2010 Nyár Truck Trial találkozó (július 17)

A kötélhúzás:

- A TT szakaszok egyike legyen.
3
19%
- Legyen teljesen külön verseny, külön díjazással.
5
31%
- Mindegy a fenti kettő közül.
3
19%
- Ne legyen díjazás, legyen csak fakultatív szórakozás :)
5
31%

Szavazatok száma : 16

Re: Nyári Truck Trial találkozó júliusban

HozzászólásSzerző: Miron » 2010. máj. 31. 20:39

Félig Off:Elkészült a TT-m alváza. :ty109:
Eddigi legerősebb TT-m: felmegy egy 55fokos emelkedőn kattogás nélkül, terhelésnél csupán elkapar, nem kattog :| és ez mind 1:4 arányú lassítás mellett!!! Mondhatni rá, h gyors!
Tessék felkötni a gatyót :lol:
Persze, ez csupán az alváz, a motorokkal, és elemtartóval, tehát még lehet, hogy lassítok rajta :mrgreen:

Éljen, kötélhúzás!!!

Mit szólnátok csapatos szponzorozáshoz? Pl: mindenki ragaszt a járgányára szponzori matricákat- ez lehet valós cég, vagy fiktív-, amitől élethűvé varázsoljuk a járgányainkat.
Akár mindenki a rá jellemző dolgokat ikonosítva felragaszthatná a járgányára- persze, ezt mindenki saját maga dönti el... :lol: csak egy ötlet, hogy lehetne jobban feldobni a (külső) kinézet-versenyt. :wink:

További jó építést!
Miron

HozzászólásSzerző: Tomi » 2010. máj. 31. 10:20

Zoli írta:Oh, így már nagyon tetszik!!! :D :twisted:
Mármint ez a csapatjáték ötlet. :)

Igen, én is rögtön erre gondoltam, az egyéni se rossz, de ez jobban tetszik. Kicsit jobban elemezve: A tapadás ugye függ
a két felület minőségétől és a leszorítóerőtől. A talaj mindenkinek ugyanaz, tehát csak a kerekek anyagától és a súlytól
függ a dolog, mivel elméletileg(!! csak elméletileg - gyakorlatban lehet pici eltérés) nem számít az érintkező felületek
nagysága.
Tehát pl. egy 4x4-es 3,5 kilós gép PP kerékkel(mivel annak picit jobb a tapadási együtthatója) el tud húzni egy ugyanekkora
súlyú 8x8-as 8297es kerekes gépet. Érdekesnek ígérkezik, hogy meg lehet nézni, vajon működik-e ez a gyakorlatban is.
(tuti nem :lol: ) (eme okfejtésben ideális TT-kkel számoltam --> nincs elkattogás)

Egy két dolog még magáról a versenyről:

- A pályán legyenek zászlók, vagy ne szórakozzunk velük?
- A pontozás hogy alakul, illetve véglegesíteni kéne(akár szavazással), legyen-e díjazás, hogy, stb.

Ahogy a múltkor, most is le kéne írni a szabályokat összefoglalva, minden versenyinformációval együtt egy kommentben.

Horog:
A 13 stud plussz-minusz 2 szerintem tökéletes.
De ha mások a vélemények, legyen szavazás.
Tomi

HozzászólásSzerző: Zoli » 2010. máj. 30. 20:15

Oh, így már nagyon tetszik!!! :D :twisted:
Mármint ez a csapatjáték ötlet. :)
Zoli

HozzászólásSzerző: Laci » 2010. máj. 30. 20:07

Igen, az 1v1-s verzióban a Zoli által felvázolt gép (tehát erős és nehéz( :twisted: )) nyerne, azonban szeretnék "rendes", tehát többszereplős, csapatjátékos kötélhúzást (is). Pl úgy, hogy azonos "szumma tömegek" versenyezzenek, pl 1 nagyon könnyű és egy nagyon nehéz vs kicsit nehéz-kicsit könnyű géppel. Aztán a pontozást addig meg valahogy kitaláljuk:)
Emiatt kéne előre-hátra is csatlakoztatási pont.

Végül is a lényeg az, hogy egyszerűen jólérezzük magunkat:)
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: Zoli » 2010. máj. 30. 19:10

Nekem jó lenne a hely, semmi gondom a sétával. :)

Részemről valószínűleg lesz 1 vagy 3 vendég is.

A kötélhúzással egyébként szerintem tuti gond lesz. :) De majd meglátjuk. :)
Vagyis... egyszerű leírni ki fog nyerni:
- először is az számít, hogy a gép képes-e az összes kerekét egy helyben kapartatni. (vagy inkább lefullad, kattog, stb...)
- ha ez megvan, akkor jön a 2. fontos dolog: a súly
A legnehezebb olyan gép fog nyerni, ami megfelel az első pontnak. :)
Persze itt most eltekintettem attól a verziótól, hogy valaki épít egy olyan gépet, ami 20 kiló, és ugyan saját súlya alatt nem kapar el, de a max vontató ereje így is sokkal nagyobb lesz mint a többi gépé. :)
Zoli

HozzászólásSzerző: Miron » 2010. máj. 30. 18:43

A másik kérdésem: mindenképp kell előre-hátulra vontató? Vagy elég csak az egyik végébe?
Miron

HozzászólásSzerző: Laci » 2010. máj. 30. 18:13

Rába H22 hátulról
Itt kb a kerék teteje szintjén van, a járgányomon, pedig még ennél is kicsit feljebb, azaz kb 15 stud magasan.

A csatlakozási pontnak mindenképpen azt alvázhoz kell kapcsolódnia, futóműhöz nem, mivel az "8 percen túl gyógyítható sérülés"-t okozhat...

13 stud plussz-minusz 2-höz mit szóltok?
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: biker » 2010. máj. 30. 17:49

Az okfejtés rendben van, de LEGO TT-knél ez nem műkszik. Ugyanis a kerekek felénél nem az alváz van, hanem az első híd. Amit simán ki lehet szakítani így. :twisted: Az alváz az a kerék felett van 3-4-5 vagy még több studdal. Általában.
biker

HozzászólásSzerző: Miron » 2010. máj. 30. 17:20

mbmc írta:
miron89 írta:
Az én javaslatom, h 10 stud magasan legyen a talajtól a rögzítés helye.

Hohó, nem olyan egyszerű dolog az. Mindenkinek máshogy fog kijönni kicsit, mert mindenképp a masszív alvázhoz kell
rögzíteni elöl is és hátul is a horgokat, és ha eltér egy-két studnyit magasságban, az még bőven jó. Szvsz nem rossz ötlet,
színesíti az eseményt, de ne legyen pontosan előírva a magassága a horognak. :!: Csak úgy kb. Értem Laci érvét, de
mondjunk egy értéket, és ha eltér attól +/- kettő, vagy amit gondolunk studnyira, akkor még legyen jó. (A 10 stud elég alacsony)

Nos én nem hasraütésre írtam, csupán arra gondoltam, h az eredeti autóknál hogy van: kb a kerék magasságának a felénél helyezik el a vontató horgot... Ez a legonál (átlag TT keréknél ) kb 10 stud- és még így is fölé mértem a valósnak...
De persze lehet, h a valódi autóknál csupán ott fér el és nem szerkezeti okokból kifolyólag ilyen... Nem tudom... :D
Miron

HozzászólásSzerző: Tomi » 2010. máj. 30. 16:38

miron89 írta:

Hohó, nem olyan egyszerű dolog az. Mindenkinek máshogy fog kijönni kicsit, mert mindenképp a masszív alvázhoz kell
rögzíteni elöl is és hátul is a horgokat, és ha eltér egy-két studnyit magasságban, az még bőven jó. Szvsz nem rossz ötlet,
színesíti az eseményt, de ne legyen pontosan előírva a magassága a horognak. :!: Csak úgy kb. Értem Laci érvét, de
mondjunk egy értéket, és ha eltér attól +/- kettő, vagy amit gondolunk studnyira, akkor még legyen jó. (A 10 stud elég alacsony)

H legyen valami alternatíva, s ki tudjuk választani a legjobb helyet, körülnéztem ma a környékünkön, valami "természetes terep" után nézve, ami egész pontosan a hármashatárhegyi szélzsák környéke lenne :)
Itt mindenféle dimbes-dombos, köves-aprókavicsos, füves terep van, a fák alól lehullott ágakból is lehet további akadályokat építeni. Van tűzrakóhely, ahol én már bogrács-gulyásoztam egyszer.

Ami kevésbé jó, az az, h a busztól majd egy kilométert kell gyalogolni, kocsitól ("A" pontban lehet parkolni) kb 600m-t. Ha valaki nagy csomaggal jön, s körülményes lenne még buszoznia is, akkor pl Hűvösvölgyből (61-s villamos végállomása) el tudom vinni. Esetleg serpaként is befogható vagyok a 600m-s szakaszon. :D Meg kell még jegyezni, hogy a tűzrakó-hely viszonylag elől van, ott ahol több turista is megfordul, az meg annyira nem jó :S.

Vélemények?

Ez a hely jól hangzik, és a 600 m se eget rengető, meg lehet oldani az utazást bőven. Ha tudsz, csinálhatnál pár képet a szerinted
érdemes terepszakaszokról. Ha a tűzrakó hely nagyon a nyilvánosság előtt van, az esetleg zavaró lehet. Mondjuk nekem mindegy. :roll:

Felmerült bennem az is, hogy mi van, ha eső lesz aznap? Akkor lehetetlen az egész. :roll: Hmm?? Szóval figyelni kell a megbízható
időjárási forrásokat, és ha rossz idő(eső) lenne, egy két nappal +/- arrébb rakni. Mert mondtuk ezt a dátumot még régebben, aztán
ezt meg nem tudjuk beleszámítani. :!:
Tomi

HozzászólásSzerző: Miron » 2010. máj. 30. 16:00

Laci írta:Szervezői jogaimmal élve, szeretném, ha lenne kötélhúzás is!
Ennek megfelelően kérek minden indulót, hogy biztosítson a gép elején, és végén olyan pontot, ahol el lehet húzni a gépet!
Tudom, nem könnyű kérés, de az lenne a legjobb, ha az összes gépnek ez(ek) a csatlakozó pontjai közel egy magasságban lennének, ellenkező esetben nagyon eltérő tengelyterheléseknek tesszük ki a gépeket, ami esetleg elkattogással, s egyéb nem kívánt káros mellékhatással járhat...
Ezen magasság meghatározását közösen döntsük el!

Szép napot, jó építést,
Laci

huh, akkor tényleg erős gépeket kell építeni... Milyen magasságban legyen az a bizonyos pont? Jah és milyen vastag lesz a kötél?

Miron

HozzászólásSzerző: Miron » 2010. máj. 30. 15:55

Laci írta:Továbbá szedjük össze, hogy kik jönnének, ki indulna:

Részemről: Én és az öcsém indulunk a versenyen, és édesapám + egy jóbarátunk (11 éves) velünk jönne nézőnek/drukkolónak.

Nekem nem gond, ha hátizsákolunk, ha jó a terep, és van tüzelőhely. :lol:
Miron

HozzászólásSzerző: Laci » 2010. máj. 30. 14:39

Szervezői jogaimmal élve, szeretném, ha lenne kötélhúzás is!
Ennek megfelelően kérek minden indulót, hogy biztosítson a gép elején, és végén olyan pontot, ahol el lehet húzni a gépet!
Tudom, nem könnyű kérés, de az lenne a legjobb, ha az összes gépnek ez(ek) a csatlakozó pontjai közel egy magasságban lennének, ellenkező esetben nagyon eltérő tengelyterheléseknek tesszük ki a gépeket, ami esetleg elkattogással, s egyéb nem kívánt káros mellékhatással járhat...
Ezen magasság meghatározását közösen döntsük el!

Szép napot, jó építést,
Laci
Laci

HozzászólásSzerző: Laci » 2010. máj. 30. 14:29

Mi jó? :) Tehát akkor szerinted nem gond a kis (táskás) gyaloglás, és legyen a reptér mellett?

Melyikhez mit szóltok?

Továbbá szedjük össze, hogy kik jönnének, ki indulna:
Indulók:
-Laci
-Mbmc
-Zoli
-Matyi
-Miron89
-Csakati(?)

Nézők, bírák, szurkolók :):
-AshiValkoinen
-F16falcon
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: csakati » 2010. máj. 29. 20:46

szerintem jó :D
csakati

Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye->Tállya (é. sz. 48.23610° k. h. 21.22574°)

ElőzőKövetkező

Vissza: MALUG TT