6236 - King Kahuka

Értékelés

Kiváló
7
58%
4
33%
Közepes
1
8%
Gyenge
0
0 szavazat
Rossz
0
0 szavazat

Szavazatok száma : 12

Re: 6236 - King Kahuka

HozzászólásSzerző: csanusz11 » 2010. ápr. 12. 17:38

Ez nekem nagyon tetszik!!!!!!! Aki szereti ezeket a szigetlakókat, az ezt biztos, hogy beszerzi! Jók még alaktrésznek is a darabok! Szóval 5/5
csanusz11

HozzászólásSzerző: malum » 2010. ápr. 12. 17:34

a készlet tulajdonképpen egy indián törzy főnöke,trónjával.
A fig jó lett,a mintái megfelelő indiánosak,és a maszkja főként kiemeli,hogy valamiféle vezérről van szó,főleg a tetején az a fehér toll,és a két oldalán azok a széles izék.Nameg elég díszes.A maszk,ha jól tudom,hátulról kivágott.A feje fehérrel kifestett,ez is eléggé jellemző az őslakosokra.A fegyvereszem elég érdekes lett,de nem rossz.A két pajzy nekem tetszik,a mintáik nagyon jók lettek.A trón jól néz ki,de nem tudom,hogy mászik fel rá a törzsfőnök(jelen esetben király),mert elég magasan van,és lepcső sincs.A trón alá rejtett kincs jó ötlet.

nekem sajnos nincs meg,de örülhet az,akinek sikerült beszerezni.
tehát 5/5
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi
http://www.youtube.com/user/Psycho0212/videos
malum

HozzászólásSzerző: Steve » 2010. márc. 29. 16:53

Elcsépelt mondat következik: Ez az ami igazán hiányzik a mostani szettekből! Egy igazi kúlt figura, ez a King Kahuka (még kimondani is frenetikus élmény). Számomra sokkal jobban szerethető, mint egy Indiana Jones, vagy Dart Vader figura. Ő a Lego sajátja (mint pl. a kalózkapitány). Két hete sikerült beszereznem a piacon 500 forintért.. Öröm ránézni. A maszkja, és az arcfestése zseniális.
Steve

HozzászólásSzerző: Morgomir » 2009. feb. 9. 19:41

Hát igen,jó hogy ha egy fig ritka,de ha ez ritka lenne,nemjött volna létre ez a szett sem.Persze sok ilyen altémáju készletben szerepel,nemtudtak a végtelenéségig variálni az alap szigetlakókkal(még így is örülök,rengeteg új felszerelés került be általuk,a fej,a maszkok,a sisak,a pajzs,a test).Szerintem jobb,hogy a készletekbe került,minthogy nem.

Nagyon tetszik a megoldás,mégtöbb kincsesláda,amiből sosem elég.Nagyon tetszik ez a fajta maszk is,és a kis trón is.Valószínünek tartom,hogy visszatér a téma 2009-es kalózok folyamán is,mivel abszolút kapcsolódott a témához,és 3. félként(az összesen 4-ből,ha az armadát és a katonákat külön vesszük,de lehet hogy 5-ből,mivel a katonákat is fellehet bontani 2 csoportra) remekül megállták a helyüket.Nemkérdés 5/5.
Morgomir

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2009. feb. 9. 18:44

Akkor tartanám jónak, ha csak kevés készletben lehetne beszerezni ilyen törzsfőnököt, de mivel szinte minden szigetlakós készletben van és maga a trón se túl jó szerintem, így összességében nem tartom nagy számnak. Valószínűleg akkoriban nem vettem volna meg.
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: piratefan » 2005. márc. 24. 12:24

Szerintem is király szett, én itt is, mint sok szettnél, kevésnek tartom, hogy a ládába csak 4 aranyat tesznek. Az építőelemei viszont tök jól felhasználhatóak.
A szett szerintem úgy a legjobb, ha egy nagyobb bennszülöttes szettbe tesszük, így jobban kiemelkedik a funkciója. De magában is jó a szett. 9-est adok.

Pirate
piratefan

HozzászólásSzerző: GoGo » 2005. márc. 21. 13:17

Még nem volt bennszülöttes készletem, így mint mindig, most is laikusként nyilatkozom erről a Pirates készletről, igaz, trónszékekkel elég gyakran hoz össze a Castle téma is.
Éppen ezért is mondhatom, hogy a trónszék nagyon ötletes és tetszik a láda is alatta. Castle témában inkább egy rekeszt alakítanak ki alatta és nem adnak egy ládát erre, de persze a kalózoknál ez nagy bűn lenne. Nagyon jó a két lándzsa a pajzsokkal. Egyedül a trónszék csúcsával van egy kis bajom. Szerintem sokkal jobb lett volna a sárga kúp helyett mondjuk egy koponya használata, de ez már csak kötekedés.
A figuráról mint mondtam nincs tapasztalatom. Viszont az összes bennszülöttes készletre igaz, hogy nagyon jót tettek az egész témának azzal, hogy létrehoztak velük egy harmadik felet. A figura arca és torzója igazi remekművek, bár több készletben is megtalálhatóak. A maszkot kicsit nagynak érzem, de nagyságrendekkel jobb mint mondjuk a Frights Knights denevérszárnyas sisakja!
Összeségében jó kis készletnek tartom, ami remekül illeszthető egyéb bennszülöttes készletekhez, hiszen trónszék mindenhol elkel. Éppen ez a legnagyobb baja is, nem igazán lehet a többi nem bennszülöttes Pirates készlethez illeszteni. Örülnék neki, de nem vadásznék rá, azaz kezdőknek nem túl jó, ezért 7 pont. Akinek viszont van már ilyen altémájú készlete, annak sokkal többet érhet, így 8 a végeredmény!
GoGo

6236 - King Kahuka

HozzászólásSzerző: fordfocus » 2005. márc. 20. 21:23

http://www.brickset.com/detail/?Set=6236-1
Kép

A készlet az első korszakban jelent meg. Tehát immáron három szembenálló hatalom harcait vívhattuk meg (katonák, kalózok és szigetlakók). A készlet egyszerű és nagyszerű. A szigetlakó király trónja a téma tulajdonképpen, ami alá ügyesen berejtettek egy kincsesládát. A készlet szinvilága lenyűgöző és tökéletesen passzol a témához. Maga a király fenomenális, királyi maszkja lenyűgöző, véleményem szerint az egyik legjobb minifigekhez kapcsolódó alkatrész!
Éljenek a szigetlakók (kannibálok), éljen Kahuka Király!!!
fordfocus

Vissza: Pirates