TT verseny az őszi MALUG találkozón

Melyik kategóriában indulnál?

Mini TT
0
0 szavazat
Egymotoros TT
5
42%
Egymotoros Jeep/Crawler
6
50%
Királykategória
1
8%

Szavazatok száma : 12

Re: TT verseny az őszi MALUG találkozón

HozzászólásSzerző: Ákos » 2011. szept. 25. 22:37

:ty18: :D

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. szept. 25. 21:06

Marc írta:Nekem az szűrődött le, hogy bár nem lehetetlen egy motoros gépet építeni, de nem feltétlen kell ugyanazt a (rossz?) ösvényt bejárni, amerre a lengyel kollégák mentek el.
A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek arról, hogy a motorok számát a tengelyek függvényében határozzuk meg? Pl. 0.5 esetén 2tengely-4kerék-1motor ill. 4tengely-8kerék-2motor.

Igen, erre már én is gondoltam, de a teljesítmény inkább a tömeggel van arányban, ergo a tömegarány pontosabb. De persze kipróbálhatunk olyat is, hogy annyi motor, ahány tengely, vagy 2 tengelyhez 1 motor.

oké, hogy nagyobb teljesítményű az RC motorom, de több áramot is eszik, várhatóan jobban le is kell áttételeznem, ami általában plussz áttételt is jelent. Ezeket figyelembe véve már rögtön nem olyan nagy a különbség szerintem :roll: . Persze ha sokat szöszöl vele az ember, akkor kevés áttétellel is elboldogulhat a TT RC motorokkal; ott a 4 tengelyes példa rá :wink:

Pontosan, gyakorlatilag két (max.3) áttétel elég az RC motorhoz, én ennél sose használtam többet, a téli talin kettő volt pl. Tehát kb. ugyanannyi áttétel kell, az ezeken fellépő veszteség mindenkinél meglesz. Aztán lehet majd egyáttételes kísérleteket végezni. :)

Kicsit elmegy a témától, de én többször gondoltam már arra, hogy mi lenne, ha nem időre, hanem bűntetőpontra menne a TT? (ahogy az igaziban is)
Tomi

HozzászólásSzerző: Laci » 2011. szept. 25. 19:15

A lengyel kollegák is teljesítmény alapján kategórizálnak (igaz, nem jellegzetes pontok teljesítményével), amit meg lehet esetleg próbálni, de azért egy pár dolgot át kell gondolni.
Nem elhanyagolható, hogy a LEGO áttételek hatásfoka a béka sejhaja alatt van (még ha tegyük fel 80%, akkor is 3 áttétel esetén a teljesítmény fele már az áttételeken el is veszett. 5-nél már a 67 százaléka, tehát a motorteljesítménynek durván csak a harmada marad meg. (Érdekes szösszenet: ha még a motor hatásfokát is belevesszük, akkor (RC max hatásfok kb 33%, XL kb 55%) kijön, hogy 5 áttétel esetén, 10-15%-s a hatásfokunk. Ha belevesszük, hogy az akkuk belső ellenállásán is jelentős teljesítmény veszteség van (főleg nagyobb áramoknál), akkor már végképp elszörnyülködünk... :)) Azért, hogy tényleg szörnyű legyen: a csapágyazásoknál (nem csak az áttételeknél) is sokszor figyelhető meg kopás pl a tengelyen... Ezek szerint ott is koptatásra fordítjuk a motorteljesítményünk.
Egy biztos, ezek a hajtásláncok ABS por készítésre, és főleg hőtermelésre rendkívül jók! :lol:

Összefüggés a kategórizálással: oké, hogy nagyobb teljesítményű az RC motorom, de több áramot is eszik, várhatóan jobban le is kell áttételeznem, ami általában plussz áttételt is jelent. Ezeket figyelembe véve már rögtön nem olyan nagy a különbség szerintem :roll: . Persze ha sokat szöszöl vele az ember, akkor kevés áttétellel is elboldogulhat a TT RC motorokkal; ott a 4 tengelyes példa rá :wink:
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: Marc » 2011. szept. 25. 16:41

Nekem az szűrődött le, hogy bár nem lehetetlen egy motoros gépet építeni, de nem feltétlen kell ugyanazt a (rossz?) ösvényt bejárni, amerre a lengyel kollégák mentek el.
A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek arról, hogy a motorok számát a tengelyek függvényében határozzuk meg? Pl. 0.5 esetén 2tengely-4kerék-1motor ill. 4tengely-8kerék-2motor. 3 tengelynél meg mondjuk lehet használni 1 micromotort :mrgreen: Viccet félre téve tudom, hogy ez elég durva szabályzat, de valamilyen szinten a motorokat megkülönböztethetnénk valami alapján (leadott teljesítmény?).
Ákos írt az XFOL részben, hogy akár a jövőheti kiállításra is mehetnénk :-)
Nincs olyan, hogy valami nem sörnyitó :D

Brickshelf-em, [url]Kínálok[/url], Keresek
Marc

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. szept. 25. 15:26

Mi lett végül a vélemény az egymotoros Trial terepjárókról? Van létjogosultsága?

Úgy látszott, hogy abszolút van, gyakorlatilag semmivel se voltak lassabbak az eddigieknél, pedig nem volt túl könnyű a pálya. Ha az eddigi összes gépet nézzük, sok többmotorost vertek a mostani egymotorosok. :wink: Persze ettől még lehet majd megint többmotoros szabályzat.
Tomi

HozzászólásSzerző: Miron » 2011. szept. 25. 11:46

Örülök neki, hogy jól éreztétek magatokat!

Nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk ott lenni. Az utólsó pillanatig reménykedtem, és nem volt semmi eldöntve, de végül a családdal mentünk.

A járgányom elégg innovatív lett volna, ha elviszem.... :roll: Majd itt publikálom. A lényeg, hogy nagyon sok dolgot bevettem a valóságban működő Trial terepjárókból.

A katapultokat is majd megnézem a képekről.

Mi lett végül a vélemény az egymotoros Trial terepjárókról? Van létjogosultsága?
Miron

HozzászólásSzerző: matyi » 2011. szept. 25. 9:38

Ok! Csak itthon ne felejtsem majd. :ty119:
matyi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. szept. 25. 9:28

Az szerintem az enyém, bőven ráér a legközelebbi talira elhoznod. A katapult merevítése volt, de a végén már nem számított semmi.. :)
Tomi

HozzászólásSzerző: matyi » 2011. szept. 24. 19:47

Hát én nagyon élveztem az egész találkozót.

Találtam egy 15ös light-grey technic gerendát az emelvényen. Valakinek nem hiányzik?
matyi

HozzászólásSzerző: Ákos » 2011. szept. 24. 18:35

TT-seket is felraktam, de ömlesztve, ezzel kezdődik: http://www.brickshelf.com/gallery/MALUG ... g_4741.jpg

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. szept. 24. 18:31

No megvolt ez is, a kevés géphez(6 volt összesen) képest nagyon jól sikerült szerintem, ebből látszik, hogy a beltéri TT-nek, mint gyakorlatilag külön műfajnak is van támogatottsága. Örülök, hogy a végén sok akadály összejött, és egész színvonalas szakaszt tudtunk építeni, amit ötletesen kétszer is kihasználtunk, visszafelé teljesen másként hatott a pálya. :wink:

Köszönet Gabinak a sok hasznos alkatrészért, amik tökéletesen megfeleltek TT szervizeléshez. :)

Remélem jövőre(fél év múlva) ugyanitt kétszer ennyi géppel fogunk nekirugaszkodni. Képek jönnek hamarosan.
Tomi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. szept. 23. 8:54

Ok. Én hozom a szokásos tereptárgyakat, remélem más is hoz minél többet, annál változatosabb lehet a pálya.
Tomi

HozzászólásSzerző: Laci » 2011. szept. 21. 20:17

Hello!

Én még nem tudom, hogy viszem-e a H22-t, új fejlesztés nem történt rajta (csak tisztába lett rakva a Keszthelyen felszedett szutyok után :)).
Tehát valószínűleg csak egy 4x4 1 XL motoros gépet viszek.
Üdv:
Laci
BSm
Laci

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. szept. 21. 15:22

Hányan indulnánk jelenleg? Most olvastam, hogy Biker sajnos nem tud jönni(kár) :ty22:. Én egy 4x4 TT-t, egy 8x8 TT-t, és egy crawlert hoznék.
Tomi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2011. aug. 23. 19:04

Semmi baj, én is jövök egy többtengelyessel(8x8), egy 4x4 TT-vel, és valamivel a Jeep kategóriában.
Tomi

Következő

Vissza: MALUG TT