MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2019. jan. 18. 0:22

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Értékelés
Kiváló 63%  63%  [ 15 ]
25%  25%  [ 6 ]
Közepes 8%  8%  [ 2 ]
Gyenge 4%  4%  [ 1 ]
Rossz 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 24
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 6243 - Brickbeard's Bounty
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 8. 23:03 

Kissé lemaradva, de csak a héten tudtam megvásárolni ezt a készletet, de nem bántam meg!

Egyrészt mert 13.000 ftot megért, másrészt pedig mert nagyon ötletes.

Pozitívumok:

- Cápa nagyon ötletes és végre a méretarányok is rendben vannak
- nagyon tetszik a barnás színösszeállítás az arannyal együtt nagyon el van találva
- a doboza nagyon frappáns, ötletes, a leírás is átlátható és az elemek is nagyon jók
összességében nekem nagyon elnyerte a tetszésem

hátrányok:

- kevés a figura benne, még 3 kalózt elfogadtam volna kb, úgy lenne a legjobb :P
- a vitorlák rögzítése egyszerűen kínkeserves.. a barna elemet ráhúzni arra a rúdra hát gyerekek.. hajlítottam már, izzadott a kezem, lejött, nem ment rá.. hát többet szenvedtem azokkal majdnem, mint a hajó összerakására fordított időm.. szóval képzelhetitek

más negatívum szerintem nincs, összességében egyáltalán nem bántam meg hogy megvásároltam ezt a készletet.

Egyébként nem lesz már pirates ( nema karib tengeresre gondolok ) készlet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 13. 20:56 

Na, mostanra nekem is sikerült beszerezni a készletet. Kicsit lemaradtam, de 13500-ért megérte :D

Idézet:
Visszalépés a gyér árbóc és kötéllétra, amit a Harry Potter Durmstrang hajóval vezettek be. Egyáltalán nem tetszik.
A vitorlákat tartó csöveket körülményes volt betenni a Technic szürke izékbe, tál vastag volt, talán emiatt volt az is h. a barna cone-okat alig tudtam rájuk préselni...

Pont ez volt a legnagyobb bajom. Ha nem használok szilikon spray-t totál összekarcolódik az a vékony kis "vitorlatartó rúd". Ajánlom mindenkinek a szilikon szprét a forgó alkatrészeknél is!
Az alábbi vélemények részemről is hasonlók. Nagyon szép+minden, csak kevés a figura, béna a kalózfej, hiányzik a hátsó vitorla, a fedélzet és a kötélzet (ha a rövid orrvitorla tartó láncot nem számítjuk). De hát azért Lego, hogy variáljuk.
Így még jobban tetszene: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=403132

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17. 16:41 

Képek itt:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=387225

Csináltam pár művészfotót:)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3927764
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3928527

MEg van nekem is végre.
Doboza nekem nagoyn tetszik. Tök jó hangulatos, kinyitom és még az eltakart részen is van minta. Nagyon állat. Kevésbé az vsiszont h. az utóbbi időben szinte mindegyik nagyobb dobozban gyűrva van a leírás. Ebben is egybe volt csúszva.
A számomra állandó hiba itt is megtalálható, azaz miért kell egy lépésben csak max 4-5 különféle elemet elhelyezni??? A régi sokkal nagyobb kalózhajók leírása voltak összesen kb 20-30 oldalasak, ez meg duplaannyi. És akkor spórolás van?Meg védjük az erdőket, vágjunk ki kevesebb fát???
OK. h. könnyítés de istenem. Egy átlag gyerek simán megcsinálja. Én 7-8 éves koromban a Fort Eldoradot összeraktam magamtól...

NA a hajóról:

A cápa nagyon állat, tök jó, minden pótalkatrészt bele tudtam tenni tárolás céljából.
Figek az idén megszokottak. Egyiknek nagoyn jó feje volt. És a női figek... mmm, nem tudjátok a telefonszámát annak akiről mintázták őket?;)

Minden nagy kalózhajóm meg van, azokhoz képest előrelépés volt, h. 2x2 inverted plate-tile vagy mit raktak aljára h. jobban csússzon bár én sosem tapasztaltam a javulást eme elem hatására.

Visszalépés a gyér árbóc és kötéllétra, amit a Harry Potter Durmstrang hajóval vezettek be. Egyáltalán nem tetszik.
A vitorlákat tartó csöveket körülményes volt betenni a Technic szürke izékbe, tál vastag volt, talán emiatt volt az is h. a barna cone-okat alig tudtam rájuk préselni...

Amúgy nekem tetszika vitorla. A tetején a műanyag kalóz zászló kifejezetten jó.
A hajó oldalfala, az ágyúknál eléggé gyenge. ha meg akarom emelni máris behorpad.
A kabin jóféle. Jó h. iylen könynen be lehet tekinteni. azt még nem próbáltam miylen szétszedni és a "pincét" birizgálni, de gondolom nem lesz nagy gáz vele.
Az égben lebegő puskák az orrnál nekem sem tetszenek. Lehetett volan ide mondjuk egy alsó tárolórekeszt rakni és máris nincs gond.
Az arany-sötétbarna elemek nagyon tetszenek nekem.
A korlátok, az ablakrécsok, ívek angoyn jók. LEgjobban az orr részen lévő, a normálhoz képest 90°-kal kifordított, íves elemegyüttes tetszik.
A sellő orrdísz is jóféle.

