirhatatlanul jol sikerult. A varos is nagyon szep volt. Gratulalok!
kvp

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2010. nov. 7. 21:00

Köszönjük a kiállítási lehetőséget és a kiállítást, nagyon jó volt!

Tibi kért kritikát, ezért írok pár észrevételt (a MOC-okat meg nem lenne időm megdicsérni / elemezni):

-a Taj Mahal és a focipálya között elég nagy üres rész volt (konkrétan csak bp)
-egy MMS-szerű töltés nem lett volna rossz a hídra felvezető sínszakaszoknál (ez inkább csak apróság, hogy lebeg-e a sín vagy sem)
-kordonok. A terem tele asztallal és látogatóval kicsinek tűnt, és persze a kordonok rávándoroltak az asztalokra.
-MOC-pályázat értékelése...

Összességében lenyűgöző volt (egy nem LEGO-s vagy nem kiállító szemével), a jegyár még egy többgyerekes családnak is barátságos (pár ismerősöm volt ott, mert mondtam, hogy menjenek!), amit ott láthattunk, az bőven jó volt egy tartalmas délutáni programnak, bárki számára.
üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2010. nov. 5. 1:26

kvp írta:Akkor ez most 100% kockalandos kiallitas, azaz malug-osoknak vonatozni biztosan nem lesz lehetoseguk ugy mint ahogy az mms-nel volt?

Úgy nem, de esetleg lehetősége lesz 1-2 embernek ha a többiek is rábólintanak, hogy menjen 1-2 kört a vonatával.
Tibicsoki

HozzászólásSzerző: Lezly » 2010. nov. 4. 5:06

így van.
Lezly

HozzászólásSzerző: kvp » 2010. nov. 3. 23:12

Akkor ez most 100% kockalandos kiallitas, azaz malug-osoknak vonatozni biztosan nem lesz lehetoseguk ugy mint ahogy az mms-nel volt?
kvp

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. nov. 3. 21:12

Kiállítani a verseny keretében lehet, részletek itt: viewtopic.php?f=30&t=9141
Matyo nyomtatja a kártyákat, neki kéne megírni az alkotó nevét ill. az alkotás nevét.
Pénteken lehet odavinni, napközben / este.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Konyvtaroslany » 2010. nov. 3. 20:56

Ákos!

Kinél kell jelentkezni, ha az ember vinne valamit kiállítani? Kivel kell egyeztetni? (Elérhetőség, akár mélen, akár telefonon, akár irc csatornán.)

Gondolom van egy minőségi korlát. Erről is mesélj!
Konyvtaroslany

HozzászólásSzerző: varadyg » 2010. okt. 31. 14:59

Köszönöm a választ. Olyan nagy csend volt a dologgal kapcsolatban, nem tudtam mi az ábra.
varadyg

ElőzőKövetkező

Vissza: Koc-ka-land