LA Blues

Re: LA Blues

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. jan. 6. 14:45

Hát, ha a LEGO.com-ra nézek, és látom a nyelvünket, zászlónkat, örömmel dagadozik a keblem. :ty106:
És bocsánat, hogy nem olvastam vissza azokat a régi cikkeket.(elmentettem a Klónos doboz képeit.) :mrgreen:
Primum non nocere
rixman

Re: LA Blues

HozzászólásSzerző: Kisvakond » 2012. jan. 6. 14:13

:D Az a lényeg hogy végül sikerült.
Mert a kitartó munka mindig meghozza gyümölcsét! :ty109:
Üdv,
..::Kisvakond::..
Brickshelf | YouTube | Eurobricks | Picasa | Flickr | etc.
KépKép
Kisvakond

Re: Kérés

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. jan. 6. 14:04

Kisvakond írta:Egyáltalán: ért el már valami kézzelfoghatót akármelyik LA is a TLG-nél. Valamit ami meg is valósult?

Én annó azért lobbiztam foggal-körömmel - akarom mondani brick separator-ral -, hogy legyen az új EU országokban (akkor léptünk be mi is) SAH.

Aztán végül lett, de 2009-ben :ty119:

MALUG Ákos írta:Elküldve: szer. jún. 03, 2009 8:59 am
Hamarosan nyit a S@H:

S@H in Norway and Hungary

Hi Akos and Matija, finally there will be LEGO S@H in your country soon so please let all know to sign up to our S@H newsletter LEGO Shop Emails online so you get update with the latest news about the launch.

Med venlig hilsen, mit freundlichen Grüssen, Kind regards

Jan Beyer
Community Development Manager

Na most erre mondjam nagy büszkén, hogy lám-lám, micsoda dolgot értem el? :D Az a 4-5 éves késleltetés kicsit elbizonytalanít, szerintem nem az LA-s lobbizás miatt nyitottak ki végül. Esetleg közrejátszott valamennyire, biztos tudtak róla a cégnél, hogy itt-ott szeretnének SAH-ot a rajongók, és ez is egy információforrás lehetett, ami megerősítette ezt. De önmagában biztos nem ettől lett SAH. Viszont az unokáimnak már úgy fogom elmesélni, hogy személyesen én nyitottam ki, mert addigra már picit szenilis leszek :D

Kisvakond írta:Az is lehet hogy Billundban tartják fogva őket egy pincében, tele régi LEGÓ szettekel, amit pl. büntetésből nekik kell leltározni, pl. mert felvetettek pár kérdést/problémát vagy ilyesmi.. :D

bikicsmilan a földim - ha nem is a közvetlen szomszédom - egyáltalán nem tűnt el, mint ember. Csak MALUG-ra nem nagyon jár, amióta LA-lett, így értettem.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Kisvakond » 2012. jan. 6. 13:35

MALUG Ákos írta:OFF 2004-2005-ben még eleinte emilezés volt, aztán talán már volt fórum. Itt lehet olvasni néhány érdekes dolgot: http://www.flickr.com/groups/lego/discu ... 296703716/
No, átolvastam a linkelt fórumot: több volt LA is írt "érdekeseket".. Ez azért elég lesújtó, nem..?! :? De valahogy tipikus..
Tehát a program tulajdonképpen éppen azt a célt nem képes betölteni amire tudomásunk szerint létrejött illetve amire való lenne..?! :D
Egyáltalán: ért el már valami kézzelfoghatót akármelyik LA is a TLG-nél. Valamit ami meg is valósult?

MALUG Ákos írta:Amúgy Katu már a második MALUG-os LA, aki eltűnt - bikicsmilán pont akkor szívódott fel, amikor LA volt. Lehet, hogy rossz ómen? :D
Előbb utóbb mindenkit beszippant a showbiznisz.. :D
Minden LA-t begyűjtenek egyszer.. :twisted:
lehet pl. hogy kitömik őket aztán kiállítják őket: "Ez itt pl. semmit sem csinált, ez meg túl sokat akart állandóan új alkatrészeket akart gyártásba tenni, ezért likvidáltuk.. " :D
Az is lehet hogy Billundban tartják fogva őket egy pincében, tele régi LEGÓ szettekel, amit pl. büntetésből nekik kell leltározni, pl. mert felvetettek pár kérdést/problémát vagy ilyesmi.. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kisvakond 2012. jan. 7. 15:13-kor.
Üdv,
..::Kisvakond::..
Brickshelf | YouTube | Eurobricks | Picasa | Flickr | etc.
KépKép
Kisvakond

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. jan. 6. 12:12

2004-2005-ben még eleinte emilezés volt, aztán talán már volt fórum. Itt lehet olvasni néhány érdekes dolgot: http://www.flickr.com/groups/lego/discu ... 296703716/

Lino M Pro User says:

As a former Ambassador I can relay my own opinions on the matter and hope not to reveal any sensitive material in the process. I was elected by my peers to be the Ambassador of SEALUG and LUGNuts. At first it was a thrill to know that both communities had an official voice through the ambassadorship program, especially LUGNuts, my own group that I dedicate a lot of time and energy into. At the time it seemed I was the ideal choice for both and I had every intent on making the groups I represented proud.

But interest for me quickly waned when realizing that the ambassador forums seemed unintuitive and difficult to navigate through. There was a whole series of complex passwords to work through and once in, I had a difficult time knowing which topics to address first...I found myself adding my input to subjects that were already five months old. It seems in order to be an effective ambassador you would have to log in almost daily to see what topics have changed and what was added new. There was almost no communication from TLG to the ambassadors, no email reminders sent saying something along the lines of...hey, please cast your vote on such and such a matter...there was nothing like that. I even recall emailing our contact person within LEGO to ask how can I be a more effective Ambassador but there was no response. I'd find myself not logging in at first for weeks, then months, then eventually losing interest all together.

While I can say that I've done some important behind-the-scenes work during my time, I am willing to admit that my lackluster performance as an Ambassador could very well have to do with my own personality. It seems my role in this LEGO world is to be an artist and a prolific builder but in matters of politics and organization I seem to prefer to take a back seat and let all the talkers do the talking.

You get out of the Ambassador program what you put into and for me I just wasn't a prolific chatterbox. I didn't complain much, didn't demand much and took no interest in topics that didn't directly affect the groups I represented. Without input, guidance and cues from TLG, it seems I was a quiet and ineffectual Ambassador.

Hope this helps.

Amúgy Katu már a második MALUG-os LA, aki eltűnt - bikicsmilán pont akkor szívódott fel, amikor LA volt. Lehet, hogy rossz ómen? :D

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2012. jan. 6. 12:06

Hát a MALUG-os jól eltűnt, KK-ra kellett volna szavazni anno...

Egyébként meg -szerintem- nem olyan nagy szám az Ambassador fórum, teljesen követhetetlen volt, ráadásul szinte mindennek volt három topikja, hatszáztizenhét off-fal. Maga a regisztráció, a jelentkezés, a fórumkezelés profi, de nem túl szakmai a munka - az első hetekben talán ezt tutuka is leírt a kockagyáron.
üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

LA Blues

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. jan. 6. 9:30

Utolsó látogatás: vas. máj. 08, 2011 1:30 pm
- jó ideje nem jár már ide.

Akos
Ákos

Vissza: LEGO Ambassador