EUROPARK 2008. október 9. - november 9.

HozzászólásSzerző: Jar-Jar » 2008. nov. 11. 11:13

Jar-Jar

HozzászólásSzerző: piszkosfreddy » 2008. nov. 10. 22:54

piszkosfreddy

HozzászólásSzerző: Gyurma77 » 2008. nov. 6. 15:25

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek egy kedves hölgyismerősöm véleményét a kiállításról:

"Megint nagyot alkottatok, de tényleg! Tömve volt a felső szint emberekkel.
A város is nagyon jó lett (igazából az az egyik kedvencem), csak azt sajnáltam, hogy nem közlekedett benne semmi A "rejtett poénokat" is sikerült felfedeznem a StarWars-osban.
De én igazából mindig fedezek valami újat, akárhányszor látom."
"Minden sikeres férfi mögött áll egy nő. ...aki jól járt."
Gyurma77

HozzászólásSzerző: benoce » 2008. nov. 6. 13:43

Yellow írta: bár nekem a Hoth-i csata jobban tetszett. Jól láttam, hogy kétféle lépegető modell is van? Az egyik mintha "működőképes" lett volna?

2 féle modell van, és a világosszürke lépegetni is tud.
benoce

HozzászólásSzerző: Yellow » 2008. nov. 6. 11:22

Újoncként engedjétek meg, hogy gratuláljak a kiállításhoz.
Ez volt az első alkalom, hogy láttam az alkotásaitokat, nagyon lenyűgöztek.
Imádtam a viking falut, talán ez volt a kedvencem.
Remek volt a sok városi ház a külön vitrinekben, megnézném egyszer őket egy városban is. Fantasztikusak voltak a belső részletek, az ékszerészüzlet, a pékség, stb-stb.
Robi (?) saját tervezésű készletei is nagyon jók lettek!
A SW csatajelenet a Fabuland babákkal pedik nagyon poénos volt, bár nekem a Hoth-i csata jobban tetszett. Jól láttam, hogy kétféle lépegető modell is van? Az egyik mintha "működőképes" lett volna?
A Legováros dioráma vegyes érzelmeket ébresztett bennem. Nagyon szépek voltak a saját készítésű házak, a kis sárga templom, meg a nagy katedrális. Szép lett a Chrysler-building is. Nagyon tetszett a szökőkutas tér a városházával(?). Viszont egy-két jármű egyáltalán nem illett a képbe (Indy teherautókonvoy, tank, a csúnya World Citys autók), rontva ezáltal a nagyon kellemes összképet, és valahogy (annak ellenére, hogy önmagában nagyon szép) nem illett oda Chinatown sem.

A Lánchíd is rettentő jó volt, pláne, ha tényleg normálisan lett volna összerakva. Azért a hajók tényleg kimaradhattak volna, viszont a busz szuper volt! Kíváncsian várom az upgradet.

Összességében hatalmas élmény volt látni a rengeteg kreatív ötletet. Ráadásul most, hogy a gyerkőceim belenőttek (lassan hat évesek), én is újra rátaláltam a LEGO-ra.
Yellow

HozzászólásSzerző: Cservák Ádám » 2008. nov. 3. 17:29

Klassz volt a kiállítás, megnéztünk mindent rendesen Babámmal. Csak megint szembesültem az alapvető igazsággal, hogy játék-, LEGO-kiállításra, állatkertbe, játékboltba nem szabad gyerekeket engedni :D :twisted: Nem voltak tisztelettel a kiállított dolgok iránt, és fényképezni sem hagytak.
Legtöbb képet a Lánchídról készítettem(külön öröm volt, hogy körbejárható volt rendesen), és sajnos engem is zavart az állapota :(. Meg a nagy hajók mindenképpen rontottak a látványon, nagyon aránytalan volt, főleg mivel tudom, hogy soha nem tudnának átmenni a híd alatt :D.
A DP-s kiállításon az asztal alatt fekvő bácsi lába vissza lett rakva a helyére, ezt örömmel konstatáltam ;).
Sajnos a vitrinben látható házak így nagyon furcsán festettek, ki lettek szakítva a helyükről, viszont így lehetett látni, hogy "mi zajlik odabenn", ami mindenképpen pozitívum.
Majd szombaton dobok kockát a gyűjtőbe, mert akkor nem volt nálam :(.
Ez az ÉN véleményem, nem akartam megmondani semmit :).
Live Fast! Die Cast!
Cservák Ádám

HozzászólásSzerző: Ludrew » 2008. okt. 25. 17:29

Na ma volt szerencsém ellátogatni a kiállításra. Nekem nagyon tetszett, igaz a Sugárral semmi sem veheti fel a versenyt, de például a múltkorinál jobb volt. Lássuk pontokba szedve:

- Terepasztal ezúttal is tetszett. Plexis megoldás természetesen nem, de hát mit lehet tenni, tudom hogy a kordon nem sokat ér. Esetleg egy valamilyen beton védmű jól jöhetne, ami mondjuk nyakig érne egy átlagembernek. Bár akkor lehet oldalról legugolva nem látná... Fene tudja, mindenesetre zavaró, hogy nem lehet fényképezni, közelről "érezni" (nem tapogatni!) az épületeket. Viszont ha már ez volt, nemileg stabilabb lehetne egyszer-kétszer majd' fölborult, nekidőltek a 6-7 éves gyerekek, teljes súlyukkal. Poénos részleteket most is láttam, tetszett pl.: a MCDonalds előtt az exo-force hajú Ronald :D A jobb oldali részén a legtöbb ismétlés volt, a bal oldalon viszont szinte csak újdonatúj házakat láttam, gratula a készítőiknek, bárki(k) is volt (ak). Például a négy szürke papagáj tetejű ház is remek volt, de tetszett a vörösses-sötétszürke kupákból korlátot formáló épület is. Kicsit sajnáltam, hogy a külön, kivitrinelt Ákos-féle házak nem épültek bele szervesen. Vasutak talán jobb lett volna ha járnak, bár lehet ez nem kivitelezhető egy egy hónapos rendezvénynél. Jól voltak benne elhelyezve a minifigek, a járművek, a tömegjelenetek is ötletesek voltak. egyetlen negatívumként az tudnám említeni hogy Ákos fekete tile-os része eléggé hanyagul volt a baseplates részek mellé illesztve, kilátszottak a sárga, átfúrt hosszú brickek.
- Lánchíd és Clark Ádám teret már láttam. viszont ezúttal szét volt csúszva az illesztés, volt hogy a brickek között centiméteres hézagok tátongtak, néhol az úttestről felpattogtak a csempék. :( Örömmel olvastam viszont, hogy tovább lesz fejlesztve, és kerül bele körfolgalom.
- Star Wars diorámák annyira nem fogtak meg, lévén a téma nem érdekel, és nem is ismerem, de el kell ismerni, hogy sok szép készlet volt felvonultatva, és rengeteg fig. A Fabulandok szerepét nem igazán értettem. :D
- Schau vikinges része eszméletlen jó lett, ha jól láttam sok új részlet készült a múltkor óta. Külön kiemelném a hidakat, a tan színű házat, és a hegybe vezető utat, mint az egyik legjobb részeket.
- Olyan piros brickekkel megtöltött üvegkockákból egyet szívesen hazavittem volna :) Viszont elég kevés kocka volt a gyűjtőben, jóllehet mi is dobáltunk bele.
- Az információs táblákat kirakni nagyon jó ötlet volt, szerintem az átlagember most értette meg, mi az hogy Malug, és végre nem keverte össze a MALÉV-vel.
- Jól láttam hogy a múltkor még csak félkész felhőkarcoló kész lett? Nagyon jó alkotás volt az is.
- Tetszettek a Medieval Life készletei is, kíváncsi vagyok, Brob szerzett-e potenciális vevőket.
- Ebben az europarkban végre volt egy normáléis játékbolt, ahol tudtak adni katalógust.
- Hová tűnt a Tesco meg a víztorony a terepasztalról?

Hát, úgy látom kicsit hosszúra sikerült ez a post. :) Mindegy, minden látogató nevében köszönöm a lehetőséget a kiállítóknak és a szervezőknek!
Ludrew

HozzászólásSzerző: pupipupi » 2008. okt. 19. 12:23

Nagyon jó a kiállítás, az egész családomnak nagyon tetszett. A kis sárga barokk templom, a krizantémbokrokkal, az egy kis ékszer!
Gratulálok minden résztvevőnek.

ui: külön köszönet a Jules Winnfield & Vincent Vega párosért, remélem nem csak én vettem észre.
pupipupi

HozzászólásSzerző: Rob » 2008. okt. 19. 6:54

Raktam fel pár képet még múlt hétről:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=347989
[url=http://www.bricklink.com/store.asp?p=Roberto82]Bricklink[/url]
[url]http://www.mocpages.com/home.php/48576[/url]
[ur]http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Rober-to[/url]|

