6241 - Loot Island

Értékelés

Kiváló
13
48%
10
37%
Közepes
3
11%
Gyenge
1
4%
Rossz
0
0 szavazat

Szavazatok száma : 27

Re: 6241 - Loot Island

HozzászólásSzerző: hedsot » 2010. szept. 14. 17:10

Az érdekes hogy a csónakba egy akkora bazi nagy ágyú van.
Ez 1 korábbi szettben is így volt.
aláírás
hedsot

HozzászólásSzerző: forestman » 2009. nov. 23. 10:27

Megvettem én is, bár sokáig sokallottam az árát, de végül rászántam magam.

Először kicsit bizarrnak tűnt a sziget "alapja".
Nekem hiányoznak a régi pálmafák.
Az Indys térkép gáz, inkább a régi kalózos térképet tették volna bele. A figek jók, főleg az öreg (táv)csöves koma :D Viszont a kincsesláda helyére inkább egy fogoly katonát kellett volna rakni, s akkor a másik katona megy kiszabadítani. De a kincsesládának is örülök, mert még nem volt aranyszínű kincsesládám.
A csónak és az evezők színe tetszik. A kroki is jó, de nem értem hogy egy tenger közepén levő kis szigeten mit keres egy krokodil... :D
A katapult egyszerű, de jó.

Összességében ez a készlet nagyon jó.
Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel!

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=bencecsoma
forestman

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2009. ápr. 30. 10:45

Szerintem nagyszerűen sikerült,jó dolog,hogy kicsit visszanyúlnak a téma múltjába azzal az ágyús csónakkal(6245-1: Harbor Sentry),ezzel is jelezve,hogy feltámasztották ezt a régmúlt témakört! :) Nekem nem a hajótörött,hanem a kékruhás kalóz jön be,szerintem nagyon jól el lett találva!Viszont a másik mellé nem illik,mert fura,hogy az ő ruhája ilyen szépen átvészelte a hajótörést :)
crusaderman

HozzászólásSzerző: Bere93 » 2009. ápr. 5. 19:33

Sikerült beszereznem, elég szép készlet bár egy ici-picit csalódtam benne. A sziget kicsit kicsi(ha kettőt veszel belőle és összeilleszted akkor orvosolható a probléma), és én speckó egy lakatlan szigeten nem börtönt építenék (igaz jelen esetben növeli a játszhatóságot), hanem egy kis lakást magamnak (részletkérdés)...a csővi fig naon tuti és a kék csónak is tetszik pozitívum pl: a kroki és elég sok fegyvert kapunk. És még valami egy normális pálmafa igazán kaphatott volna helyet készletben...
Összességében én egy erős 4-esre módosítanám értékelésem
------------------------------
Mosolygós Napot = )
Bere93

HozzászólásSzerző: maxilos » 2009. márc. 30. 16:08

A barlangba a katonát is be lehet zárni :D

Szerintem nagyon eltalálták a készletet,és nagyon örülök,hogy megvan :D A figek nagyon jók,az a kis baseplate tetszik,csak túl kicsi.A színek nagyon jók :D
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

Egy kis LOTR: http://www.youtube.com/watch?v=Wb5QEaM9p2k
maxilos

HozzászólásSzerző: Gurbert » 2009. márc. 29. 13:30

Ma vettem meg és nagyon beleszerettem :)

Van pár furcsa dolog az eredeti felépitésben, de nagyon könnyen javitható. A két kis Impulse készlet van még meg, és együtt nagyon hangulatos témát lehet belőle épiteni
- a barlang szűk, ha ki akarod nyitni a ládát + az ajtót, de könnyen kintebb lehet tenni a falakat eggyel, és máris minden jó
- alapban valóban nagyon kevés hely van a szigetre pakolni, de a stég deszkaelemeiből könnyen hosszabbithatóak
- kevés fegyver, de ezt az Impulse-ok megoldják (+1 puska mondjuk jó lenne)
- az ágyús szett közel teljesen reprodukálható (a fáklyához pl minden alapanyag megvan, ami külön jó)

Az alaptéma nekem se jön be az ágyús csónakkal, ezért az ágyút is átraktam a szigetre, amit most 3 kalóz "véd", és két katona menekül a csónakban a kisebb (kalóz Impulse) ládával. A csónak végébe pont befér a fegyverálvány (katona Impulse)

5/5
Gurbert

HozzászólásSzerző: benoce » 2009. márc. 15. 10:19

Loot Island-nak elég kicsit. Egy: ez nem sziget, kettő: ezen el sem fér a kincs. Nekem egy kcisit kicsinek tűnik. A koponya a sziklán egy elem? Metr akkor nem tetszik :? A figek száma jó. Főleg az öreg kalóz, vagy számkivetett vagy mi :D Extraként egy krokodil, meg kevés kincs. A légiós hajót nem értem, mért kék. Mrtnem barna? Vagy sárga? Sokkal jobb lenne. A kis "stég" nekem tetszik. Én levenném róla a kis katapultot, úgy jobban néz ki. Nekem egy erős, izmos 4-es.

Jó sziget, de nagyon kicsi. A kalózoknak tuti nagyobb a kincses szigetük.
Nagyon kevés kincs fér el. Biztos egy most alakulta kalóz bandáé a sziget, azért elég nekik ilyen kicsi.
Nekem nem tetszika kék csónak.
benoce

HozzászólásSzerző: Steve » 2009. feb. 28. 17:58

Remek készlet. Persze nem ér fel a régi "feeling"-gel még mindig, bár már hajaz rá. :) egyik barátomnak volt meg a sziget: http://peeron.com/inv/sets/6254-1 (tehát megoldható másképp is, a sziget), nekem pedig az armadából(?) ez a készlet:http://peeron.com/inv/sets/6245-1. Így kiválóan elszórakoztunk. Na de elkalandoztam! A csónakon ágyú dolgon az előbb írtak miatt én nem ütköztem meg (bár tényleg rossz dolog). Az alap eleinte nekem sem tetszett, viszont ha lenne még egy tényleg zseniális sziget lenne. Így csak extra "elem". Én dolgozom egy "iszapszörny szerűségen" aminek ez az alja. Hogy adtak egy krokodilt az nagyon jó dolog. A figurák eszement jók. (imádom, hogy a Lego újdonságát, hogy a figek háta is festett) A "csöves" fig frenetikus, bár én szakál nélkül használom. A koponya egyáltalán nem tetszik. A régi 4juniors készletek kalózaihoz volt először, ha jól tudom. Amik ugye semmitérő készletek voltak. Nekem ront az összképen. Oh! És nagy szívfájdalmam a pálma, már ha az az. Miért nem fért bele egy igazi régi fajta pálmafa?
kérdés: a napokban vettem rá magam, hogy mókoljak ezzel a készlettel. egyetlen utcás alapom van (aminek csak a szélén vannak studok. a sziget pont ráfér), amire "építkezek". Namármost. A szigetalap mintha nem passzolna teljesen, csúszkál. Mintha túl nagyok lennének a rések az alján. Ez másnál is ilyen?
Steve

HozzászólásSzerző: David_x86 » 2009. feb. 28. 16:32

Ez az alaplap tetszik is meg nem is. Annak azért örülök, hogy az alja úgy van kialakítva, hogy rá lehet tenni sima alaplapokra, van hely a studoknak. A felületét viszont egy kissé elnagyolták, lehetnének legalább a vízszintes felületeken studok, mert így nehéz kihasználni a felületet.
Nagyon jól jön az ágyú, bár röhejes, hogy csónakban van, de már annyira nem izgat. A krokodil nagyon baró, még krokim sem volt soha, úgyhogy különösen örülök neki, még szebb is ebben a sötét színben.
A hajítógép a szokásos gyerekes játék, de legalább a stég nagyon jól néz ki. Robinson pedig egyszerűen kiváló.
A kincsesbarlang/börtön korrektül meg van csinálva, tetszik a koponya is fölötte. Ja és a zászlók is nagyszerűek. Eddig az öt kisebb kalózos készletet bontottam ki, de hála az égnek egyikben sincs matrica, pedig attól féltem, hogy akár a zászló is matricázva lesz festés helyett.
5 pontot adok erre a készletre.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=370903
David_x86

