Bionicle Reboot

Re: Bionicle Reboot

HozzászólásSzerző: Z » 2016. aug. 5. 7:33

Nagyon pofás modell! Nem tudok betelni vele, okos megoldás okos megoldás hátán, főleg hogy csak 7 készletből rakta össze a tervező nem végtelen eszköztárból. Kezdhetem összeírni a bricklink bevásárlólistám.
Z

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2016. aug. 4. 15:04

"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
— Vezon, Federation of Fear
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 1. 12:32

Viszont ez mégsem egy konkrét vélemény, hanem csak egy vicc, egy poén volt. Más esetre én nem emlékszem.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Everspark » 2016. aug. 1. 11:39

Omega Tahu írta: A "Spooky Scry Skeletons" egy meme volt nem közvetlenül a Lego portálokról származtak, hanem mindenhonnan a netről, de főleg közösségi oldalakról ahol mindenki posztol nem csak a rajongók.

Pont ezért mondom, hogy figyelték a rajongók reakcióit végig. Nem ez az egyetlen eset, ahogy emlékszem, hogy reagáltak volna valami fan-poénra, vagy igényre.
Everspark

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 1. 11:32

Elismerésre méltó alkottak csak nem tudták megtartani.
Ahogy te is értelmezted, nem volt valódi történet, világ építés, csak amikor már előkészítették a téma bezárásához. A "Spooky Scry Skeletons" egy meme volt nem közvetlenül a Lego portálokról származtak, hanem mindenhonnan a netről, de főleg közösségi oldalakról ahol mindenki posztol nem csak a rajongók.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Everspark » 2016. aug. 1. 11:13

Igazából épp most fejtettem ki Skype-on egy magánbeszélgetésben, hogy a Lego igenis az utóbbi 60 év álcája mögé bújva folytatja le ugyanazt a profit-orientált marketing politikát, mint bármelyik más nagy cég. Ha van is olyan cég, ami tényleg foglalkozik a felhasználóival az ritka. Mondanám, hogy egyes hangszergyártók, de kapásból meg is tudom cáfolni, hogy nekik érdekük foglalkozni azzal, hogy mire van igény, mert ha a saját fejük után mennek nagyon csúnyán el lehet tévedni és a trend teremtés helyett mennek a süllyesztőbe.
Az, hogy Akció figura területen nincs újdonság az az igények diktálta irány. Ha nincs rá megfelelő kereslet, akkor először összeszűkül, majd eltűnik a kínálat. Hogy egy életszerű példával éljek, te sem fogsz horgászni, hogy eladd pár száz forintér a hal kilóját, ha villanyszerelésből bőven megélsz.
És ahhoz tartom magam, hogy részben a rajongók okozták ezt. Persze, nem a kicsikről beszélek. Nekik nincs viszonyítási alapjuk, épp csak belecsöppentek, bár nem lepődnék meg, ha az új Bio csak olyan szinten kellene nekik, hogy jól kijátsszák magukat és később nem törődnek vele. Nem volt olyan szintű karakterizáció vagy világépítés, ami mélyebben megragadna bárkit is. Érdekes, hogy az utóbbit elkezdték pótolni idén, remek ötletekkel álltak elő, pont abban az évben, amikor felszámolják a sorozatot. Nem, azokról beszélek, akik az első generáción nőttek fel. És rengeteg jelét látom, hogy a Bio-csapat igenis figyelt az online felületekre, ahol a rajongók gyülekeztek. Egy nagyon jó példa erre, amikor FB-on megosztották a csontik reklámját és benyomták az akkorra elhíresült "Spooky Scarry Skeletons" poént.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy ne lettek volna képesek elismerésre méltót alkotni, hiszen remek készletek jöttek ki, csak nem volt mögötte... nos, mondjuk ki, semmi.
Everspark

