Lego Fanwelt Köln

Re: Lego Fanwelt Köln

HozzászólásSzerző: kvp » 2012. dec. 8. 20:19

:shock: :ty109: :ty109: :ty109:
kvp

HozzászólásSzerző: safiati » 2012. dec. 8. 19:01

A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: kvp » 2012. dec. 5. 21:59

Igen, en is csak nezem. Ennyi ido alatt meg a vonatok es epuletek osszerakasa is nagy munka, de mindez sajat elektronikaval es szoftverrel mar a csoda kategoria. A DCC-s elektronika is nagyon korrekt (kozben megneztem a blogot is), foleg hogy teljesen sajat epitesu. Nekem hatarozottan tetszenek a megoldasok, foleg hogy ahogy nezem a booster mas szoftverrel vinne a dekoder nelkuli analog vonatokat is pwm-es meghajtassal. Meg egyszer gratulalok hozza! :ty109:
kvp

HozzászólásSzerző: safiati » 2012. dec. 5. 21:28

Szép munka ennyi vonat átalakítása!
Egyik szemem sír a nemLEGO alkatrészek miatt, de a másik nevet a szépen működtetett asztal miatt. :ty109:
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Potyka » 2012. dec. 4. 18:22

Mesterseges inteligenciaval ellatott vonatok es valtok :) Zsiiiiiiiir :ty35:
"Mindenki azt szeretné, hogy az igazság az ő pártján álljon, de nem mindenki kíván az igazság oldalán állni"
Richard Whately
Potyka

HozzászólásSzerző: picardgk » 2012. dec. 4. 17:41

Majd írok egy részletesebb leírást a DCC megoldásomról külön bejegyzésbe. Jól el vagyok maradva blogommal is :)

Egyenlőre annyi, hogy a vonatokba piaci modell vasút DCC dekódert raktam, mert azt magam elég nehezen tudnám reprodukálni. Ellentétben a korábbi LEGO DCC megoldással amit a neten találtam, én a dekódert a motoron kivülre helyeztem. Persze ehhez is fel kellett nyitni a motorot, elválasztani a sin vezetékeket a motor ellátástól, de a dekóder méret nem volt korlát így az egyik egyszerű olcsó megoldást választottam. További előny, hogy két motort is tudok rá rakni, meg a kiegészítő funkciókat is egyszerűbb használni (világítás, stb...).

A booster, központi vezérlő egység és szoftver viszont teljesen saját barkács, mivel ezt szeretem csinálni és nem akartam többszáz eurós piaci megoldásokra költeni. Egyenlőre még elég kezdetleges:
ARM mikrókontroller + motor driver átprogramozva (például nincs zárlat védelem).

A szoftvert magán a kiállításon barkácsoltam használható változatra. Egyszerű szöveges weblap start/stop/sebesség +/- gombokkal, amit iPad böngészőből tudok nyomkodni. Végén raktam bele automatikus távolság tartást is (RFID olvasó szenzorral), hogy ne manuálisan kelljen igazgatni az azonos pályán levő vonatok sebességét.

Váltokba úgyancsak vonat dekóder volt, így azokat is iPad-ről lehet vezérelni. Következő cél egy több szenzorral ellátott jobban automatizált rendszer, ahol a vonatok állomásra beállása/indulása és a váltok vezérlése is automatizát (autonóm).
picardgk

HozzászólásSzerző: kvp » 2012. dec. 4. 1:01

félOFF ööö nem inkább "az összes"?
Nem ismerem mindegyik klub felszereltseget, csak az emlitett 3-at. Akkor ezek szerint itthon meg egyik klub sem hasznal femsines digitalis technikat lego vonatokhoz. Jo lenne tobbet megtudni olyan embertol aki mar csinalt ilyet.
kvp

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. dec. 3. 21:25

kvp írta:Jelenleg mindharom magyarorszagi kiallitoi klub csak a 9V-os analog es a gyari RC/PF rendszereket hasznalja.

félOFF ööö nem inkább "az összes"? Mert én kapásból négy klubot tudok, de több is lehet.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2012. dec. 3. 17:16

Kedves Picardgk, vigyázz Viktorral, mert lyukat fórumoz a monitorodba. :)

Egyébként gratulálok a kollekcióhoz, tekintélyes méretű. Remélem, építesz majd saját német vagy magyar vonatkozású vonatokat is!
üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

HozzászólásSzerző: kvp » 2012. dec. 3. 17:13

Ilyen rovid ido alatt ez oriasi lett! (szo szerint es atvitt ertelemben is) Azt elarulod, hogy milyen digitalis elektronikat hasznaltal? Itt a forumon eleg sok mernok elofordul es szerintem sokan kivancsiak ra. (mind a hardverre, mind a szoftverre) Jelenleg mindharom magyarorszagi kiallitoi klub csak a 9V-os analog es a gyari RC/PF rendszereket hasznalja.
kvp

HozzászólásSzerző: picardgk » 2012. dec. 3. 13:21

Sziasztok!

Az én LEGO vonataimról van szó. Köszönöm bátyámnak a bemutást. Eddig nem nagyon fórumoztam.

Idén kezdtem LEGO-t gyűjteni. Kezdetben Technic, majd régi gyerekkori vágyamat követve inkább vonatokra váltottam. Egy ismerősom youtube videója inspirált, hogy én is csináljak egy nagy vonat összeállítást. Már a kezdetektől a automatizált digitiális vezérlés volt a célom.

Nyáron nézegettem milyen kiállítások lesznek környéken és regisztráltam Kölni FanWelt-re. Persze akkor még azt gondoltam, hogy milyen sok időm lesz Novemberig. Semmi tapasztalattal elég nagy vállalkozásnak bizonyult a dolog. Nem tudtam, hogy ez a legnagyobb LEGO kiállítás Németországba. A sok vonat miatt kellett egy minimális méret amit fel kellett tölteni, így a LEGO gyűgyjteményemet a hónapok múltával exponenciáliás kellett bővíteni. A végére a tervekhez képest teljesen kifutottam az időből, de amit lehetett kihoztam belőle. Nagyon jó tapasztalat szerzés volt.

Most kicsit nyugisabban elkezdek több saját dolgot építeni és bejezeni az elmaradt dolgokat. Következő kiállításra már jobban fel akarok készülni :)

Üdv.,
picardgk
picardgk

HozzászólásSzerző: kvp » 2012. dec. 2. 19:10

Azt megtudhatjuk, hogy mennyi ido alatt sikerult osszegyujtenie ennyi vonatot? Milyen regota legozik?
kvp

HozzászólásSzerző: Potyka » 2012. dec. 2. 17:59

"Mindenki azt szeretné, hogy az igazság az ő pártján álljon, de nem mindenki kíván az igazság oldalán állni"
Richard Whately
Potyka

HozzászólásSzerző: Potyka » 2012. nov. 28. 6:53

kvp írta:Jok a kepek! Azt elaruldod, hogy a tesod hogyan kerult pont a kolni kiallitasra?

Nemetorszagban dolgozik programozokent.
Kicsit Hubele Balazs modjara vagott belle ebbe a kiallitasba, de az volt a koncepcioja, hogy ezen az elso kiallitasan minimalis sajat tervezesu legoepitmenyt keszit viszont programozoi tudasat kihasznalva szamitogeppel vezereli az osszes vonatot es ettol lesz kulonleges.
Az ido viszont gyorsan elszaladt es ra kellet eszmelnie, hogy bizony tultervezte magat, ugyhogy minden teruleten (programozas, elektronikabarkacsolas, legozas) sajnos vissza kellet venni a nagyratoro tervekbol.
Persze valamilyen szinten sikerult vegul mindent megaldani: egyszerre nyolc szerelveny szaguldozott, es bar nem volt teljes keszultsegu a program, figyelembe veve a rendelkezesere allo idot, es hogy othon helyhiany miatt csak reszlegesen tudta tesztelni, szerintem fantasztikus amit alkotott... foleg hogy szinte teljesen egyedul keszitette el.

kvp írta:Nekem az a feszített acélszerkezetű pályaudvar tetszik.

Hat igen azt pl o tervezte es nekem is nagyon bejon, es ugy tudom a kovetkezo kiallitasra sokkal nagyobb aranyban akar olyan epitmenyeket alkotni amik nem dobozos legok...
Richard Whately
Potyka

HozzászólásSzerző: Konyvtaroslany » 2012. nov. 27. 21:19

Nekem az a feszített acélszerkezetű pályaudvar tetszik. Egy olyat akár a HUNLTC is bevállalhatna. Nagyon nagy felület, de semmi súlya nincs. A kiállításokon is nagyon látványos lehetne.
Konyvtaroslany

Következő

Vissza: Külföldi rendezvények