HozzászólásSzerző: Rob » 2009. feb. 21. 13:37

Ebben is van pár eltérés leírás-doboz közt.
A fő alaplap tetszik. Mármint anyagát tekintve.
Ilyen puhább műanyag, mintha gumis lenne (Persze nem az) gondolom h. a játszadozó gyerekek ne csapják pofán egymást :)
azért a sziklát odafogathatták volna a szigethez...

Őrült koponya tetszik. Csontváz jöhetett volna...
Csónak jó, szakállas csóka nagyon aggódik, jóféle.
Krokodil sötétzöldben szintén OK.
És van a készletben ilyen sötétbarna szín is!!!
Csodás.

Szigetet jobban ki lehetett volna alakítani... ezért nincs full pont.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=369305
[url=http://www.bricklink.com/store.asp?p=Roberto82]Bricklink[/url]
[url]http://www.mocpages.com/home.php/48576[/url]
[ur]http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Rober-to[/url]|

És most nézem ezt a gyönyörű tájat itten.
Rob

HozzászólásSzerző: Captain Jack » 2009. feb. 5. 14:18

Hát nem tudom...Nekem annyira nem tetszik... :?
A krokodil helyett adhattak volna inkább cápát.És attól a ténytől, hogy a csónakban ágyú van attól egyenesen rosszul vagyok. Egyedül a hajótörött fig és pár alkatrész miatt venném meg, de inkább kihagynám..
Captain Jack

HozzászólásSzerző: pet » 2009. feb. 4. 10:50

Megvan a szett, és azt kell mondjam, hogy nagyon jó!Főleg a figurák.
Jól játszható készlet, számomra sok érdekes darabot tartalmaz.A baseplate se rossz.
Azért 1-2 plussz fegyver még jól jött volna.
5/5
Yo!
pet

HozzászólásSzerző: adam85 » 2009. jan. 18. 10:28

Jól játszható, hangulatos készlet. Bár azt sosem értettem hogy egy ágyú mit keres egy csónakban. Nekem semmi bajom a baseplate - l. A csövi kalóz nagyon feldobja a készletet, lehet hogy már csak miatta is megveszem. :lol:
adam85

HozzászólásSzerző: Legoalbert » 2009. jan. 17. 20:29

Hát lehet hogy nem tartotok normálisnak ezért, de én asszem pont az alap miatt fogom megvenni...
1: mégis hogy máshogy oldották volna meg?
2:sok fantáziát látok benne, ha van belőle 2 db, egymásnak szembefordítva tökéletes "egypálmafás" standard szigetet lehet alkotni, de akár egy strand, vagy egy őrtorony stbstbstb...
Másik nagy előnye a hajléktalan[nemakartammár csövest írni:D]fig, aki szerintem eszméletlen jó.
Egyedül azzal a ronda koponyával van bajom.
Összességében jó, játszható darab, egy-két katona impulse-zal kiegészítve jól játszható is[1 katona kevés].
Polcon nem valami mutatós darab, de nekem biztos meglessz.
5ös[bár az árát nemtudom, ugyhogy még nem szavazok].
Kép Kép
Legoalbert

HozzászólásSzerző: Morgomir » 2009. jan. 17. 18:40

Hát igen,eleinte sem tetszett ez a készlet,ez mostanára sem változott.Pozitívumok:

-széééép kék csónak
-a koponya börtön/kincseskamra tetszik
-figek jók,és elegen vannak
-aranyláda
-a kis katapult
-kroko

Negatívumok:

-egybeöntött alap
-kalóz zászló

És igen,ez a két negatívum(főleg az alaplap) miatt a készlet 3-as nekem.
Morgomir

Következő

Vissza: Pirates