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 1. 10:50

Csakhogy az "Akció figura" téren nem tudott semmilyen újfajta történettel előjönni a Lego. Eldobták. Marad a Licensz és a system amire most jobban koncentrálnak. A Bionicle Gen 2 már eleve kis költségvetésből indult, ez méglátszik mind a minőségen, mind a megfelelő marketing hiányából. A licenszes filmek rendben vannak de azok, mégegyszer, system alapúak amire a Lego most nagyon ráállt. Én szerintem a "üzleti döntés" abból állt hogy átcsoportosították a Bionicle maradék költségvetését a Ninjago-ra vagy valamelyik licenszes témára. Engem ezek hidegen hagynak. Az nem Lego, ahogy már korábban mondtam. Ahogy a mostani Lego sem "Lego" mert rendben van hogy profitot akar, de az nincs rendben hogy milyen áron, mert ezzel szembemegy az elmúlt 60 év tendenciákkal mint egy cég aki a gyermekekért van és nem a pénzükért. Nem hiszem hogy a Lego ( pár exkluzív portálon kívül ) hallgat a rajongókra. Se pro se kontra érveket nem vesz figyelembe a legfontosabb döntések meghozatalakor. Ha van pozitív comment azt persze örömmel fogadják, ha negatív van, nem érdekli őket. Ez megy. Ez a folyamatos elnézését a vásárlóknak. Rajongani a Legóért meg egyenesen veszélyes mert bármikor lesúlythatnak egy hírrel. Azért a az előző Bionicle-nél még kiadták egy fél évet a hivatalos bejelentés után. Itt semmi. Kész passz. Vége. Én ezt hívom szívtelenségneg még ha profit alapú is de legalább a rajongókra gondolhattak volna ha már a pénzünket elfogadták. Azért fura hogy ezt a döntést már tavaly év végén meghozta. Nem is sejtették hogy a 2016-os széria nagyobb siker lesz! De szerintem már meg is bánták a döntésüket. A cég vezetőt továbbra sem érdekli. Nem tudom így milyen példát fog mutatni a "jövő generációjának" vagy fognak-e még bizalmat szerezni a cég iránt. Mivel színes és szórakoztató így lehet, de ez csak a "maszk" amely mögött a valódi profit éhes szörnyek vannak.
Remélem azért nem akarod azt mondani hogy a rajongók miatt lett ez most így? Voltak mindenhol fiatalabbak akiknek nem volt lehetőségük a Gen 1 megismerésére de a Gen 2-őt IMÁDTÁK! Velük mi lesz? A Legot továbbra sem érdekli. Én egy ilyen cégnek nem fogom kotömni a zsebét! Az a baj hogy a Lego nem volt képes igazán elismerésre méltó alkotni, nem volt hajlandó egy picivel sem többet rááldozni a minőségre, pedig mint a világ első számú játék gyártója, megtehette volna! Ez elhalasztott és elpazarolt lehetőségek sorai mutatkoznak még, ahogy a tény is hogy a Lego ismét elbukott és elveszítette a hírét sok vásárlónak. Ha ez így megy tovább, nem jósolok sokat ennek a cégnek sem.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Everspark » 2016. aug. 1. 10:13

Pár dolgot azért hozzáfűznék:
1, A Ninjago mellett a Nexo Knights és az Elves is a saját szellemi termékük, valamint mind a három részleg köszöni, jól van és rendkívül jövedelmező. Tehát nem csak a lincenszre mennek rá.
2, A licensz termékekkel maximum extrém eladásokkal keresnek nagyon jól, ugyanis a licensz megvásárlása nem olcsó. Valószínűleg a Star Wars elég profitot hoz, hiszen folyamatosan bővítik. Ezen a fronton viszont könnyű a dolguk, hiszen akármire ráírod, hogy Star Wars, elkapkodják. Egyelőre a Marvel biznisz is pörög a filmeknek hála, tehát ez a terület sincs veszélyeztetve, de itt hozzátenném, hogy első kézből tudom, hogy a tavalyi Ant-Man készlet senkinek nem kellett, most nőtt meg rá a kereslet a Civil War c. film után. (Maga a film is utólag hozta be az árát a kasszánál) Viszont! Az, hogy másodkézből mennyiért tudsz elpasszolni egy Ant-Man minifiget már nem érdeke a Legonak. A DC-ből pedig Batman és Superman mindig pörög és mindig is húzónevek maradnak, szóval ez sem egy veszélyes terület. Hogy a két szuperhős termékcsalád mennyire profitál nem tudom, de biztosan csurran-cseppen valami.
Természetesen itt felmerül a probléma, hogy a gyerekek egy kész terméket kapnak, ami szemben áll a Lego eredeti szellemiségével, kevesebb utat enged a fantáziának. (És ezt úgy merem kijelenteni, hogy gyűjtöm a Marvel minifigeket)
3, Akár tetszik, akár nem a Lego is csak egy gonosz nagyvállalat. Nem puszi alapon gyártják ezeket a játékokat, ha volt is bennük effajta késztetés az kihalt. De kétlem, hogy lett volna. És nem csak a Lego csinálja ezt. Nézd meg milyen lett az új Star Wars. Nézd meg a Marvel hogyan igazítja a képregényeit a filmjeihez, vagy cserél le régi, jól bevált karaktereket. (Amerika Kapitányt többször is lecserélték, Vasember helyét átveszi egy fekete hölgyemény, a Szellem Lovast szintén leváltották, sőt egy bizonyos univerzumban Pókember helyét átvette egy mexikói származású kamasz.) Amit ezzel mondani akarok, hogy egy nagy vállalat sem marad hiteles, ha pénz szagot érez a levegőben. Versenyezniük kell a talpon maradásért és ezt mindenki úgy teszi, ahogy tudja. Ismétlem, továbbra sem gondolom, hogy a Bio annyira rosszul fogyott volna. Sőt! Azt is első kézből tudom, hogy az idei nyári készletek kifejezetten jól fogynak.
4, Az előző posztomban nem említettem, de a reboot elkezdése óta a rajongótáboron eluralkodó hangulat minősíthetetlen volt. Vagy egyértelműbben fogalmazva: maguk a rajongók harcolták ki részben ezt a döntést. Feltételezve, hogy ezek az emberek tartották anyagilag talpon a szériát ÉS tudván, hogy a Lego igenis figyelte hogyan mozgolódnak a fórumok (rengeteg példa volt a két év során, hogy valami apróság visszaköszönt a fórumokról) akkor a katasztrófa-ügyelet megtette a hatását. Az első perctől fogva szétszakadt az összes közösség és a négy félév alatt ez csak súlyosbodott. Kiküszöböltek az idei Toákhoz egy tonna hibát és még mindig ugyanazok a fröcsögő-követelődző ellenérvek bukkantak fel mindenütt újra és újra.
Everspark

