Ati8821

Town, Train stb.

Re: Ati8821

HozzászólásSzerző: Máté » 2019. júl. 11. 10:51

Ha ide felraksz egy képet az épülő mozdonyról és leírod az elakadás tárgyát, én részemről szívesen megnézem és adokk tanácsot a megoldásra (ha tudok :D ). De csak ha szeretnéd megosztani.
Máté

HozzászólásSzerző: Ati8821 » 2019. júl. 9. 9:20

Nem az első ötlet, csak az első, ami kézzelfogható változatban is létezik.

Igen, tényleg kicsit instabil az ablak. Jó ötlet az 1x2x2-es plate. Megpróbálom majd.

Készül még egy hasonló kocsi kerékpár tárolóval, néhány elem még hiányzik. Valamint egy mozdony is, de azzal most megakadtam. A mozdonyból nincs LDD-s változat, így viszont nehezebb az építés is. :)
Ati8821

HozzászólásSzerző: Máté » 2019. júl. 9. 7:27

Egész jól néznek ki! Nekem kifejezetten tetszik a fantázia festés, nagyon jól eltaláltad és a SNOT ablaksor is elég jól mutat vele. Viszont a képekből ítélve az ablaksor pont azért, mert oldal irányban építetted nem túl stabil, főleg a vagon közepe felé. Ha az ablakok közti piros válaszfalakat kicseréled 1x2x2-es plate-ekre ( L alakú lapos elem), akkor máris meg tudod fogatni belülről és stabilabb lesz.
Nem tudom, első vonatod-e, de csak így tovább és várjuk további alkotásaidat. :D
Máté

Ati8821

HozzászólásSzerző: Ati8821 » 2019. júl. 4. 20:23

Úgy döntöttem, én is megosztom veletek az építményeimet. Több projekt is fut, gyűlnek az alkatrészek.
Most így első körben egy vonatos moc jön. Több mint két éve lett megtervezve LDD-ben, mostanra elkészült legoból is.
Volt néhány kritérium, ami befolyásolta az építést:
- Nem valós kocsit akartam modellezni, hanem saját elképzelés szerint építeni,
- tartani akartam a Lego készleteinél lévő 6 stud széles kocsikat az összeépíthetőség végett,
- a kocsik összekapcsolásánál az eredeti mágneses ütközőket akartam beépíteni.
A felépítmény nem változott az eredeti ötlethez képest. Viszont a kerekeknél akadtak gondok. Mindenképpen akartam lépcsőket a kocsik végére, így jöttek a problémák. Első körben úgy építettem meg, hogy csak a zsámoly forgott, a mágneses ütközők fixek voltak. Kanyarban még csak-csak, de a váltókon szétakadtak a kocsik. Így végül átépítésre került, most az ütköző és a zsámoly egybe van építve, kicsit eltolva.
Kép:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=6614398
Ati8821

Vissza: Jelen