8884 IR resetelés

Re: 8884 IR resetelés

HozzászólásSzerző: Tomi » 2016. feb. 5. 11:47

Ennek semmi köze a mindstormshoz. De a másik helyen se jó, mert nem moc. Áttettem ide:
viewforum.php?f=45
viewtopic.php?f=45&t=13382

Nos, a félreértésed alapján teszel alaptalan kinyilatkoztatásokat. Nem vagyunk villamosmérnökök (mind), de ami a 8884 vevőről tudható, azt itt megkapod. az A linkelt komponensek működését már többen leírtuk, nincs olyan, amire gondolsz. Ahogy már írták, a Te vevőd vagy távirányítód hibás:
úgy állítod be-hangolod össze a tvirányítóval, hogy a vevőn beállítasz egy cstornát (1-2-3-4 narancssárga), a távirányítón ugyan arra a számra állítod és a piros gombbal rányomsz egyet... Na így párosítod
--> ugyanis a piros gomb funkciója nem ez. Az nullára teszi az adott csatornát, leállító gomb. Nem kell megnyomni ahhoz, hogy össze legyen hangolva a távirányító és a vevő. Ha soha nem nyomod meg, akkor is mindennek működnie kell. Normális eset CSAK a következő: megveszed, kibontod, elemeket berakod, azonos csatornára állítod, és kész, működnie kell. Minden, ettől eltérő viselkedés hibát jelent.

A Lego ügyfélszolgálata ez esetben készségesen ki fogja cserélni, ez a megoldás. Van úgy, hogy néha hibás, ennyi. Szóval egyszerűen rossz felől van megközelítve a téma.

Azért nem találtál ilyenről semmit, mert egyedi az eseted, ez hiba. Ha erre nem találsz, akkor sehol:
https://www.google.hu/?gws_rd=ssl#q=res ... eurobricks
Tomi

HozzászólásSzerző: Vazul » 2016. feb. 5. 8:27

Kár oda is írni, ugyanazok olvassák, mint ezt. :)

Szerintem is úgy működik, ahogy a többiek írják (1-1, stb.), ha a tiéd nem így működik (pontosabban: így nem működik), akkor az hibás lehet esetleg.
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

HozzászólásSzerző: ATM » 2016. feb. 5. 7:58

Na Figyeljetek!!! :) :
http://powerfunctions.lego.com/en-us/Products/8884.aspx

http://powerfunctions.lego.com/en-us/Pr ... .aspx#8879

Erről a kettőről beszélek! Most már megnézem, mert kezditek belémdumálni, hogy nyomi vagyok! Kipróbálom megint, hogy átállítom, de higyjáétek el kipróbáltam és nem megy úgy (1-1 2-2 3-3 4-4), ha elsőre belövöm, utána nem tudom átállítani..

Azért írtam ide, mert hirtelen nem találtam más témát, meg aszittem Ti ászok vagytok, és kapásból tudtok valami megoldást..
Írok most a vonatokhoz is, hátha ott tudja valaki..
ATM

HozzászólásSzerző: Tomi » 2016. feb. 4. 21:14

Nos, én nem tudom elképzelni, hogy a vevőt azzal kalibrálod a kibontásnál, amelyik csatornára éppen ráteszed. Ez az összehangolási infó honnan van? A PF IR vevő és távirányító sokkal egyszerűbb ennél, van 4 féle adófrekvencia (távirányító), és ha a vevő is a távirányító csatornajelére (pl. 3-as) van állítva, csak akkor veszi a jelet. Tehát ugye, ha azonos a kettő. De ez független a másiktól. Nem tudod elérni ("hekkelés" nélkül), hogy a távirányító mondjuk 4-es állásán működjön a vevő, pl. a 2-esre téve. Ha így lenne, gyerekjátékként sok kavarodást okozna. :roll:

Ui: ja, most látom, hogy Te a Mindstorms alá írtad ezt. Tehát nem PF távirányítóról van szó, hanem erről?:
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... =72156#T=C
Tomi

HozzászólásSzerző: xxtruck » 2016. feb. 4. 20:11

Nem kell resetelni, a vevőn és az adó ugyanaz a szám szerepeljen ( 1-1,2-2,3-3,4-4 ) , és működik.
Technic Zsolti

Képgalériám
xxtruck

HozzászólásSzerző: ATM » 2016. feb. 4. 8:21

Igen, kicsit szűkszavú voltam:
Azt szeretném elérni, hogy a vevőn és a távirányítón is beállított (mondjuk 2-es (narancssárga) állást) törljem, vagyis mondjuk a távirányító 3as állása irányítsa ezután a vevőt.
Ugye alapból amikor megveszed a vevőt, még "szűz", vagyis úgy állítod be-hangolod össze a tvirányítóval, hogy a vevőn beállítasz egy cstornát (1-2-3-4 narancssárga), a távirányítón ugyan arra a számra állítod és a piros gombbal rányomsz egyet... Na így párosítod, viszont nekem már egy másik számon kéne, hogy legyen az a vevő, d az eddigi párosítás lépései így nem működnek.
Ezért kéne resetelnem "szűz állapotba hozni", de ha esetleg van más mód, hogy hogy rakjam át másik csatornára (narancssárga számozott csúszka), akkor erre mondjon valaki valami okosat!
ATM

HozzászólásSzerző: Tomi » 2016. feb. 3. 15:32

Mármint milyen csatornára? Frekvencia? Gondolom nem az 1-2-3-4-re gondolsz, ami a vevőn lévő kis narancssárga kapcsolóval állítható.
Tomi

8884 IR resetelés

HozzászólásSzerző: ATM » 2016. feb. 3. 13:12

Sziasztok!

A kérdésem, hogy a 8884-es IR vevőt hogyan lehet resetelni??
Esetleg valaki tud valami megoldást, mert nézegettem a doksiait a neten, de sehol nem írja, hogy "reset"..
Szeretném egy másik csatornára átteni a távirányítón..

Segítségetek előre is köszönöm!
ATM

Vissza: MindStorms/NXT