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 1. 8:59

Viktor24 írta:Eleve úgy ültem le megnézni a két részt, hogy tudtam, ez lesz a befejezés, szóval próbáltam minél jobban átélni és értékelni.

Ettől még elég vacakok lettek. Valahogy egyszerre elkapkodottak és lassúak, és ugyanazok a hibák (idétlen poénok, nehezen megkülönböztethető hangok, gyengus színészi teljesítmények, bizarr rendezési döntések) megvoltak bennük. Nem hibáztatom a készítőket, a BS01 Podcast-tel tett interjúikból tudom, hogy mindenüket beleadták, de ettől még elég gyér epizódok voltak. Az elsietett befejezés és a röhejes fordulat a végén bizonyára a hirtelen beszüntetés eredménye.

A beszüntetéshez nincs sok hozzáfűznivalóm, engem nem sújtott le, mert már amúgy is lemondtam a G2-ről. A készletekre sajnos nincs pénzem, a sztori pedig nem fogott meg. Az irritál, hogy a beígért 3 évet sem kapták meg a fanok, és hogy a Lego ki sem adja se Makutát, se a maszkot. Amikor a G1 véget ért, ott legalább kinyögtek hat szettet búcsúajándékként. Sajnálom azokat, akik még sokat vártak a szériától.

Sokan sok mindent elmondtak már a dologról a különböző oldalakon, én sem tudok mit hozzáfűzni, de szerintem az, ahogy a Lego kezelte a G2-t, ékes példája annak, hogy hogyan nem szabadna egy reboot-ot levezényelni.

Egyetértek. Azt még hozzátenném hogy az utolsó két rész készítésekor a Lego már megmondta a Volta-nak hogy nem lesz folytatás a Bionicle-ben. A Lego nem törődik a rajongókkal ilyen szempontból. Csak a folyamatos profit éhségük hajtja őket. Elszomorító.

Everspark írta:Viktor jól mondta, az epizódok egyszerre kapkodtak mégis teljesen unalmasak voltak. Ráadásul egy csomó kérdést nyitva hagytak. Voltak pontjai, amiket nagyon élveztem, pl. nekem tetszett az ötlet, hogy Agil tűnik a legkevésbé impozáns Teremtménynek, vagy, hogy a szörnyek csak a maszkokon keresztül pusztíthatóak el. (Tényleg, ezeket a maszkokat Makuta készítette és "küldte" Umaraknak, vagy Umarak akarata hozta létre őket? És a maszk tartalmazta az elemi erőt a szörnynek? És miért csak ez a három csapda típus változott át? És... és... és...) Nem volt ez egy összeszedett befejezés, látszott, hogy csúnyán ráerőszakolták.

Ami magát a Bio végét illeti. Nem gondolom, hogy anyagi okai lennének a megszűnésnek. Nem hiszem, hogy ne teljesítene a széria nulla felett. Én valahol ott keresném az okokat, hogy a rajongók, a gyerekek újra megtalálták az örömet a kocka alapú készletekben. Mind a licensz (Star Wars, Marvel, DC, Disney), mind a saját termékeik (Nexo Knights és Ninjago) hasítanak. Azt hiszem a Lego azt a tanulságot szűrte le, hogy nem kell egy külön építési technikára ráállnia, hogy a saját történetei működjenek. Marketing szempontból pedig mindent felhasználnak, amit az eredeti Bio 10 éve során megtanultak, csak valahogy a G2-re nem jutott ebből. Kicsit ironikus, nem? Az a franchise nem használja a működő kampány stratégiát, ami megtanította a céget hogyan idomuljon a modern információs társadalomhoz. Nem vagyok dühös, enyhén csalódott vagyok, mert több volt a potenciál a G2-ben, mint amit kihoztak belőle.

Valóban. Ha lé akarjuk írni miért történt ez, akkor az bizony a rosszat marketing! Szinte alig reklámozták! A rajongók on kívül mások nem is nagyon tudták hogy egyáltalán létezik! Érdekes mert a Lego a twitter azt mondta hogy a Bionicle reboot sikeres volt viszont a bricklinken található infók mást mutatnak... Tehát a Lego már a vásárlókat is hülyének nézi, nem csak a rajongókat. A Lego teljesen átált a Licensz termékekre mert az úgy jobban megéri is többet is kaszálhat vele. Csak egy gond van azzal: Az nem Lego! Az Star Wars, DC, Marvel, Happy Potter, Disney stb. Ami pedig a leginkább hiányzik az egy hiteles és eredeti történetet képviselő téma mint amilyen a Gen 1 Bionicle volt. Mostanra már csak a Ninjago maradt meg eredeti történeti háttérrel. A Lego a létező legkönnyebb utat választotta magának! A Licensz. Már többé nem bajlódnak ha egy téma akár a legkisebb veszteséget vagy kisebb beszételt szerez, mint amit a cég elvárt. Megszüntetik egy nap alatt. Csak az fár még hogy pont akkora jelentették be amikor a rajongók ujjongtak az új JTO miatt. Mondhatni négyszeres csapás ért mindenkit hirtelen.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Everspark » 2016. aug. 1. 7:00

Viktor jól mondta, az epizódok egyszerre kapkodtak mégis teljesen unalmasak voltak. Ráadásul egy csomó kérdést nyitva hagytak. Voltak pontjai, amiket nagyon élveztem, pl. nekem tetszett az ötlet, hogy Agil tűnik a legkevésbé impozáns Teremtménynek, vagy, hogy a szörnyek csak a maszkokon keresztül pusztíthatóak el. (Tényleg, ezeket a maszkokat Makuta készítette és "küldte" Umaraknak, vagy Umarak akarata hozta létre őket? És a maszk tartalmazta az elemi erőt a szörnynek? És miért csak ez a három csapda típus változott át? És... és... és...) Nem volt ez egy összeszedett befejezés, látszott, hogy csúnyán ráerőszakolták.

Ami magát a Bio végét illeti. Nem gondolom, hogy anyagi okai lennének a megszűnésnek. Nem hiszem, hogy ne teljesítene a széria nulla felett. Én valahol ott keresném az okokat, hogy a rajongók, a gyerekek újra megtalálták az örömet a kocka alapú készletekben. Mind a licensz (Star Wars, Marvel, DC, Disney), mind a saját termékeik (Nexo Knights és Ninjago) hasítanak. Azt hiszem a Lego azt a tanulságot szűrte le, hogy nem kell egy külön építési technikára ráállnia, hogy a saját történetei működjenek. Marketing szempontból pedig mindent felhasználnak, amit az eredeti Bio 10 éve során megtanultak, csak valahogy a G2-re nem jutott ebből. Kicsit ironikus, nem? Az a franchise nem használja a működő kampány stratégiát, ami megtanította a céget hogyan idomuljon a modern információs társadalomhoz. Nem vagyok dühös, enyhén csalódott vagyok, mert több volt a potenciál a G2-ben, mint amit kihoztak belőle.
Everspark

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2016. júl. 31. 21:57

Eleve úgy ültem le megnézni a két részt, hogy tudtam, ez lesz a befejezés, szóval próbáltam minél jobban átélni és értékelni.

Ettől még elég vacakok lettek. Valahogy egyszerre elkapkodottak és lassúak, és ugyanazok a hibák (idétlen poénok, nehezen megkülönböztethető hangok, gyengus színészi teljesítmények, bizarr rendezési döntések) megvoltak bennük. Nem hibáztatom a készítőket, a BS01 Podcast-tel tett interjúikból tudom, hogy mindenüket beleadták, de ettől még elég gyér epizódok voltak. Az elsietett befejezés és a röhejes fordulat a végén bizonyára a hirtelen beszüntetés eredménye.

A beszüntetéshez nincs sok hozzáfűznivalóm, engem nem sújtott le, mert már amúgy is lemondtam a G2-ről. A készletekre sajnos nincs pénzem, a sztori pedig nem fogott meg. Az irritál, hogy a beígért 3 évet sem kapták meg a fanok, és hogy a Lego ki sem adja se Makutát, se a maszkot. Amikor a G1 véget ért, ott legalább kinyögtek hat szettet búcsúajándékként. Sajnálom azokat, akik még sokat vártak a szériától.

Sokan sok mindent elmondtak már a dologról a különböző oldalakon, én sem tudok mit hozzáfűzni, de szerintem az, ahogy a Lego kezelte a G2-t, ékes példája annak, hogy hogyan nem szabadna egy reboot-ot levezényelni.
Viktor24

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. júl. 31. 17:40

Toa nuva írta:De ugyanakkor tudjuk a website-ról, hogy a 7 teremtmény Okotoval és Umarakkal együtt született. És a website általában hivatalosabb. ÉS ha megfigyelted, akkor a 6 bolygó/csillag felett ott vannak a Toa szimbólumok, és JTO-ból tudjuk, hogy a sziget is a Toából nyerte az elemi energiát. Szóval valszeg egy Vöröscsillag effekttel keletkezett a sziget és a 7 teremtmény, ahogy az Inika Toa. A csillagokból villámlás indult a szigetbe, és megteremtette a 7 elemi lényt és Umarakot :D
ÉS a rajzok igy meg vannak magyarázva, és a website infoi is helyesek.

Okotóval együtt születtek de nem Okotón, itt csak a fizikai testület öltötték fel. A sziget nem a toából nyerte az elemi energiát hanem az elemi lényekből! Ez hivatalos info! A bolygó azonnal jöttek, az nyerte a elemi erőt a Toákból. Az Inika sem villámlásból lett hanem matoránkból! A vörös Csillag villám csak "besegített"
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2016. júl. 31. 16:08

De ugyanakkor tudjuk a website-ról, hogy a 7 teremtmény Okotoval és Umarakkal együtt született. És a website általában hivatalosabb. ÉS ha megfigyelted, akkor a 6 bolygó/csillag felett ott vannak a Toa szimbólumok, és JTO-ból tudjuk, hogy a sziget is a Toából nyerte az elemi energiát. Szóval valszeg egy Vöröscsillag effekttel keletkezett a sziget és a 7 teremtmény, ahogy az Inika Toa. A csillagokból villámlás indult a szigetbe, és megteremtette a 7 elemi lényt és Umarakot :D
ÉS a rajzok igy meg vannak magyarázva, és a website infoi is helyesek.
"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
— Vezon, Federation of Fear
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. júl. 31. 13:02

Itt vannak:

3. Rész.
https://youtu.be/VxNQdtWJrMg

4. Rész
https://youtu.be/WrXl1OXO5Ug

Toa nuva írta:Nem, azt mutatta, hogy onnan nyerik az elemi lények az erejüket. Nem azt hogy ugyanonnan jöttek.
Umarak kb vagy megsemmisült vagy az Árnyak Birodalmában ragadt.
Akkor elnéztem Agilt. De lehet, hogy továbbrepült, el a krátertől.

Ugyanezt mutatatta a toáknák is tavaly és akkor a narrátor azt mondta hogy ez azt mutatja honnan érkeznek.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: VIPERAS » 2016. júl. 31. 12:50

ozsi írta:Sikerült megnéznem a 2 új részt és hát eléggé felemásak az érzéseim, nem voltak rosszak, de nem is jók, olyan semmilyenek lettek.
Ti hogy vagytok vele?
Youtub-on fent van mindkét rész :)

Eltudnád küldeni nekem itt fórumon privát üzenetben az epizódok linkjét? Kerestem Youtube-on de sehol nem találtam őket. Az első kettő az megvan, de az újak valahogy nem akarnak megmutatkozni. :/
VIPERAS

ElőzőKövetkező

Vissza: BIONICLE / HERO FACTORY