LEGO Ambassador Network

Re: LEGO Ambassador Network

HozzászólásSzerző: Kiss Karcsi » 2014. jún. 1. 11:20

A LEGO-s múlt és a MOC-os múlt nem ugyanaz, ugyebár. De egyetértek azzal, amit mondasz, csak annyit még: a hozzáértést sem években mérik. Nem egy embert ismerek, aki elővette a gyerekkori LEGO-it, újra rákapott a játékra és fél év alatt annyit böngészett, olvasott, vásárolt, hogy régi rajongókat megszégyenítő módon jártas a témában. Egyébként meg nyilván nem fog olyan jelentkezni, aki felületesen sem ismeri a terméket és a közösséget.

De még ennél is fontosabb, hogy az embereket, a rá bízott rajongókat ismerje és szeresse. Hogy a fiatalok, az utánpótlás felé is befogadó legyen - ne tegye például a játékkedvüket egyéni bevételi forrássá.
Kiss Karcsi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2014. jún. 1. 10:34

Szerintem az a lényeg, hogy a vezető értsen a Lego-hoz, mint pl. Ákos. Nem kell nagy moc-osnak vagy fórumozónak lennie, de ne legyen inaktív a fórumon (mivel ez a Malug nagy része). Viszont mindenképp értenie kell a Lego-hoz átfogóan (persze nem kell mindben szakértőnek lennie, olyan nincs is), és ez évek alatt jön össze, tehát az X éves Lego-s múlt szerintem az egyik legfontosabb feltétel.
Tomi

HozzászólásSzerző: Kiss Karcsi » 2014. jún. 1. 10:28

Tomi írta:Eddig is ennyi támogatás volt, nem? Szerintem se nagyon tudnánk a jelenlegi felállással többet teljesíteni. Pont azért, mert a Malug nem kiállítói klub, inkább online téren erős. Persze vannak rendezvények, de évi két Malug talival tényleg nem lehet az új feltételeket teljesíteni.
Kimondtad a varázsszót: online erős. Ha így van, akkor nem az elismert fizikai LUG címre kell hajtani, hanem online erősíteni. Vagy újra kell értelmezni az egész MALUG-ot...

Tomi írta:Ebben van valami, tényleg irreális lenne egyszerre aktív moc publikálást és szervezést elvárni. Viszont én úgy veszem ki, hogy Safiati ezt múlt időben értette, tehát legyen egy X éves moc-os, fórumos múltja.
Ezen a logika mentén (ha jól értem) én soha nem lehettem volna sem nagykövet, sem vezető. Mármint, ebben a klubban nem is lettem (Katu lett), de ha ez egy jó gondolkodás volna, a KLIKKben is csak közlegény lehetnék. :D
Kiss Karcsi

HozzászólásSzerző: Tomi » 2014. jún. 1. 9:52

Mivel a jelentkezésbe beírható rendezvények közül a találkozó nem feltétlen jelent támogatható rendezvényt is egyben, így tulajdonképpen a MALUG programban való részvétele két dolgot jelent a fórum számára: 1.) 2015-re egyszeri LUG támogatás a klub részére (kockák és készletek vegyesen), 2.) lehet a klubnak nagykövete.
Eddig is ennyi támogatás volt, nem? Szerintem se nagyon tudnánk a jelenlegi felállással többet teljesíteni. Pont azért, mert a Malug nem kiállítói klub, inkább online téren erős. Persze vannak rendezvények, de évi két Malug talival tényleg nem lehet az új feltételeket teljesíteni.

Miért kell például, hogy egy alapvetően szervezési feladatokkal megbízott ember építsen? Magamon tapasztalom, minél több szervezési feladatom van, annál kevésbé van időm építeni.
Ebben van valami, tényleg irreális lenne egyszerre aktív moc publikálást és szervezést elvárni. Viszont én úgy veszem ki, hogy Safiati ezt múlt időben értette, tehát legyen egy X éves moc-os, fórumos múltja. Szerintem a szervezői múlt hozható nehezen össze a moc-ossal, azért, amit Karcsi írt. Továbbá nagyon kevés ember akad a jelenlegi tagságból, aki megfelel a posztra, ha Safiati feltételei (ami, ha jól értelmezem, csak egy javaslat) felét teljesíti, már örülhetünk.

A másik, amit furcsának találok, az az alulról szerveződés. Olyan nincs, hogy egy társaságnak nincsen vezetője vagy legalább néhány ember, aki a fontos kérdésekben dönt (olyan sincs, hogy egy aktív társaságban nincsenek fontos kérdések, amikről dönteni kell). Először köztük kellene keresgélni, nekik kellene elmondani, vállalják-e a feladatot
Így tettünk, már hónapok óta zajlik az egyeztetés, megbeszélés. Elvileg hamarosan lesz hír az új vezetőségről/vezetőről, de én se tudok biztosat, egy ideje áll a dolog.
Tomi

HozzászólásSzerző: Kiss Karcsi » 2014. jún. 1. 9:29

Potyka írta:Mellesleg az sem világos számomra, hogy a malug találkozók mert nem számítottak támogatható/elkönyvelhető LUG eseményeknek?! Igaz hogy eddig csak két malug talin voltam de ezek elvárhatónál(lego cég által) is jobbak volt szvsz..
A LEGO egy bizonyos látogatószámhoz köti a rendezvények támogathatóságát - ezeket a számokat egyik MALUG találkozó sem hozza, így a találkozókra támogatás nem kérhető. Ráadásul, a LEGO a most kiküldött definíciók alapján a találkozókat is egészen másképpen képzeli el, mint ahogyan egy MALUG találkozó zajlik. A szabályok szerint, a MALUG-nak talán még soha sem, vagy csak elvétve volt olyan rendezvénye, amit a következő program jelentkezési lapjára írhatna - és ha jelentkezni szeretne, három ilyet kellene szervezni a jelentkezési határidő végéig.. A nyár eléggé valószínűtlen időszak az ilyesmire, tehát szeptemberben és októberben kellene megvalósítani a három rendezvényt.

Mivel a jelentkezésbe beírható rendezvények közül a találkozó nem feltétlen jelent támogatható rendezvényt is egyben, így tulajdonképpen a MALUG programban való részvétele két dolgot jelent a fórum számára: 1.) 2015-re egyszeri LUG támogatás a klub részére (kockák és készletek vegyesen), 2.) lehet a klubnak nagykövete.

A jelöltről szólva: Attila, a föltételeid olyan szigorúak és fölöslegesek, hogy azokkal inkább hátráltatod a jelentkezést, mint segíted. Miért kell például, hogy egy alapvetően szervezési feladatokkal megbízott ember építsen? Magamon tapasztalom, minél több szervezési feladatom van, annál kevésbé van időm építeni. Hegyekben áll otthon a LEGO, már a készleteket sincs időm összerakni. Pont, hogy a jelölt akkor lesz jó, ha a hobbiját szívesen átformálja úgy, hogy annak fő motívuma ne az építgetés legyen, hanem a közösségi élet szervezése. Pont azt várod el a jelölttől, amiről bizonyos mértékben le kell majd mondania - már, ha komolyan gondolja a feladatát és nem csak a support miatt ellötyög a neki adott szerepben.

Miért kell, hogy a jelölt a múltból is rendelkezzen közösségi tevékenységgel? Mi számít közösségi tevékenységnek?

A másik, amit furcsának találok, az az alulról szerveződés. Olyan nincs, hogy egy társaságnak nincsen vezetője vagy legalább néhány ember, aki a fontos kérdésekben dönt (olyan sincs, hogy egy aktív társaságban nincsenek fontos kérdések, amikről dönteni kell). Először köztük kellene keresgélni, nekik kellene elmondani, vállalják-e a feladatot és ha egyikük sem hajlandó erre, akkor esetleg átgondolni, emelnének-e egy válogatás során valakit maguk fölé. Kik a vezetők? Honnan kell indulni? Ki az, aki felelős a MALUG találkozóiért, vagy aki kialakítja a fórum szabályait, vagy aki létre tud hozni a klubnak egy weboldalt?
Kiss Karcsi

HozzászólásSzerző: safiati » 2014. jún. 1. 7:13

Az majd eldől akkor amikor már pályázni kell.
A "pályázati feltételeket" nem a pályázni kívánókhoz igazítva kell megalkotni, hanem az elérni kívánt célt szem előtt tartva.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Potyka » 2014. jún. 1. 3:17

No igen. És ki fog megfelelni? :)
Mért kell ettől a support elnyeréstől függővé tenni, hogy jó vezetőnek-e vagy sem?
Biztos, hogy a többségnek ez az elsődleges szempontja a MALUG vezetővel szemben?
Ha pl én pályáznék a cooson(ideas) és nem nyernék(ott a Klikkesek sem nyertek, pedig próbálkoztak :) ), akkor attól még jó legosnak tartanám magam.
Nem inkább először vezetőt kéne választani, függetlenül a LEGO kompániától és annak elvárásaitól és, azután majd ö eldönti, hogy egyáltalán
érdemes-e ringbe szállni a feltétélek(és mely feltételek) teljesítésért vagy sem?

Mellesleg az sem világos számomra, hogy a malug találkozók mert nem számítottak támogatható/elkönyvelhető LUG eseményeknek?!
Igaz hogy eddig csak két malug talin voltam de ezek elvárhatónál(lego cég által) is jobbak volt szvsz..
"Mindenki azt szeretné, hogy az igazság az ő pártján álljon, de nem mindenki kíván az igazság oldalán állni"
Richard Whately
Potyka

HozzászólásSzerző: safiati » 2014. máj. 31. 19:12

Köszi, de nem felelek meg a LEGO által támasztott követelményeknek.
safiati

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2014. máj. 31. 16:31

Pedig tőlem kapnál egy szavazatot :P
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: safiati » 2014. máj. 31. 5:27

Ne aggódj túlságosan, én nem fogok pályázni!
safiati

HozzászólásSzerző: Potyka » 2014. máj. 30. 21:07

Ezeket is be lehetne venni a feltételek közé:

-ne offoljon bele durván, szándékosan a topicokba pl imigyen:
safiati írta:és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek; és ne vigy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól

(szövegkörnyezet, topictema:http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=1&t=10338&hilit=logo)

-ne támogasson igazságos moderációval összeegyeztethetetlen megnyilvánulásokat. pl így:
safiati írta:A szelektált hozzászólástörlés kevésbé nevelő hatású mint az egész topic megszüntetése. Egy topictörlés után mindenki jobban meggondolja, hogy tényleg összeszemeteli-e a többi topicot. Egy-két topic beáldozása árán a többi pár száz elég szép rendben marad. :D

(szövegkörnyezet: http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=1&t=2883&start=60)
"Mindenki azt szeretné, hogy az igazság az ő pártján álljon, de nem mindenki kíván az igazság oldalán állni"
Richard Whately
Potyka

HozzászólásSzerző: safiati » 2014. máj. 30. 18:16

Tervezett pályázati feltételek a MALUG vezetői és nagyköveti posztjának betöltésére:

- betöltött 18. életév
- társalgási szintű angol és magyar nyelvtudás írásban és szóban is
- legalább 2 éves regisztrációval rendelkezzen a MALUG fórumon
- legalább 3 éves, ismert közösségi szerepvállalás valamely hazai LEGO klub életében (5 éves múlt előny)
- legalább 3 éves publikált LEGO MOC építési tevékenység (5 éves előny)
- a MALUG fórumon legalább egy éves regisztrációval és fórumaktivitással rendelkező tagság többségének támogatása (név szerinti szavazással történik ennek megállapítása)

Jöhetnek a további ötletek.
safiati

HozzászólásSzerző: kvp » 2014. máj. 30. 12:39

Vazul írta:Szóval te nem vállalod.
En nem is indulhatok a klubvezetoi posztert, viszont az uj nagykovetnek klubvezetonek kell lennie, tehat mindenkeppen olyan ember kell, aki mind a ket feladatkort el tudja latni.
kvp

HozzászólásSzerző: Vazul » 2014. máj. 30. 9:48

Szóval te nem vállalod. :roll:
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

HozzászólásSzerző: kvp » 2014. máj. 30. 9:45

Nem szukseges, hogy egy ember csinalja. Irjak is, hogy a feladatok szetoszthatoak, csak a jogi es anyagi felelosseget vallalja a klubvezeto mindenert, tovabba rajta keresztul kommunikalnak a klubbal. Nagyon remelem, hogy olyan jelentkezo lesz a feladatra, aki kepes teljesiteni a felteteleket. Egyebkent lehet erdemes lenne a workgroup vezetoi megkoteseket hasznalni, azaz legalabb 2 eves aktiv klubtagsagot elvarni a jeloltektol. Nagyon remelem, hogy hamarosan megismerhetjuk a MALUG vezeteset a jovoben elvallalo szemelyt vagy szemelyeket. Egyebkent szerintem rengeteg alkalmas ember lenne. Nekem a nagykoveti statuszom legkesobb oktober vegevel hivatalosan is megszunik (legkorabban pedig az uj nagykovet regisztralasakor), de az uj klubvezeto/nagykovet kivalasztasaig es a klub az uj rendszerben torteno regisztraciojaig meg szivesen segitek amiben tudok.
kvp

ElőzőKövetkező

Vissza: LEGO Ambassador