Nemzetközi Technic Eseménynaptár és Médiafigyelő

Re: Nemzetközi Technic Eseménynaptár és Médiafigyelő

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. aug. 24. 12:47

Jól hangzik. :) Lehet, hogy én is beteszek egy fake motort. Olyan nagyon picire gondolok, nem a hagyományos blokkokból összeállítottra.
Tomi

HozzászólásSzerző: Marc » 2011. aug. 23. 20:54

Én pl. szokásosan Tátrázom :D
3 tengely 1 XL 3 fokozatú váltó ÉS V12-es működő motor a helyén. Már csak egy kabin hiányzik :)
Nincs olyan, hogy valami nem sörnyitó :D

Brickshelf-em, [url]Kínálok[/url], Keresek
Marc

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. aug. 23. 19:17

Marc írta: ha megnézed a valódi TT-seket, ott centiről centire haladnak néha, abszolút nem a sebességgel lehet nyerni. És ezért is van olyan szabályzatuk, hogy minél kevesebb motorral, minél nehezebb és jól kinéző gépet építs, ahol sokkal jobban kijönnek a hatásfokbeli és egyéb építéstechnikai különbségek. Tehát a "Veszek 4 RC egységet (8 motort), és akkor megépítem az ultimate 8x8-ast, és mindenhol átmegyek elsőként" jelenségeket törölték el :D

De mi nem valódi TT-t csinálunk. Mert ugye ott eleve nem is mérik az időt, hanem bűntetőpontra megy. Mi is csinálhatnánk azt, de ha egyszerre mennek át 3an is 0 b.ponttal, akkor hogy van? Mi azért megyünk időre, mert nincs más lehetőség(persze megpróbálhatjuk a bűntetőpontosat, én régóta gondolkozok ezen), és élvezetesebb is szvsz a gyorsabb gép. Ha veszel 4 RC egységet és 8 motort, attól csak rosszabb leszel a rengeteg súly miatt, a Lego, a tengelyek, a befogások nem bírják egy határ fölött. Nálunk eddig, amíg csak tömegarány volt, és mindenki építhetett olyan gépet, amilyet akart(persze az arány és az előírt arányos kaszni mellett), mindenkinek megvolt az esélye, hogy száguldozzon, hiszen ugyanazok a szabályok vonatkoztak mindenkire.

Most az egy motorosok se lesznek (sokkal)lassabbak szerintem a következőn. Lehet effektívet építeni így is, pont ez fog most kiderülni, ki tudja összehozni az arányos és élethű kaszni mellett.
Tomi

HozzászólásSzerző: Marc » 2011. aug. 23. 16:39

Jó hát Sariel már mondta, hogy nem TT-re épít. De az való igaz, hogy egy ilyen rövid tengelytávú magas géptől ne várj sok stabilitást :D

Abban meg viszont velük egyetértek, hogy ha megnézed a valódi TT-seket, ott centiről centire haladnak néha, abszolút nem a sebességgel lehet nyerni. És ezért is van olyan szabályzatuk, hogy minél kevesebb motorral, minél nehezebb és jól kinéző gépet építs, ahol sokkal jobban kijönnek a hatásfokbeli és egyéb építéstechnikai különbségek. Tehát a "Veszek 4 RC egységet (8 motort), és akkor megépítem az ultimate 8x8-ast, és mindenhol átmegyek elsőként" jelenségeket törölték el :D

Marc

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. aug. 23. 8:14

Meglepően sokan voltak Unimog kerékkel talán még is csak hasznos lehet?

Nem. Ugyanolyan ratyi, mint a 8297es. Csak kevesebb a bordázata , és jobban néz ki, de az nem visz át a terepen. Az anyaga is ugyanaz.
Legalább csinálták volna a régi jó gumiból, nem ebből a műanyag szemétből. Ennek ellenére én ezt fogom használni majd a 8297 helyett, ha már
ugyanolyan az anyag, legalább nézzen ki élethűen. A bordázata miatt talán többtengelyeshez alkalmasabb, 4x4-hez így ránézésre nem elég.

Azért Sariel szépen beégett a difis(!!!!!!!!!!!) gépével, hiába van rögtön 5ezer Unimogja.

Néhányan még 3-4 szeres gyorsítással se voltak olyan gyorsak, mint a mi gépeink, nem csoda, hogy unják már valamennyire. Persze a megvalósítás,
a gépek nagyon profik, tényleg úgy néznek ki mint az eredetiek, csak ezt a videót se tudtam végignézni.
Tomi

HozzászólásSzerző: Marc » 2011. aug. 22. 20:38

Megint volt egy újabb eseményük a kollegáknak :-)

Meglepően sokan voltak Unimog kerékkel talán még is csak hasznos lehet? :D

A zene a szokásos, nem is a stílusa a baj, hanem hogy minden videó alatt ezek vannak. De a bukások meg a rajtsorrend elég jó :-)

Juteszembe a keszthelyi összefoglaló hogy áll? :-)

Marc

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. jún. 21. 10:29

Igen, jó a video, de bennem is ez merült fel, hogy van-e egyáltalán olyan, aki végignézi. Mert ugyanaz megy le 13-15-ször. Én eddig az elsőt néztem nagyjából végig, ezekből csak pár percet, de nem a zene miatt.
Tomi

HozzászólásSzerző: Marc » 2011. jún. 20. 19:33

Az elején rohadt jó volt a tilt-shiftes rész.
Így tényleg monoton picit, ezt a zenét meg már én sem csípem :D

Marc

HozzászólásSzerző: Laci » 2011. jún. 20. 17:33

Jaja, én is néztem azt a gnóm gépet :)

Ahogy a videó elején figyelmeztetnek is, nem mindenki ízlésének megfelelő a zene. Végefele keményebbeket játszanak. :D
Amúgy csinálhattak volna valami válogatást. Ezt se, de az előző majd egy órás videójukat se néztem végig. Annyira azért nem érdekes így nézni... :roll:

Az viszont biztos, hogy jó lesz a tali velük! :)
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: Miron » 2011. jún. 20. 13:20

Az a Mercedes Actros nem semmi... :lol: A valóságban elg viccesen nézne ki, ha ilyen lenne...
Nekem a syd-é jobban tetszett! :ty112:

Minden esetre jól vágott, igényes vidi egy jól szervezett eseményről! :ty109:

ügyesek
Miron

HozzászólásSzerző: Kisvakond » 2011. jún. 19. 18:32

Tegnap a lengyel kollégák 3. GPM versenye is megvolt, a már megszokott helyszínen, persze most is új "nyomvonalon" csapatták:

:ty112:
Üdv,
..::Kisvakond::..
Brickshelf | YouTube | Eurobricks | Picasa | Flickr | etc.
KépKép
Kisvakond

HozzászólásSzerző: Kisvakond » 2011. máj. 16. 11:49

A második verseny is lezajlott.

Ismét lélegzetelállító lassított felvételek és már megszokott színvonal jellemezte a versenyt, a végén a nálunk szokásos 'kakaskodással' :D, hmm.. lehet hogy tőlünk koppintották? :ty43: :

Üdv,
KépKép
Kisvakond

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. ápr. 18. 21:23

Ha nem is a legújabb verzió, itt fenn van angolul is a lengyel szabályzat:

http://www.bricktrucktrial.com/article. ... rticle=132

ÓÓOOóóoo... Ha csak angolul lett volna, gondolkodás nélkül átmásolom... Csakhogy ez lengyelül volt, amit szerintem egyikőnk sem ért/beszél :lol:

Mért nem szóltatok? Én perfekt lengyel vagyok.. :mrgreen: :)
Tomi

HozzászólásSzerző: Marc » 2011. ápr. 18. 20:33

Azt is lehetne, mint más sportokban, hogy az adott versenyző alatt egy adott általa kiválasztott szám szóljon, és azt is bele lehetne írni a profilhoz.

Bár sariel lehet azért is választotta ezeket a zenéket, mert ezek felhasználása esetén 1-2 drágalátos kiadó nem némíttatja el a hangsávot. Attól függetlenül nekem bejön :D

Miron: a fordítók nagyságrendekkel jobban kezelik az x:angol fordítást, azért írtam, hogy angolul is elég lett volna ;-)

Sőt igazából ha Miron is jön, akkor már van 3 kamerás :D Egy profi meg 2 N8-as :D

Marc

HozzászólásSzerző: Kisvakond » 2011. ápr. 18. 20:17

No, azt hiszem Te fogalmaztad meg eddig a legjobban:

Marc írta:az a lényeg, hogy 2-3 állásból végig kell venni úgy a szakaszt, hogy nem nagyon mászkálnak bele az emberek (max a sofőr), persze alacsony magasságból, hogy jobban hasson és kész is :D
Meg pár igényesen megcsinált felirat, hogy kié a járgány (ezt akár egy körbefotózásból összerakott 360°-os panorámával lehetne még megspékelni), meg valami állandó jellegzetes téma az elején meg a végén és kész is a no1 nemzetközi videó :D
Valóban ennyi.. :D

Ambruskát meg majd odakötözzük egy fához, hogy ne mászkáljon mindig a képbe.. :) :D :twisted: :mrgreen: :ty43: :ty45:
Üdv,
KépKép
Kisvakond

ElőzőKövetkező

Vissza: Külföldi rendezvények