Castle készletek,alkatrészek

HozzászólásSzerző: Pit » 2008. jún. 5. 16:00

Én egy lakótoronyt is el tudok képzelni ilyen cc megoldással.
:D
Jó napot! Erős nyakat!
Brickshelf galériám
Pit

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. jún. 5. 15:43

Van konkrét elképzelés: A Guarded inn mintájára egy fogadó és egy kis istálló....A fogadó emeletes lenne,a falak az emeleten tudor mintásak lennének de brickekből épülne a fal és nem panelből.Ablak a Black Seas Barracudából is ismert ablak lenne....Bejárati ajtó meg a 6034-es készlet ajtaja reddish brovn színben.....A fogadó kettényitható lenne avagy levehető felső szinttel....A többin még gondolkodok...... :lol: :)
crusaderman

HozzászólásSzerző: bikicsmilan » 2008. jún. 5. 14:43

Ez a café corneres nagyságú és kidolgozottságú váras készlet már vagy egy éve a fejemben van, elvégre én is nagy lovagrajongó vagyok...szóval támogatom a javaslatot. Konkrét elképzelés?
bikicsmilan

HozzászólásSzerző: Ákos » 2008. jún. 5. 13:14

Szerintem se így gondolkodik. Ez teljesen értelmetlen kérés. Eleve nem abból indulnak ki, hogy valaki mindent megvesz. Az a céljuk, hogy mindenki találjon magának valamit. Ezért vannak a klf. árfekvések. Az, hogy ne legyen drága készlet, az ugyan olyan irreális kérés, mint ha azt kérnénk, hogy ne legyen olcsó készlet, vagy minden készlet kerüljön ugyanannyiba, vagy adják ingyen a LEGO-t. :D Ha az emberek veszik a drága készleteket is (nyilván kisebb darabszámban, mint a kicsiket), akkor lesz drága készlet.

Másrészt fajlagosan a kis készletek sokszor sokkal drágábbak, mint a nagyok. Tehát ha van 100e Ft-ot, és veszel 50db 2e Ft-os készletet, akkor kevesebb LEGO-d lesz, mint ha veszel 3 db 33e Ft-os készletet.

Harmadrészt nagyobb ünnepekkor (születésnap, Karácsony) a szülők szeretnek nagyobb ajándékot adni a gyerekeknek. Én gyerekkoromban biztosan jobban örültél volna egy nagy várnak, mint 10 db egyforma kis készletnek...

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. jún. 5. 12:55

A vár se olcsó,szerintem abból sincs minden gyereknek,AFOL-nak a LEGO nem így gondolkodik......
crusaderman

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2008. jún. 5. 12:44

Teljesen igazad van Ákos, hirtelen csak magamra gondoltam, de akkor semmilyen témakörben ne legyen túl drága készlet, ha valaki több pénzt tud legóra áldozni akkor egy kisebből vegyen többet. Habár az relatív kinek mi a drága.
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: Ákos » 2008. jún. 5. 11:18

kereszteslovag írta:Szerintem túl nagy készletek ne legyenek a Castle témában, hogy a szegényebbek szíve ne fájduljon meg, ha valamit nem tudnak megvenni.

Ez bármelyik témára igaz, nem? Mégis vannak drága készletek a legtöbb témában. Szóval ez miért szempont?

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2008. jún. 5. 11:09

Szerintem túl nagy készletek ne legyenek a Castle témában, hogy a szegényebbek szíve ne fájduljon meg, ha valamit nem tudnak megvenni. De a civilek és a battle packok újbóli megjelenését én is támogatom.

A fantázi témában pedig esetleg megjelenhetnének amazon katonák is.

Szerintem az Álmodozz velünk topikot valahova ide is be lehetne tenni?
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: Ákos » 2008. jún. 5. 11:08

(Csak azért kérdeztem, mert azok besorolás szerint nem City készletek, de így már értem, pontosan mire gondolsz.)

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. jún. 5. 10:56

Igen azokra,szerintem lehetne annyira kidolgozott fogadót csinálni és szerintem vennék is az emberek.....
crusaderman

Re: Castle készletek,alkatrészek

HozzászólásSzerző: Ákos » 2008. jún. 5. 10:54

crusaderman írta:Vagy mondjuk a City nagy lakóház készleteihez hasonlóan jól kidolgozott vár vagy piactér....

Itt a Café Corner / Market Street / Green Grocer készletekre gondolsz?

Akos
Ákos

Castle készletek,alkatrészek

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2008. jún. 5. 10:50

Nekem volna egykét ötletem alkatrészek,és készletek terén.....

Így például:

Alkatrész:euro páncél dark bluish gray színben,sisak+rostély szintén ilyenben.....plume-ok újbóli megjelenése,civil figurák-pl.földműves,kovács....

Készletek:Minifigura packok(ne csak az ami Legolendben meg még egykét helyen kapható)-sw figura packok mintájára,de csak figek fegyverekkel.NEMCSAK FANTASY készletek,hanem például kovácsműhely vagy fogadó.Vagy mondjuk a City nagy lakóház készleteihez hasonlóan jól kidolgozott vár vagy piactér....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára crusaderman 2008. jún. 5. 10:57-kor.
crusaderman

Előző

Vissza: LEGO Ambassador