Csajos legók

Re: Csajos legók

HozzászólásSzerző: N33 » 2012. feb. 22. 13:17

Szerintem igaza van,a LEGO most mar haboruba indul nem epitesre koncentral.
N33
N33

HozzászólásSzerző: Ákos » 2012. feb. 22. 12:04

Kritika feminista szemszögből

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: Stiel » 2011. jún. 5. 12:39

Női impulse lehetne kastélyból is! Nemeshölgy napernyővel, virágok között, vagy padon. Egy hasonló vágyamat én meg is formáltam, szerintem ez simán reális lenne impulse-nak.

http://www.brickshelf.com/gallery/Stiel ... ady_01.jpg
Stiel

Re: City 2011

HozzászólásSzerző: forestman » 2011. jún. 4. 10:03

Egy érdekes kérdés fogalmazódott meg bennem ma reggel:

Miért nem adtak ki még City témában olyan impulsot, amiben női figura van? Szerintem feldobná a választékot nemcsak impulsok, hanem a többi készlet terén is!

Pl:
virágárus, fagyiárus, postáslány sárga biciklivel és postaládával...
És jöhetne ki kecskés impulse női figurával!
Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel!

Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=bencecsoma
forestman

HozzászólásSzerző: Anak » 2010. júl. 18. 9:27

Valószínűleg igaza van lentebb Safiatinak, ennek ellenére én mégis szeretném, ha bővítené a LEGO a lányos tematikák körét, legfőképpen a system érán belül.
Olyan készletek megjelenését támogatnám leginkább, amik a fiúk érdeklődését is fenntartanák, egyfajta unisex témakört. Pl mivel a LEGO úgy is sok újfajta állatkát gyárt már (tehén, strucc, teve) be lehetne vezetni a city egyik altémájaként az állatkertet. Évente egy-két készlet jelenne meg belőle csak, ha nem túl sikeres. Vagy továbbra is az (vad)állatoknál maradva, egy Safari téma, ez szerintem elég érdekes lehetne mindkét nem képviselőinek.
Persze simán lehetne Creator szerű házikókat kiadni kicsit több berendezéssel illetve egynehány figurával.

A rokonságomban igen sok leány gyermek született, fiú meg egy sem, így ha LEGO-t szeretnék ajándékozni nekik, jóval nagyobb gondban vagyok.
Anak

HozzászólásSzerző: Ákos » 2010. márc. 5. 11:21

Multipla azt hallotta tojferen, hogy erősíteni fognak a lányos termékek vonalán. Hogy ez mit jelen, pld. megint lesz Clickits, vagy minifiges téma lesz-e, azt nem tudom.

Akos
Ákos

HozzászólásSzerző: bigtom » 2010. márc. 5. 10:58

A Paradisa az jó volt, csak régen volt, és most nincs olyan. Egyébként a Paradisa készletek sem mind jók.
bigtom

HozzászólásSzerző: Vazul » 2010. márc. 4. 22:00

A lányoknak ott volt a Paradisa. Azt kéne felújítani. Az volt az egyetlen téma, ahol a csaj figurák száma elérte (vagy meg is haladta) a pasi figurákét.
Kép Kép Képlegolegolegolegolego
Vazul

HozzászólásSzerző: safiati » 2010. márc. 4. 21:42

Remélem a lányok nem sértődnek meg amiatt amit most fogok írni, természetesen tisztelet a kivételeknek.

A fiúkra koncentrálásnak az lehet a háttere, hogy a lányok kevésbé játszanak építőjátékokkal. Inkább gondoskodós játékokkal szeretnek játszani. Nekik az összerakás annyira nem része a játéknak. A kreativitást kevésbé igénybe vevő, inkább az érzelmekre fókuszáló játékokat készítenek nekik.

Ezért van az, hogy kevesebb lányos LEGO van. Nekik a LEGO az egyik játék. A fiúknak pedig a LEGO A JÁTÉK. Sokkal jobban oda vannak érte.
Múltkor játszottam Erik barátom kislányával. A LEGO kamion arra szolgált nála, hogy azzal fuvarozza a kis műanyag bociszemű műanyag lovacskákat meg kutyusokat a "karámból" a szépségversenyre.
Amikor pedig egyik rokon kisfiú jött vendégségbe szinte földöntúli volt az öröme amikor a kezébe adtam a 7248-as ásógépet, hogy játszhat vele.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2010. márc. 4. 21:19

Én egyetértek.
Mondjuk ott volt a Harry Potter téma régebben, szerintem az félig-meddig az is lányos legó szerintem. A húgom amíg kicsi volt szeretett vele játszani. Nem tudom az idei HP készletek mennyire lesznek lányosak :roll:
kereszteslovag

Csajos legók

HozzászólásSzerző: bigtom » 2010. márc. 4. 20:27

Szóval az van, hogy óriási gáz az amit a legó, készletként csajoknak kínál. Szégyen. Harmat gyenge. Két lányom van, kínszenvedés nekik legót venni (pedig egyébként imádnak legózni), mert minden készlet fiúknak készül.
A Belville az kacat. Sose volt jó Belville készlet, de a mostani termékvonal minden idők egyik leggyengébb vonala, és már jó pár éve, hogy csak ez van. Eleve nem minifig van a Belville-ben, nálam az ilyen már nem tud jól kijönni.
Pedig egyébként vannak csinos csajos minifigek, jellemzően kastélyos készletekben a hercegnő, meg city készletekben felszolgáló lány, de nagyon ritka, és normális, minifiges, csajos téma nincs. A Playmobil ebből a szempontból fényévekkel előbbre jár.
Lehetne például esküvő téma (vőlegény, menyasszony, násznép, hintó, anyakönyvvezető, templom, etc.), tündéres téma, hercegnős téma (pl.: disney hercegnőktől oda lennének a csajaim az tuti), barbis téma, óvodás-iskolás téma anyukával és gyerekekkel, stb.
Ráadásul általában is nehéz olyan készletekhez jutni, amiben van csajos figura. Mondjuk, hogy a csajos és pasis figurák között az arány kb. 1:10.

Mi a véleményetek?
bigtom

Vissza: LEGO Ambassador