LEGO Ambassador Network

Re: TLC/LEGO hírek és érdekességek (nem MOC/SEOC)

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2014. okt. 31. 15:28

Észak-Koreában mért nincs LEGO Ambassador? :ty18:
kereszteslovag

Re: TLC/LEGO hírek és érdekességek (nem MOC/SEOC)

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2014. okt. 30. 19:53

üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

Re: LEGO Ambassador Network

HozzászólásSzerző: a-hun » 2014. okt. 22. 5:59

Én még nem kaptam értesítést az új felület beindulásáról.
a-hun

HozzászólásSzerző: Legoalbert » 2014. okt. 21. 10:48

Lehet tudni valamit a progressről? Elvileg novembertől él a program, de hallgatás van, Jan meg szabadságon..
Kép Kép
Legoalbert

HozzászólásSzerző: vbazsa » 2014. szept. 2. 15:43

rixman írta:Szeretném megköszönni a Malug-Ambassadoroknak a képviseletét. :ty23:
Ambivalens érzéseim vannak ugyanakkor, hogy nem lesz érdek képviselete ennek a közösségnek, gondolkodói rétegnek.
Valahogy az az érzésem, hogy kizárjuk magunkat....és itt nem az ajándékokra gondolok... ha valaki nem mond véleményt azt bízony úgy gondolják-magyarázzák, hogy minden OK!
Nemis tudom mit akartam írni, hiszen a LEGO cégvezetése számomra sosem volt szimpatikus, sem marketing, sem gazdaságossági, sem semilyen téren. :ty17:

Attól még, hogy a MaLUG-nak nem lesz nagykövete, nem jelenti sem azt, hogy a MaLUG megszűnne, sem azt, hogy a hazai építők érdekei ne lennének képviselve.

Mint itt néhányan leírták, a MaLUG nagykövet nélkül eddig is megvolt, ha akar, ezután is meglehet.

Senki nem marad képviselet nélkül, hiszen van az országban más nagykövet is (most itt nem feltétlenül csak a KLIKK-re gondolok). Nekik ugyanúgy feladatuk elvileg a hozzájuk forduló LEGO rajongók véleményének továbbítása a cég felé.
vbazsa

HozzászólásSzerző: kvp » 2014. aug. 26. 17:03

Nekik is volt kiallitasuk iden: Balaton-Bakony Kocka Klub http://hu-hu.facebook.com/bbkockaklub http://bbkockaklub.hu

Kiallitoi klub sokkal tobb van mint a tobbi tipus osszesen. Mivel egy kiallitoi klubban se a foldrajzi, se a tematikus (stilusbeli) hatarok miatt nem sikerult osszefogni a magyarorszagi LEGO-t kedvelo embereket, ezert szinte minden temaban es teruleten letrejott 1-2-3 kiallitoi klub. Meg olyan kis temaknak mint a LEGO-s meretaranyos modellvasutazas is van dedikalt klubja (mlvk), bar ertheto modon elhanyagolhato tagsaggal. Altalanos, orszagos es kiemelten csak kozossegi (tehat nem kiallito) klub jelenleg csak a MALUG van. A tobbi klub vagy csak kiallit vagy egyszerre epit kozosseget es szervez kiallitasokat. Ez utobbi a legnehezebb es a LEGO ceg celja leginkabb ezen kombinalt es lehetoleg minel nagyobb tagszamu, minel tobb a fo celcsoportot (gyerekeket) a regisztralt tagjai kozott tudo klubok tamogatasa, bar mind a felnottekbol allo kiallito, mind az online klubokat szivesen latjak es segitik.
kvp

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2014. aug. 26. 11:33

Kiállítói klubbokról volt szó, nem az online fórumokról, közösségekről.

Igaz a Lug Szegeddel nem számoltam bocsánatot kérek..

Régen minden olyan egyszerű volt volt a Malug ami összetartott minket. (remélem ez jövőben is így lesz)
Most meg lassan minden falunak lesz már egy külön Lego klubbja. Nem baj, hogy népszérűsödik a Lego, de nem kell minden faluba Népstadiont építeni. Már ha értitek mire célzok..
Tibicsoki

HozzászólásSzerző: AshiValkoinen » 2014. aug. 26. 10:58

Tibicsoki írta:Én csak 2 kiállítói klubbot +1 vállalkozásról tudok Magyarországon.

