MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2019. jan. 18. 0:18

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gábor építményei
HozzászólásElküldve: Tegnap, 19:36 

Köszi szépen! Örülök, hogy észrevetted a ping-pong asztalt! :)

A szín nem szerepel az interjúban, sem a leírásban. De igazad van, a kérdés jogos. A hajó színe üzenet. A legtöbb hajó fehér, tehát ha valaki egy sötétszürke birtokosa, akkor a többiek biztosan tudják, hogy az illető kőgazdag! Egyébként nem vicc, tényleg ezért lett nem fehér.

Öhm, igen, gondolkodtam, de arra jutottam, hogy nem csinálom meg. Sok szürke kockába és időbe kerülne, de nem adna hozzá sokkal többet a MOChoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019. jan. 16. 12:34 

A korallzátony hálás téma a széles színpaletta miatt. A tied is remek lett! A hajó is szép, különösen a ping-pong asztal zseniális.
A hajó miért sötétszürke? (lehet, hogy az interjúban benne van de nem értek németül). A hajótest víz alatti részében gondolkodtál?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019. jan. 12. 20:00 

Köszi! Örülök, hogy tetszik! :)

A vizet a Pitagorasz-tétel tartja. Két 87087 elem van betéve két 1x6 plate közé úgy, hogy ez adja a háromszög átlóját. Na és ezekből van sok a hajó alján, átlósan felrakva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019. jan. 9. 18:20 

Szuper lett, és ami a lényeg az egyedi ötleteid tetszenek mindenkinek!
Eszembe jutott a lufid is és jó volt látni a kamiont, valamint az emeletes buszodat. :D
Az a víz hogyan illeszkedik a jachthoz :?: :ty102: :ty40:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019. jan. 5. 16:27 

Sziasztok! :)
Az alábbi hozzászólásban a legújabb és valószínűleg az egyik legőrültebb MOCom szerepel, melyen az elmúlt egy egész évben dolgoztam!

Ha valaki tud németül, akkor beillesztek ide egy videóinterjút, mely a Zusammengebaut 2018 kiállításon készült. Ebben elmesélem az egésznek a sztoriját, miközben a kamera végigmegy az alkotáson!

Az ötlet első része kb 2012-ben született meg, amikor életemben először úsztam ki egyedül mély vízre a Balatonban. Ott parkoltak a hajók (vitorlások és kisebbek, de hajók), de nem ez a lényeg, hanem hogy az emberek a hajókon egész nap feküdtek, napoztak, telefont nyomkodtak és ittak. És arra gondoltam, hogy ezt jó lenne egy MOCban lemásolni.

KépKép

A következő eset 2017-ben történt, amikor Velencébe mentünk. Habár nem tengerparti volt a nyaralás, egyszer azért úsztam ott is, mert előtte soha nem úsztam tengerben. Hát, jó is volt, amíg el nem trafáltam egy medúzát...

Kép

A három medúza a víz alatt kevés lett volna, így lógattam be halakat és búvárokat is. A fenékre pedig korallzátonyt csináltam.

Van néhány érdekes növény: felmosó, hajkefe, pom-pom, csontvázkéz, békatalp, stb. Néhányan talán emlékeztek rá, hogy az elmúlt másfél évben volt nekem is Bricklink áruházam. Ez többek között azért is volt jó, mert készletbintáskor sok elem átment szó szerint a kezemen, és néha láttam egy-egy olyat, ami jó eséllyel indult a korallá válási versenyben. Ezeket persze végül nem töltöttem fel a boltba.

KépKép

Szóval az építmény létrejöttében igen sok dolog közrejátszott, amit csináltam, vagy ami történt velem.

Kiállításokon lebegő, vagy repülő építményeknél a leggyakoribb megoldás, hogy átlátszó Lego kockákból, vagy üvegpoharakból készül egy alátámasztás. Én azonban semmit nem akartam a vízfelszín és az asztal közé. Így a szinte láthatatlan horgászdamilokon történő plafonról való lelógatás maradt az egyetlen lehetőség.

Végül bebizonyosodott, hogy tényleg ez volt az egyetlen járható út. A látogatók ugyanis szünet nélkül lökdösték az asztalokat. De így, hogy a hajó független volt az asztaltól, teljesen megbízható volt a konstrukció.

KépKép

Az jobb oldali képen látszanak a kiállításkockák, ahogy szintén ott lógnak a hajó felett. Az idei szezon mottója: Mindennek lógnia kell! Hát, ez lenne az alkotás és a sztori hozzá! Remélem tetszett! :)

KépKép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017. júl. 20. 10:32 

Először is bocsánatot kérek, amiért már megint nem írtam ide majdnem egy éve :( Másodszor is bocsánatot kérek, hogy nem új MOC-ról írok, hanem több mint fél évesről :( De már készül az új is és remélem arról rögtön írhatok, amint kész lesz! :D

Szóval ez az első olyan eset az életemben, hogy valakikkel együttműködve építettem valamit. 2016 novemberében volt a második Zusammengebaut kiállítás Németországban és csak úgy, mint az elsőnél, most is szóltam néhány építőnek, akikről tudtam, hogy németek, de csak a MOCpages-ről, vagy Flickr-ről ismertük egymást évek óta, hogy ha esetleg a közelben laknak, jöjjenek a kiállításra:

Marcus Paul
Steffen Kasteleiner

Valamelyikük vetette fel, hogy csináljunk valamit közösen. Aztán jött az ötlet, hogy legyen 66-os út. Fél évvel korábban kezdtük el a levelezést, hogy mindent meg tudjunk beszélni, kezdve az útszélességgel, út- és terepmagassággal, egy csomó minden kis jelentéktelen részleten át addig, hogy ki milyen járműveket hoz. Mivel soha korábban nem találkoztunk személyesen és nem is lett volna rá lehetőség, ezért mindent alaposan ki kellett találni, hogy a kiállításon az építésnél passzoljanak a modulok. Hát nem teljesen sikerült, de kit érdekel! :D

Marcus és Steffen már régebb óta amerikai témában épít, én meg most először próbáltam ezt ki. Ami még nehezebbé tette a dolgot, az az volt, hogy ők 7 stud széles autókat csinálnak. Így nekem ehhez is alkalmazkodnom kellett. De nagyon élveztem az előkészületeket és utána a kiállítást is!

Az itt lévő három kép az én részemet mutatja. Azért döntöttem egy műhely és egy roncstelep vagy alkatrészbánya mellett, mert egy régi amerikai filmben láttam az elrendezést, hogy egy épület körül körben vannak ledobálva a roncsok. És ez annyira beleégett az emlékezetembe, hogy a témafelvetésről azonnal ez ugrott be :D

Kép
Kép
Kép

A kihívást az jelentette, hogy a Lego szép, élénk, vadiúj színeivel roncsokat építsek és az ottani koszos világot utánozzam. Hogy mennyire sikerült, azt mindenki eldöntheti! Amúgy az autóknak elvileg típusuk is van, de elkevertem valahova a cetlit, amire kiírtam, szóval lehet találgatni! :)

Az egész asztalról, ami még további útmenti részeket és egy repülőteret tartalmazott, az alábbi két galériában lehet képeket és videókat megtekinteni:
https://www.flickr.com/photos/29666619@ ... 5786912792
https://www.flickr.com/photos/er0l/sets ... 7075530316

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 30. 15:22 

Igazad van! De a dolgot az döntötte el végül, hogy vevőm van, kábelem meg nincs! :( De majd lesz! Előbb-utóbb...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 29. 20:03 

Szerintem elég egy elemtartó + vevő az egyik vezetőállásos kocsiba, és kábellel végigvinni a másik motort a másik vezetőállás alá, hogy szimmetrikus legyen a hajtás és ne legyen "tolt" üzem. Persze kell hozzá 2-3 rövid kábel, de szerintem felesleges két vevőt használni - főleg, hogy ha egymás mellé rakod őket se egyformán veszik a jelet. :<

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 29. 18:19 

@Ashi: Köszi! :) Nem tudom, hogy elvinné-e. Amikor még egy motor volt benne, tolásnál kanyarban időnként megállt. Utána úgy voltam vele, hogy inkább a másik végébe teszem a motort, mert az a biztos.

@Tomi: Köszi szépen! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 28. 18:41 

Grat, nagyon technikás, szerintem remekül elkaptad az eredetit. :) Nagy mestere lettél a snotnak, és mindenféle szögben, ívben álló alkatrész-összeállításnak.