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.
Rob

HozzászólásSzerző: benoce » 2008. okt. 18. 19:22

Nem olyan feltűnő a vikingeknél a sziklánál kihagyott kis hely. Én kerestem mert olyan kicsit látszik.
benoce

HozzászólásSzerző: safiati » 2008. okt. 18. 16:25

Ma elmentünk megnézni a kiállítást az asszonnyal!
A Vikinges dioráma vitte nálam a pálmát a rengeteg életszerű részlettel. :D
A városi diorámában látom mostanra mér felépült a felhőkarcoló amin a Dunaplázában még javában dolgoztak a figek. :D
Brob postahivatala élőben még szuperebb mint képen.
A Medieval Life készletek pedig még az asszonynak is tetszettek. :D

A sikló külső piros oldala sajnos eléggé meg van roppanva és előtte a járdán is van egy jól látható törés.

Sajnálattal láttam, hogy a jótékonysági boboz alján elég kevés kocka figyel még, ha nem húznak bele az emberek nem lesz túl nagy az az óriáskocka.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Schau » 2008. okt. 16. 11:55

Köszönöm, és amúgy teljesen igazad van a sziklákkal kapcsolatban.
Úgy tudtam, ezért úgy is terveztem itthon, h csak 3 oldala lesz járható, a 4. oldalról vagyis hátulról nem tudják majd megnézni.
De mint a helyszínen megtudtam, marhára nem így lesz :? , ezért rögtön improvizáltam oda sziklákat, meg kockákat.

Mondanom sem kell a rengeteg negatív körülményt ami csak stresszelt pluszba, szóval nem volt időm szépen kidolgozni sajnos.

Gondolom a feljáró résznél láttad eme hibákat, mert ha nem, akkor tényleg hiba :)
Schau
Schau

HozzászólásSzerző: Greni » 2008. okt. 16. 6:45

A-Hun barátommal és kisfiával Dömével megtekintettük tegnap a kiállítást.
Teljesség igénye nélkül:
Nekem személy szerint Brob alkotásai viszik a pálmát!
Ákos oldtimer járművei követik.
Ellenberger, ki építette a Thomas hordozó szerelvényt???
A sittes-kontétner szállító jármű is igen-igen jó!!!
Hummerek, ahogy ott nyomulnak!!!
A SW diorámán a bázis bejárata!!!! Király!!!!
Nagyon jók!!!
Schau bácsi diorámájáról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni!
Gyurma77 humora stabil! Streetsweeper a moonbase oldalán lebegve...
Ákos óriásfiguratestből alkotott lebegő járművei...le a kalappal.

Negatívumok:
Schau (tudom, hogy nem befejezett az alkotás), de a sziklautánzatok belső oldala kilátszik, illetve egy db 1 x 1 brick decorated is kikacsint a látogatókra, ha érted mire gondolok!!!??? (erre András hívta fel a figyelmem!!!)

Ákos
a te házaidnál most látszik igazán, hogy csak sorban egymás mellé vagy zárt láncot alkotva mutatnak igazán (tudom, nem arra lettek tervezve, hogy körbejárhatóak legyenek)

Van az a tanker, az a piros...nem illik arányait tekintve a diorámába!!!
Na elég ennyi!
Bocs, akit kihagytam! Nem azért mert nem jó.""
A világ legjobb játéka a LEGO.
Greni

HozzászólásSzerző: Krisztián » 2008. okt. 13. 10:40

Sziasztok!

A tavalyi után nekem csalódás volt az idei kiállítás. Igazán egyedül a terepasztal, a viking falu és pár apróbb, a fukarék elé kitett moc tetszett, de nagy kár, hogy a vonatok és a sikló nem működtek és a plexifal miatt rendesen fényképezni sem lehetett. Nagyon hiányoltam az űr témát (ez a kedvencem, ezt gyűjtöm és ebben szoktam saját modelleket gyártani) a tavalyi holdbázis után azt hittem idén is lesz valami hasonló. A SW nekem nemigen jött be, hanyagolhatnák is már végre (Lucas nem fog éhenhalni) és jöhetne valami újabb space sorozat. Nem lehetne jövőre ismét a Sugárban rendezni? Még akár vinnék is egy saját tervezésű space monorailt. :)
Krisztián
Krisztián

HozzászólásSzerző: brob » 2008. okt. 12. 7:09

Néhány gyenge kép, nulla cikk:
http://www.fntudosito.hu/riport/2350
Borda R.
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=345622]Medieval Life - saját készletek[/url]
brob

Következő

Vissza: LH