Pedig csak itt a fórumon is jóval több van ennél említve. Többségüknek nincs nagykövete.
üdv,
AV

http://ashi.web.elte.hu/ | http://www.mocpages.com/home.php/40189 | http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=AshiValkoinen
AshiValkoinen

HozzászólásSzerző: Tomi » 2014. aug. 26. 10:25

Egyetértek Tibicsokival és Rixman-al, a jelenlegi formában egyáltalán nem gond, ha nincs nagykövet.
Tomi

HozzászólásSzerző: rixman » 2014. aug. 26. 8:18

"Én csak 2 kiállítói klubbot +1vállalkozásról tudok Magyarországon."
Azt hiszem, hogy azért itt van az egyik lényegi kérdés. :wink:
Kívül állóként nem tudom, hogy külföldön a "klubok" milyen jogi feltételek közt működnek, de abban a pillanatban amikor bejön az érték-pénz (akár ajándék formában) nos akkor valóban beleszólási joga lehet annak a cégnek akinek a nevében -nevéhez köthetően szervezkednek.
Mert igen, a kiállítások,rendezvények,stb megszervezése pénzbe-időbe kerülnek, és ezért pénzt kérnek... ám azért néha ezek az összegek hajmeresztőek....
Ezért is hálás vagyok a Malug szervezőinek, hogy náluk még csak belépő sem volt. (azért én valamilyen szinten hiszek abban , hogy a találkozók jó reklámok is voltak az intézményeknek.) :ty45:
Véleményem szerint ha a Malug a mostani kötetlen formájában szeretne működni (azon a "felemelő" érzésen kívül, hogy "Nagyköveti" legyen, más "előnyt" nem olvastam-még ha nem is Dániába, csak Nyíregyházára szeretnék is eljutni :ty106: ) akkor úgy legyen, bár akkor lehet, hogy nem lehet "LUG" ?
Még egyszer köszönöm mindenkinek akik létrehozták, éltetik ezt a közösséget. :ty109:
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára rixman 2014. aug. 26. 11:08-kor.
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2014. aug. 26. 7:27

Kvp írta: "Nem kell engedely, csak akkor kell szolni nekik ha szeretne egy klub segitseget (keszletek, kockak) kapni a cegtol. A magyar kiallitoi klubok ketto kivetelevel mind regisztralva is vannak a LEGO cegnel."

Én csak 2 kiállítói klubbot +1 vállalkozásról tudok Magyarországon.
Tibicsoki

HozzászólásSzerző: kvp » 2014. aug. 26. 7:13

mire van szükség a LEGO cégtől, azon túl hogy kell(?) az engedélyük, hogy kitárgyaljuk a dolgokat. Nem tudom, hogy pl. kiállítás szervezéséhez mire van szükség? A LEGO engedélyét gondolom egyszer kell megkapni, aztán kalap.
Nem kell engedely, csak akkor kell szolni nekik ha szeretne egy klub segitseget (keszletek, kockak) kapni a cegtol. A magyar kiallitoi klubok ketto kivetelevel mind regisztralva is vannak a LEGO cegnel.

Olyan, ahol AFOL-ok beszélgetnek, olyannal még nem találkoztam, vagy nem Debrecenben szervezik őket.
Ezek voltak a MALUG talalkozok, semmi kiallitas, belepo sincs, csak megyunk, mindenki viszi amit epitett meg valami ennivalot, beszelgetunk, meg sokszor voltak versenyek is. Ezekre adta idaig a LEGO ceg a nyeremenyeket. Regebben max. par kulcstartot, az elmult 2 evben tobb mindent, foleg keszleteket. Ez sajnos csak a kiallitoi kluboknal marad meg biztosan, varhatoan az online klubok csak online tamogatast kapnak. A MALUG akkor kaphatna meg kezzelfoghato tamogatast, ha evente tobb darab, tobbnapos MALUG talalkozot rendezne, amibe kellene rakni legalabb egy kisgyerekes napot is, amihez senkinek nincs se kedve, se ideje, se penze, meg a MALUG nem is errol szol.

Egy pár évvel ezelőtt, amikor elkezdtük a kiállításosdit alapítottunk egy új klubbot, hogy a Malug megmaradjon annak ami. És szerintem nem kellene ezen változtatni, mert a LEGO cég ad 1-2 kulcstartót, vagy pár marék kockát, amit a tagok 95 % még soha nem is látott. Ez a fórum jelenlegi szerepében is tökéletes arra, hogy a rajongók, megbeszélhessék ügyes bajos dolgaikat, megosszák miket építettek stb.
Ugy latom akkor konszenzus van arrol, hogy a MALUG tagsag (legalabbis az aktiv resze) nem akar az uj LEGO Nagykoveti Halozat resze lenni, hanem marad a 10 evvel ezelott kialakult struktura es a jovoben mint nem regisztralt LUG fog mukodni? Ebben az esetben ugyanis nincs szukseg nagykovetre, uzemeltetonk (GM) es moderatorunk (pepe620) pedig szerencsere van.
kvp

HozzászólásSzerző: Yooha » 2014. aug. 26. 5:53

Ez egy nagyon érdekes téma, és ismét rávilágít arra a tapasztalásomra, hogy én ebből az egész lugolásból szinte semmit nem látok. Legalábbis konkrétan itt a MALUG-on én annyit érzékelek, hogy van ez a fórum, ahol leírhatjuk a véleményünket különböző témákról, de ennyi. Ha ennél többről van szó, amit nem érzékelek, akkor elnézést.
Ehhez meg nem tudom, hogy mire van szükség a LEGO cégtől, azon túl hogy kell(?) az engedélyük, hogy kitárgyaljuk a dolgokat. Nem tudom, hogy pl. kiállítás szervezéséhez mire van szükség? A LEGO engedélyét gondolom egyszer kell megkapni, aztán kalap. Termet bérelni, dekoráció, reklámkampány stb. arra össze kell dobni a pénzt mint akárhol máshol, vagy kell egy unatkozó milliáros AFOL.
Na mindegy, igazából magam sem tudom pontosan, mit akarok mondani, de valami ilyesmit: A legós hírek, új készletek kitárgyalására elég a fórum, én még olyan magyar kiállításon nem voltam, ami nem arról szól, hogy jönnek a gyerekek anyukákkal és nézegetik a legókat. Ez meg nem nekem szól. Olyan, ahol AFOL-ok beszélgetnek, olyannal még nem találkoztam, vagy nem Debrecenben szervezik őket.
Úgy látom, nagyjából Tibicsoki véleményével értek egyet: a fórum jó dolog, a többit ha valaki akarja/tudja csinálni akkor jó, ha nem akkor meg nem.
Yooha

HozzászólásSzerző: Vazul » 2014. aug. 26. 5:20

Abszolút Tibicsokival értek egyet.
Ha nem származik komoly kézzelfogható előny abból, hogy van nagykövetünk és regisztrált klub vagyunk (teszem azt, mondjuk minden évben elmehet 10 klubtag gyárlátogatni Billundba ingyen, vagy mittomén), akkor nincs igazán értelme az egésznek.
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2014. aug. 25. 22:51

Köszönöm KVP- nek, hogy felhívta erre a Topikra a figyelmemet. ( Mint egy kétségbeesett kisfiú, aki éppen telekakilta a pelenkáját.)
Úristen Úristen nem lesz Malug nagykövet...

Ákos: Tibicsoki nem lesz soha sem Malug vezír, pedig volt idő, amikor szívesen odaadtam volna az összes pénzemet ezért a baráti közösségért.
(Pedig első lépésként bevezetném a találkozón a hónaljpuszis köszönést, mint a Diktátor című filmben. :D )

Ha nem vettétek volna észre ebben a 10 !!! évben ennek a honlapnak az alapítója, szíve lelke: Ákos.
Ez a közösség attól jó, attól működik, hogy mindenki elmondhatja a véleményét. (Az adott témán belül, mert különben Ákos könyörtelenül törli offolás miatt)

Egy pár évvel ezelőtt, amikor elkezdtük a kiállításosdit alapítottunk egy új klubbot, hogy a Malug megmaradjon annak ami.
És szerintem nem kellene ezen változtatni, mert a LEGO cég ad 1-2 kulcstartót, vagy pár marék kockát, amit a tagok 95 % még soha nem is látott. Ez a fórum jelenlegi szerepében is tökéletes arra, hogy a rajongók, megbeszélhessék ügyes bajos dolgaikat, megosszák miket építettek stb.

Ha pedig valaki többre vágyik, szeretne kiállítani, Kapcsolatot szeretne tartani a Lego céggel, supporta akar jelentkezni az nyugodtan jelentkezhet a Valamelyik kiállítós közösségben.
Tibicsoki

Következő

Vissza: LEGO Ambassador