Lego Technik Rally

Re: Lego Technik Rally

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 11. 13:16

Ez nem tudom, működik-e. Valaki kipróbálná? :) :twisted:
Tomi

HozzászólásSzerző: Technic Bence » 2009. jún. 11. 12:51

Ez ha minden igaz,akkor egy nem igazi,tét nélküli verseny.
Ha beolajozzuk a 8466-os felfüggesztést,jelentősen csökken a surlódás.
Habár egy igazi legós ilyet nem csinál. :)
Kép
Kép
Technic Bence

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 10. 19:25

Ide jó lehet az a megoldás. Azonban van egy nagy hátránya úgy a 8466-osnál mint a 8297-esnél: igencsak nagy a súrlódása. Vagyis az a fajta meghajtás sokat elvesz az erőből. Én nem azt használnám, de működne az is, az tuti.
biker

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 10. 15:14

Mit gondoltok rallyhoz mennyire lenne jó a 8466 felfüggesztése?

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x873c01
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=32195b
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=bb75

TT-hez nem jó, de szerintem ide egész jó lehet egy nagyobb méretarányú géphez, buggyhoz.
Tomi

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 9. 12:29

Tesztelni kellene, énannyira áttételezném le, amennyire a 8275-ösben volt, 1,66-al. De ha azt vígan viszi, tesztelném 1:1-es áttétellel is persze. :wink:
biker

HozzászólásSzerző: Laci » 2009. jún. 9. 12:01

"leáttételezéssel" :shock:
XL-t hova áttételezed le? Bőven van akkora nyomatéka annak, hogy elvigye a járgányt. Lassan jársz tovább élsz (xxtruck :P) taktika nem biztos h nyerő a Rallynál.
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 9. 11:53

Igen, a buggy meg a piros Tatra nagyon ott vannak! Ha lenne ilyen verseny, én valami Dakaros Jeepet építenék, valami Race Tuareg típusú 4x4-est. Vagy egy könnyű buggy-t 2 XL motorral, és nagyon minimális leáttételezéssel.
biker

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 9. 11:39

A versenyre kell építeni egy autót, utána szét lehet szedni, nem kell olyan sok alkatrész, mert ezt lehetne külön szervezni, tehát csak a rally verseny lenne.
Ki mit gondol a gépekről? Azért van egy-két darab, ami borzasztóan néz ki. Pl. a 32 rajtszámú. :roll: De akadnak profik is, nekem a fekete Buggy tetszik leginkább. :)
Tomi

HozzászólásSzerző: Teutonknight » 2009. jún. 8. 18:56

Nem lenne rossz, csak mint mondtad elég sok időt rákell fordítani, meg aztán az ember nemcsak rally autót szeret építeni:D Így nem is biztos hogy elég alkatrésze lenne mindenre ami kell.
Teutonknight

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 8. 5:55

Egy kis összefoglaló az első versenyről, és már készülnek a második Rally-ra is:
http://technicbricks.blogspot.com/2009/ ... chnic.html
Bár mi is tudnánk ilyen profi versenyeket szervezni... Én itt Zentán szerveznék, de kinek. :) Idő híjján csak TT-ket építek, ők ott tartanak vagy 10 rendezvényt évente, úgy lenne is értelme építeni. Ez az évi 2-3 TT verseny ez kevés, de sajnos innen nem tudok többet szervezni. Remélem idővel Mo-n is kialakul egy "kemény mag" mint a lengyeleknél, és sok versenyen össze tudjuk mérni a tudásunkat. :)
biker

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 5. 10:12

A túl gyors gép nem előnyös, ahogy lentebb írtam. A buggy motor szerintem is a legjobb választás, de kell a járműbe diffi, ami miatt bonyolódik a helyzet. A buggy motort is el lehet látni elég árammal kábeles, külső energiaforrás segítségével, ami a súly miatt is előnyös.
A 2wd, 4wd kérdésben nem nagyon tudok dönteni, mindkettő előnyös, de a tereptől is függ a dolog. Ha nehezebb a terep, akkor csak 4x4 jöhet szóba. Könnyebb, simább terepen viszont felesleges és lassabb a gép a kormányzásos fronthajtás miatt, ami elég nagy ellenállást jelent. TT esetében ez ugye nem probléma, de itt kell egy sebességhatár(pl. 3-4 km/h), amit ajánlott teljesíteni. A buggy, mint jármű a legjobb választás szerintem, de kipróbálnám egy 4x4es Dakaros kamionnal is. 8)
Szóval könnyebb(pár kavics, por, kevés víz és sár, kisebb emelkedő, ugrató) vagy nehezebb( meredekebb emelkedő, buckák, sár(bizony, piszkos lesz), kövek) terep lenne jobb? Én benne lennék mindkettőben, nekem mindegy. :)
Tomi