Összességében azért jó Lego ez is.
18000 ft-t simán megér. Ideális eset az lett volna ha kiegészítek pár jobb részlettel. A nagy kabint végre be lehetett volna rendezni tartalmasabban is pl.. Kötélzet is jól jött volna bár örülök h. nicsn ,mert így jobban szét lehet kapni tárolásnál (azt se tudom hova fog beférni...)

Szóval amilyen egyszerű, gyorsan megépíthető a hajó olyan szép is.
Ajánlom mindenkinek!!!

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17. 14:50 

Elég gyenge maga a hajó! A színek igaz nem rosszak!
Hibák:Bóvli műanyag főleg az arany puha ocskaság olyan mint a vénusz olaj kupakja fúl gáz.
Az árbóc nagyon gáz!
Rövidebb is lett pl a 6285-ös hajóhoz képest!
A vitorlák mintája vagyis a koponya mint egy vízfejű gyerek feje ez a legrosszab része!

Erények:Jók a figurák a cápa is király az új papagáj és a banán is!!!
Nagyon tetszik a sellő és a másik női alak is!!
A negyedköríves korlát pedig nagyon ütős!!!

Vannak jó részei ez vitathatatlan de nincs meg az a kidolgozottság ami mindenki kedvencét a régi kalóz legokat jellemezte!!Ez sajnos a mostani összes kalóz szettre igaz pl az új erőd!!
A színei nagyon gázok semmi esztétika kis hangulat olyan mintha ami pár lego kockám lett volna összedobtam volna gyorsan egy erőd szerüséget!!!
Nem értem miért nem lehet olyan szintü a kalóz lego mint pl a mostani építkezős legok a daru valami állat!!!
Remélem ez helyzet javulni fog!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 30. 5:33 

Sima doboz,display-es doboz már ezeréve nincsen.... :( :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 29. 14:17 

Hali Mindenkinek! Gondolkozom rajta, hogy megvegyem, de csakis akkor teszem, ha valaki elmeséli nekem, milyen a doboza!! Igényes, mint a régiek: mármint belső doboz, műanyag tálca, felhajtható lap a doboz elején, benne átlátszó műanyag fólia, vagy csak egy egyszerű doboz?? Köszi a válaszokat! Amúgy szerintem marha jól néz ki. A fekete vitorlás kép is ütős. ;)
Üdv: Tamás

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 15. 15:16 

Nagyon szép folytatása a kalóztéma eddigi hajóinak. A vöröses-barna elemek gyönyörűen mutatnak az aranyszínűek mellett. Szerintem ennek a hajónak van a legszebb kabinja mindközül, állati jó lett. Az orrész miatt nem ez a legjobb eddigi kalózhajó, szvsz az kicsit nyenge lett.
Meg nem lenne rossz még egy kalóz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 18. 18:07 

http://cache.lego.com/bigdownloads/buildinginstructions/4550863.pdf
http://cache.lego.com/bigdownloads/buildinginstructions/4550861.pdf
:D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 18. 19:30 

Ami engem illet nekem a piros fehér vitorla jobban tetszik. Viszont ami meg nekem hiányzik, hogy nincs árbóckosár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 15. 16:49 

Yoto írta:
Azért van úgy, ha a hajó elsüllyed, ez legalább fennmarad és a kapitány megmenekül.

Ha nevezhetjük "megmenekülésnek" azt, hogy egy félig elsüllyedt kabinban ténfereg a tenger közepén. :D :wink:

Ahogy már írtam ez is szelídebb lett a régi kalózhajókhoz képest. Én tényleg örülnék már egy fekete vitorlának, és az a 4 ágyú is gyengusz.
Ma láttam egy példányt belőle, és végül is tényleg nem olyan nagy készlet. Az ára is jó volt, tehát a fentiek nem pontozzák le a hajót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 14. 19:46 

Azért van úgy, ha a hajó elsüllyed, ez legalább fennmarad és a kapitány megmenekül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 9. 18:55 

Ebben a készletben csak egy dolog nem tetszik, mondjuk az nem látható. Szóval az egyetlen negatív dolog szerintem az benne, hogy a hajón a hátsó felépítmény le akar billenni, így kénytelen voltam máshogy odailleszteni, mint az összerakási útmutatóban.
Ja és most jutott eszembe, hogy a hajó elején a két puskát olyan magasra tették, hogy a legoemberek nem érik fel. De ez csak kis hiba.

LEGO alkotásaim

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 8. 11:07 

Én azt furcsállom, hogy piros a vitorla. Ugyanis a katonáknak is piros az egyenruhájuk, lobogójuk, következésképpen ha lesz katonai hajó, annak is piros vitorlái kellene, hogy legyenek. Akkor viszont jobb lenne, ha a kalózhajó mondjuk fekete lenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 20. 18:04 

a cápa valóban nagyon jó sokkal jobb mint a régi pedig először én is azt gondoltam hogy a régi jobb a hajó nagyon szép és jól kialakított rögtön az egyik kedvencem lett.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 6243 - Brickbeard's Bounty
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 17. 11:39 

http://www.brickset.com/detail/?Set=6243-1
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC