Trial Truck verseny 2009. nyár

Re: Trial Truck verseny 2009 nyár

HozzászólásSzerző: Bmxrider27 » 2009. jún. 7. 18:12

Sajnos nincs,de a "minden megengedett" kiírásba belefér :)
Bmxrider27

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 7. 18:10

Ez überbrutál, de maradjunk a LEGOnál. :) Azért ha van egy ilyened, azt megnézném!
biker

HozzászólásSzerző: Bmxrider27 » 2009. jún. 7. 18:05

Bmxrider27

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 7. 17:55

Na, akkor módosítanék a kiíráson. Mivel sokan nem indulnak ezért - azért, legyen akkor egy olyan verseny, ahol minden megengedett. Így indulhat mindenki, aki csak szeretne. Persze szerintem díjjazásnak így nincs értelme, de ha egy jót szórakozunk az már felér egy főnyereménnyel. :) Pestiek kérlek benneteket, találjatok egy jó helyszínt, ahol lebonyolíthatjuk ezt a versenyt.
Nos, kedves technik kedvelő klubbtársak, így jöttök egy jót versenyezni? :wink:
biker

HozzászólásSzerző: matyi » 2009. jún. 7. 15:39

Én minden képpen indulnék!
matyi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 7. 15:34

Én is már jó ideje azt mondom, hogy súly alapján legyen a motorszám meghatározva. Ennél igazságosabb megoldás nincs. :)
Javaslom, hogy 750-900g jelentsen egy motort, a kétszerese kettőt, stb.
Tomi

HozzászólásSzerző: Zoli » 2009. jún. 7. 15:11

Ezen a versenyen sajnos én sem fogok indulni.
A terepen viszont valószínűleg majd én is kipróbálom a kamionomat ami a Ginaf lesz.
Nem felel meg a szabályoknak, mert 6x6-os, de 3 motor hajtja. Történetesen mivel a 3 motort (rc buggy) meg nem viszi el a lego elemtartó, ezért a nem lego akumról fogom meghajtani.
Ráadásul a kerekei is kisebbek.
Külön gépet meg elektronika illetve aktuátor híján nem építek.
Simán össze tudnám dobni a dump truckomat, de ez a 2 hiányzik.
Bár ez nálam kiszámíthatatlan, lehet rááldozok valamennyit, és majd beszerzem a szükséges darabokat, de ennek csak 25% a valószínűsége... :roll:

Itt nem szervezők vannak, hanem csak Biker a szervező. Most nem beszéltünk össze. :)

Én szabály módosításnál annyit javaslok, hogy ne így legyen meghatározva a használható motorok száma, hogy 4x4,6x6,8x8... Hanem úgy,hogy mekkora az adott gép súlya.
De igazából nekem mindegy, mert nem valószínű, hogy indulok, csak gondoltam ezt hozzáfűzöm. :)
Zoli

HozzászólásSzerző: Kacsa » 2009. jún. 7. 14:29

Értem Biker.Sajnos ebben az esetben én nem tudok indulni.Az van benne hogy én nem feltétlenül triál kamiont épitek most.Épitek egy 4x4-es MAN 19.463-mas típusjelzésű nyergesvontatót aminek egy 3 tengelyes PP kerekes nagy pótot kellene húzni.Sztm ezeket a paramétereket figyelembe vévé rájöttök hogy 2 rc buggy motor semmire nem elég illetve megfelelő áttétellel nagyon lassú lenne.Én ezt a kamiont dobtam volna be a TT versenyen (megfelelő felépítménnyel).De akkor ez ugrott.És kicsit utánajártam a dolgoknak a múltkori verseny miatt és az én elektronikám nem bírja el a 2 motort.Sajnos.Ezért is tiltott le a legutóbbi versenyen.De akkor eredményes versenyt kívánok a többi indulónak.

Üdv:. Kacsa
Kacsa

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 7. 10:11

Súly korlát nincs, egy min. 30x50 studos gép nem lehet nagyon könnyű egyébként sem. Fontos, hogy részletes, szép külalakja legyen a gépeknek, lengyel mintára! Mindegy, hogy studos vagy studless, de ha már igazi TT versenyt szeretnénk, akkor az legyen.
biker

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 7. 10:09

mbmc1138 írta:Jelen esetben nem neveznék, de végigmennék a pályán tesztelés céljából. Most csak régi 9V motorjaim vannak, és ezért döntöttem így, mert nem lenne esélyem. Ha viszont be tudok addigra szerezni motort, akkor indulnék. :)
A 8880 kerekei ki vannak zárva? Miért nem lehet azzal indulni?

Szerezz addig 1-2 buggy motort, és ha akarsz, indulhatsz a 8880-as kerekeivel is.
biker

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 7. 8:56

Talán minimum lesz, pl. min. 1,5 Kg. :roll:
Tomi

HozzászólásSzerző: matyi » 2009. jún. 7. 8:54

Súly korlát ugye nincs?

Sajnos heyszínt nem tudok, esetleg a Margit-sziget?
matyi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2009. jún. 6. 19:53

Jelen esetben nem neveznék, de végigmennék a pályán tesztelés céljából. Most csak régi 9V motorjaim vannak, és ezért döntöttem így, mert nem lenne esélyem. Ha viszont be tudok addigra szerezni motort, akkor indulnék. :)
A 8880 kerekei ki vannak zárva? Miért nem lehet azzal indulni?
Tomi

Re: Trial Truck verseny

HozzászólásSzerző: biker » 2009. jún. 6. 18:43

Sajnálom Kacsa, de nem LEGO motorok alkalmazása nem jó irányba vinné el a kezdeményezésünket, egy idő után LEGO helyett mindenki bivalyerős modellező motorokba fektetne, az pedig nem az, amit szeretnénk. A múltkori kiskapu azonban most is megvan, kormányzásra használható nem LEGO motor is. Viszont örülnénk, ha így is indulnál, most olyan gépek kellenek, mint amit a múltkor építettél!
Unimog kizárva, sokkal kisebb gépek azok a többihez képest, nem lenne igazságos. Hacsak nem mindenki Unimoggal indulna, mert akkor okés. Személy szerint a Jeep Trial-t javasolnám, de mivel a többség a TT mellett tette le a voksát, akkor legyen igazi TT. Próbáljuk ki ezt is, utána meglátjuk merre menjünk tovább. Szóval max. szélesség 30 stud, minimum hossz 50 stud. Ezen belül mindenki variáljon tetszése szerint, jöhetnek a 8x8-as PP kerekes monstrumok is! Ne fogjátok vissza magatokat, Bigger is Better. :twisted:
Időpont valamikor nyáron, megbeszélünk egyet, ami minden versenyzőnek megfelel. Nem versenyző MALUGosokat és nem MALUGosokat is szívesen látnánk nézőnek! (csövesek kíméljenek :D )
biker

Re: Trial Truck verseny

HozzászólásSzerző: Laci » 2009. jún. 6. 12:01

Én is támogatom a versenyt!

Mint ah már kifejtésre került más topikban, nem érdemes nem LEGO motort használni, persze ha nincs más... (de mondjuk ha nem lehet, akkor ez jobban ösztönzi azokat a tagokat akiknek nincs, h szerezzenek be :wink: )

Döntsönenek a szervezők!
Üdv:
Laci
BSm
Laci

ElőzőKövetkező

Vissza: MALUG TT