Szerintem is jobb a Te megoldásod az ablakra. Már csak azért is, amit Ashi is említett, hogy saját ötlet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 28. 17:29 

Csak hogy itt is belevau, szerintem ez az orr-design jobb, mint a Holger Matthes-féle ICE. Egyrészt tudja a lefelé előre menő fekete mintát (vezetőfülke ablak), másrészt flexibilis cső nélkül is jön az elején szépen a piros minta. Az ablak meg lehetne kerekebb, tény, de azért mindenféle szögben álló slope-okból így is szépen kijön az az ablak. Lemásolni meg le lehet egy megoldást, de minek?

Az EB Train Techben viszont igaza volt annak a hozzászólónak, aki hosszabb kocsikat követelt. Kellene, ahogy a nagysugarú pálya is alá.

Egyébként egy vevő egy elemtartóról és két motorral nem viszi el? V2-es vevővel mennie kellene!

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 28. 14:48 

@Yellow: Köszi! :) Remélem egyszer eljut egy ilyen pályára is!

@Vazul: :D Ezt a vonatot ismertem már és egyrészt utánozni nem akartam, másrészt pont a kerek ablak nem tetszik benne, ami ötletnek ötös, de a valódié nem kör alakú.

Egyébként ez egy kicsit szomorú dolog, hogy az ablak alakja nem látszik olyan szépen, mert a körülötte lévő fehér elemek közti rések is úgy tűnnek, mintha az ablak részei lennének. Sokkal jobban kijönne a minta, ha az ablak lenne fehér és a többi fekete. Jól nézne ki egy ilyen vonat! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 28. 7:45 

Tudom, telhetetlen és maximalista vagyok, de nekem még mindig nagyon szögletes az orra. Persze ötletet nem tudnék mondani, hogy lehetne kerekebb, csak a szám jár. :D
De pl. a kerek ablakra itt van egy jó ötlet:
Kép
http://www.holgermatthes.de/bricks/en/ice3.php

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 28. 7:22 

Nagyon szép lett!
Ha valamihez, hát akkor ehhez igazán kéne nagyobb sugarúíves vágány.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. szept. 27. 16:57 

Lassan, de biztosan elkészült a legújabb alkotásom, egy ICE 3-as vonat távirányítós modellje! Két motorral, két elemtartóval és vevővel, valamint több, mint 3300 alkatrésszel és 196 studos hosszal büszkélkedhet! És ha már az eredetije ott közlekedik, egyszer idén, egyszer pedig jövőre, németországi kiállításokon is szerepelni fog!

Először beteszem a videókat. Egy van egy balesetről. A terep nem volt vízszintes és a vonat lefelé úgy begyorsult, hogy nem bírta bevenni a kanyart. Ahhoz képest, ahogy az eleje össze van rakva, teljesen jól kibírta az esést. Csupán a forgóvázak estek le. A másik a rendes videó, amt az összerakás után csináltam.

_________

A vonatot kb egy éve kezdtem el építeni LDDben. Csak egy ötlet volt arra, hogy milyen legyen az eleje. Végülis a vonatoknál az eleje/vége a lényeg Ha az nem jó, nem nagyon érdemes a többi résszel foglalkozni. Az ötlet megépítve nem tetszett, de nem hagyott nyugodni, így egy idő után visszatértem hozzá és fejlesztgetni kezdtem. Néhány hónappal később már olyan volt, hogy érdemes volt rendelni alkatrészeket és megcsinálni élőben. Az össze-vissza álló részek és elemek miatt igazi kihívás volt az LDD modell építése is, és az igazié is. Na, élőben nem nézett ki valami jól, de akkor már úgy voltam vele, hogy biztos van megoldás. Szóval változtattam rajta, aztán megint, aztán megint, stb és végül jó lett és úgy gondoltam, hogy elértem a maxot! Aztán egyik este nem tudtam aludni. Végül kimentem az asztalhoz (ahol egyébként a vonat volt, meg pár doboz Lego, amiből építgettem) valamivel elfoglalni magam. És valami hirtelen ötlettől vezérelve szétkaptam a vonat elejét és beletettem a közepébe még egy elemet. És miután összeraktam újra, nem hittem a szememnek! Tökéletes lett! (legalábbis nekem, hogy szerintetek milyen, azt elolvasom majd a válaszokban :wink: ) Néhány rés eltűnt, néhány elemcsoport kicsit máshová került. Az az egy elem akkora változást csinált a külsőn, hogy hihetetlen volt! :shock: Nagyon örültem, de másnap hullafáradt voltam. :D

KépKép
KépKép
KépKép
KépKép

Több kép itt érhető el: http://www.moc-pages.com/moc.php/433076

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 216 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC