MALUG

Magyar LEGO Users Group
Pontos idő: 2018. dec. 17. 17:47

Időzóna: UTC

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Javaslatok új alkatrészekre
HozzászólásElküldve: 2018. feb. 14. 13:44 

Most bukkantam rá flickr-en... Nem saját javaslatok hanem LEGO-ék prototípus szintig elvitték de egyenlőre nem mentek gyártásba..
(Csak azokat linkelem amik tetszenek)

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 11. 14:50 

Úgy tudtam, hogy a BS a képeket a LEGO-ról linkeli, tehát akkor ott hibás a kép. Megnéztem, és tényleg. :D

http://cache.lego.com/media/bricks/5/2/4162826.jpg

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 11. 14:27 

Pont ez a baj, hogy nem kulonboztetik meg. Nekem sajnos lett mindket piros valtozatbol, de van sotetszurkeben is eltero fajta, sot ott meg azonos fajtan belul eltero arnyalatos is. Mas pelda, hogy az LDD viszont megkulonboztet ketfajta 2x2-es plate-et is, pedig valojaban azok nem ternek el, csak uj ontoformat csinaltak, de a geometria azonos maradt. Szerintem a LEGO fele elem azonosito kod eltero mindket esetben. A brickset egyebkent jol irja, de az egyik kep hibas, mert mindket fajta stud-os felul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 10. 16:48 

Nekem csak a nem passzolós változat van...

Bricklink pedig nem különbözteti meg a két változatot.
Mint ahogy
rebrickable.com
brickowl.com
peeron.com
bricker.info
sem.

Az egyetlen hely ahol mintha két verzió lenne megkülönböztetve az a brickset.
http://www.brickset.com/parts/browse/categories/?category=Bricks%20With%20Bows

pl pirosból:
http://www.brickset.com/search/?part=4631357
http://www.brickset.com/search/?part=4162826

..de lehet hogy félre értek valamit szerény google fordító angoltudásommal..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 10. 11:01 

A 6005-osbol ketfele valtozat van, az egyiknek passzol az ive a masiknak nem. Ez eleg bosszanto, mert a bricklink-en van aki vegyesen arulja oket. Azt nem tudom, hogy a regi vagy az uj az egyezo, de mindkettovel talalkoztam mar.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 9. 15:24 

Javasolnám hogy:
a Kép 6005 külső ívét igazítsák legoék a
Kép 33243 ívéhez illetve a Kép 6183 külső ívéhez mert most nem tökéletesen egyeznek meg.
(érdekesség, hogy a belső ívek megegyeznek a 6183 és a 6005 között)
Persze nem egy eget verő probléma, mivel a 6005-ből mindkét másik verzió megépíthető pár kocka hozzáadásával. Tehát akit zavar a differencia (mint engem is) az egyszerűen elhagyhatja a másik két változatot (pillanatnyilag mind hármat gyártják)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 17:27 

A masolas fo oka az egyszeruseg. Egy uj elem fejlesztesenek a koltsege eleg jelentos, ma mar neha egy egyszerubb szerszamhoz merheto aru. Egy uj elemnel ki kell talalni, hogy az hogyan lesz ontheto, mennyire kell kimereviteni es hol, addig a masolashoz csak be kell digitalizalni, sot meg az ontesi pontokat is meg lehet allapitani a kesz elemrol. Innentol 0 fejlesztesi idovel van egy lemasolt szerszam. A legotol eltunt es kicsiszolt markajelzesu regi formak koltseget nem is emlitem. Tehat a masolo cegeknek sokkal olcsobb pontosan masolni, mint uj dolgokkal eloallni. Sok esetben ezert masoljak szincserevel meg a regi keszleteket is, mert azokhoz meg osszerakasi utasitast sem kell kesziteniuk. Minosegben a kinaiak csak akkor versenykepesek ha kozvetlenul a legotol ellopott formakkal es ugyanonnan beszerzett anyaggal dolgoznak, mint pl. az enlighten, ahol meg a regi lego ontoformak aprobb serulesei is megvannak a masolatokon es a legonak is gyartott anyagot hasznaljak.

Hozzateszem, hogy amiota a legonal bevezettek a szabvany csatlakozasi feluletek rendszeret es a pontatlanabb kisszerias formakat, azota sokkal tobb egyedi, de csak keves ponton csatlakozo elem keszul, mint pl. az uj hajak. Viszont ennek mellekhatasa az, hogy sok ujfajta haj mar gyarilag is leesik a minifigek fejerol, mert ugyan a kulsejen nem szamit ha pontatlan, de azon az 1 stud-on ahol kapcsolodik a fejre, ott jo lenne a precizitas. Epitoelemnek hasznalt elemeket nem lehet igy gyartani, mert tul sok iranyban kellene preciznek lenniuk, viszont ahhoz mar megfelelo szerszam kell, ami sokkal dragabb.

Magam reszerol en inkabb abban bizom, hogy a lego (amikor a jovoben szuksege lesz ra) kihozza a hianyzo formakat is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 16:04 

rixman írta:

Lehet, hogy olvassa őket egy Chinai gyártó, és elkezdi gyártani... :mrgreen:

Egy húron pendülünk :)
Nekem is a klónozók jutottak eszembe. Érthetetlen, hogy miért másolják az alap kockákon túl a speciális elemeket is, hiszen legoék annyi logikusan szükségszerű(és mellesleg egyszerűen alap geometria formákból felépülő) elemet hagynak ki, hogy szinte csak ezekből is fel lehet építeni egy nagyon klassz építőjáték rendszert.. már ha az egyéb minőségek is versenyképesek a legoval :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Re:
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 15:53 

MALUG Ákos írta:

KépKépKép

Mindkettő értelemszerűen szükséges. A sárgának a lekerekített verziója nálam is ott van.
A fehér sarkot pedig a cuusoo-n is javasolja valaki:
http://lego.cuusoo.com/ideas/view/16898

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Potyka 2013. nov. 4. 16:10-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re:
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 15:20 

Ja és rosszul emlékeztem. Nem 2008-ban javasoltam, hanem inkább 2005-ben (esetleg 2004-ben). 2008-ban csak hivatkoztam rá (itt) és akkor raktam fel a képeket. De jóval korábban javasoltam, amikor LA voltam.

MALUG Ákos írta:
Képeim rendezgetése közben megtaláltam régebbi rajzaimat:

KépKépKép

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 14:58 

Úgy értettem, hogy az akkori MALUG LA (Bikics Milán) akkoriban tűnt el, mint szürke csacsi a ködben, tehát feltételezem, hogy az akkori javaslataink (itt a topikban) nem kerültek sehova.

De lehet, hogy tévedek. :D

bikicsmilan írta:
Nagykövetként elsősorban új alkatrészeket szeretnék a cégtől kiharcolni. Nem álom, a következő az érvelésem:

Mikor Billundban voltam gyárlátogatáson, a múzeumban ilyen feliratok fogadtak: 2007-2010 - Vissza a gyökerekhez (tilbage til kernen). A cég mottója pedig: A legjobb nem elég jó (det bedste er ikke for godt).
Na most, ha már a gyökereknél tartunk, a Legónak volt egy ősrégi szlogenje, miszerint System i leg, rendszer a játékban. Ez a "system" minden bizonnyal a LEGO univerzum, az alkatrészek összessége, amelyek rendszert alkotnak.

A probléma az, hogy ez a rendszer nem teljes, nem tökéletes. És, mint tudjuk, még a legjobb sem elég jó :D Na most itt még messze nem tartanak a legjobb szintnél, 50 év alatt sem.

Példának okáért, a rendszerbe bekívánkozik a 33 fokos tetőelem belső sarka (double concave), furcsa okból ilyen még nem készült, holott a 33 fokos tető ősrégi találmány.

Vacsora mellett a Jamie Berard-tól megtudtam, hogy a cég alkatrészpolitikája eléggé nehézkes, nagyon sokat kell kuncsorogni egy-egy új formáért, de még a meglévő alkatrészek új színben történő legyártásáért is. Szeretném, ha ez megváltozna, és szerintem sokan vagyunk így ezzel. Vigyünk a rendszerbe rugalmasságot és dinamikát!

Ezért ebbe a témába olyan alkatrészekre várok javaslatokat, amelyek eddig, méltatlanul, nem kerültek be az univerzumba.

Lehet, hogy sok itt leírt javaslat megvalósult:

Schau írta:
Például tökre örülnék 1x1 round tile-nak
vagy
1x2 ill. 1x4 log plate - vagy ahogy most nevezik 1x2 plate modified, log (asszem)

Kép

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 11:21 

Ahogy en latom nem mennek ezek az otletek a sullyesztobe, csak addig amig egy konkret keszletben (vagy jopar keszletben) nincs ra igeny, addig nem keszitik el, de a tervek megvannak. Aztan ha kiadjak egy keszletben, akkor lehet tudni, hogy joparban fogjak meg hasznalni, hogy visszajojjon a forma ara. Az 1x2-es 2 plate-es ivre is nagy volt az igeny, ki is adtak. Az a sarokelem egyebkent nekem is kellene, vilagos/sotet kekesszurkeben es pirosban. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 10:56 

Ezt még 2008-ban vetettem fel, de gondolom ment a süllyesztőbe. :D
Ez a hozzáállás :ty102: :ty89: :ty45: inkább.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 10:44 

Akkor igen. A kép alapján konvexnek néztem őket. :oops:

Viszont akkor a konvex elemek is kellenének :D. Tehát 4 db-ot "körberakva" egy "púp" keletkezne, nem "gödör".

Ezt még 2008-ban vetettem fel, de gondolom ment a sűllyesztőbe. :D

Kép

Akos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. nov. 4. 10:26 

Szerintem használhatóak azok is. A kiálló plate-ek nem akadályozzák az ív folytatását. Azok 'konkáv' elemek, a szerepük hasonló, mint ennek:
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 294 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő

Időzóna: UTC