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 4. 12:52

Tudnék én építeni olyan 4x4-es buggyt, aminek a teljesítményét nem viszi el az összkerékhajtés, azonban amennyiben csak nagyon könnyű terepre mennek a gépek, akkor felesleges a 4x4. Szerintem egy jobban rally utánzat verseny kellene, ahol van értelme a 4x4-nek, mert így valóban csak a buggy motor az RC készlettel versenyképes, az meg nincs meg. :)
Én pl. PF motorokkal gondoltam építeni, de az jobban terep rally lett volna, amire te gondolsz az meg tulajdonképp gyorsasági verseny, könyebb terepen.
Mindemellett mindenféleképp érdekes az ötlet.
biker

HozzászólásSzerző: Laci » 2009. jún. 4. 12:20

Sztem elviszi a gépet a 2 WD is. A 4 WD meg a teljesítményed :P
Az meg, h nem lehet a Buggy-t (mint komplett készletet) használni az nem jelent semmi hátrányt senkinek sztem:). Saját, könnyebb első felfüggesztést nem olyan nehéz megoldani. A hajtáson is lehet kicsit változtatni, de mondjuk fura lenne ha ennyire meg lenne kötve.

Meg amúgyis, egy ilyen verseny a Buggy motorok versenye, azokat meg csak úgy tudod megfelelő árammal ellátni, ha vagy a Buggy készletben levő központi egységet használod, vagy pedig anyaként futkározol a gépeddel együtt, hogy el ne szakadjon a köldökzsinór.
A futkározás csökkenti a teljesítő képességed, mivel nem csak arra kell figyelni, hogy hova megy a gép, hanem arra is hogy épp hova lépsz. (igaz test eddzésnek igen jó :P)
Ha nem Buggy motorokat használunk, akkor nem lesz elegendő teljesítményünk ahhoz, hogy annyival menjen a gép, hogy Rally kategóriába sorolhatnánk. Legalábbis 1-2 gép a videón sétakocsikázik, s az sztem nem rally :).
Az indok:
Kép
= A PF XL max teljesítménye 2,6W, a Buggy motoré 4W. - Philo ábráinak leolvasása alapján. A különbséget csak növeli, hogy a Buggy motor külső kimenete durván 6szor gyorsabban forog mint az XL => azt még föl is kell áttételezni a "Rallyhoz", ami ugye veszteséggel jár.
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 4. 9:21

Így van, én is erre gondoltam. Csak MOC mehet, az RC Buggy nem. Szerintem így jó lenne. Egyébként meg az RC Buggy csak 2 WD, én 4 WD-s, diffis gépet építenék egy ilyen versenyre.
biker

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 4. 8:56

Egyszerű a helyzet: csak mocot lehet használni.(egy-két módosított alkatrész gyári modellen nem ér) Különben erre én is gondoltam: valakinek van rc buggyja, és megnyeri erőfeszítés(építés, esetleg rendelés) nélkül. :ty43:

Esetleg össze lehetne vonni egy TT versennyel. Ezzel mondjuk az lenne a probléma, hogy aki mindkettőn indul, elég sok alkatrésszel, elektronikával(főleg motorral) kell rendelkeznie. (mondom én, akinek be kéne szereznie két normális motort :) )
A gépeknek hasonlítania kéne valamilyen igazira, de csak nagyvonalakban, pl. rally kamionra(pl. Dakar), autóra, buggyra.
De ahogy a videón látszik a túl gyors gép se nyerő, mert nem lehet pontosan irányítani.
Tomi

Következő

Vissza: MALUG TT