LEGO-zási szokások

Re: LEGO-zással kapcsolatos apró kérdések

HozzászólásSzerző: Hepathos » 2006. aug. 30. 22:05

- mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod? (én mikor technic-ezek, akkor általában egy fél mm-t a hüvelykujjamon a köröm középen eltûnik :D) -> félreértés ne essék, nekem nincsenek speciális körmeim :D

A hüvelykujjaimon álltalában hosszabb a körmöm, jó fõzésnél, vakaródzásnál, és LEGO elemek szétszedésénél.

- hol LEGO-zol? (ágyon, asztalon, vagy földön?)

Ágyon. A legelsõ legóm óta ez a szertartás:
-> Ágyon eltolni minden takarót, csak a lepedõ marad fenn.
-> Leülök törökülésben, magam mellé késíztem a piát, kekszet.
-> Magam elé veszem a dobozt, PONTOSAN egyszerre nyomom be a két perforációt (sajna manapság kezd eltûnni)
-> Kiöntöm a tartalmat, átfutom gyorsan az instrukciót
-> kibontom a perforáció mentén a összeömlesztve. Egy hónappal ezelõtt kezdtel el a nagy rekonstruálást. A kész készletek sztészerelve uzsonnás zacskókba kerülnek, amiket csipesszel lezárok, amjd felcímkézek. Nagyon jól haladok, csomó régi szettem újra ép!

- mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben? :D (én akkor, mikor nem hagynak LEGO-zni)

Ha valamit nem találok, és át kell futnom a zacskókat. A rekonstruálás folyamán folyton ideges vagyok, mert csomó elemet nem lelek, Ekkor vagy berakok egy helyetesítõt, vagy abbahyagyom az adot szett építését, és másba kezdek.

- szeretsz-e másokkal építeni (például, hogy ha egy új szettet raksz össze, õ adogatja az alkatrészeket)

Nem. A Legózás mindig saját foglaltság volt. Bár még sosem építettem együtt másokkal, akik szintén szeretnek...

- milyen baleseteket okozott már a LEGO a családban, esetleg neked?

Hát, egyszer a lábamra esett egy Technic traktor, és szokszor léptem apró legó elemekre mezítláb, ami bizony jól be tudnak vágni.

- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi? :)

Nem, viszont a dobozokban leltem törött daravokat, és régebben néha levertem a Legós dobozokat, amik szépen szétszórták a tartalmukat.
Hepathos

HozzászólásSzerző: Tibicsoki » 2006. aug. 30. 9:07

- mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod? nem

- hol LEGO-zol? (ágyon, asztalon, vagy földön?) Mindenhol !!! :D

- mit használsz a LEGO-zásnál? (milyen tálak, lepedõk, kiegészítõk) Ami a kezembe kerül. A kefe elengedhetetlen a tisztításhoz..

- miben tárolod a LEGO-id? Rengeteg sok féle dobozban amit szeretnék egy fajtára hamarossan lecserélni ..
- mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben? a Munkahelyemen vagyok ideges a Lego csak megnyugtat.
- szeretsz-e másokkal építeni? Régen öcsémmel sokat legoztunk és éltalában fél percenként hangzott el: "Na ezt most Jól elkotortad nekem !!"vagy: "Ez az elem nekem kell !! "
Mostanság inkább őgy szeretek (szeretnék) építeni, hogy saját közös Town témát összedobunk a többiekkel: lásd pl: Barbie kiállítás..

Volt hogy öcsém belelökött a legosdobozba és csupa seb lettem utánna :D
- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi? Volt már törés véletlen olvasztás is.
Tibicsoki

HozzászólásSzerző: setash » 2006. aug. 30. 8:15

- mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod?
Alapból van, mert kell a szakmámhoz, a legozásnál is jól jön :wink:
asztalon, az ölemben, meg a fotelem körüli szekrényeken...
- mit használsz a LEGO-zásnál? (milyen tálak, lepedők, kiegészítők)
az általam gyártott-módosított spec. cipősdobozokat.
- miben tárolod a LEGO-id?
az általam gyártott-módosított spec. cipősdobozokban.
- mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben?
csak amikor megzavarnak...
- szeretsz-e másokkal építeni?
ezt még nem tudom,régebben az öcséimmel szoktam, de olyankor ők néztek, én legoztam 8) ; + az egyik haverommal szoktunk néha összeülni, de akkor is hasonló a szitu... (Hé, az a 4x4-es szürke plate nekem kell!!!)
Kipróbálnék egy közös építést pl anakinnel... :P
nem fértem el az asztalon és levertem a söröspoharamat :cry:
- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi?
nekem nem, de az öcséim ebben profik... (mármint eltörés, minifig kéz, lábkitörés, fejleharapás...)
[3 öcsém van,16, 15, 12 évesek, ma már nem aktív legosok, sajna...]
setash

HozzászólásSzerző: a-hun » 2006. aug. 30. 7:47

Körmöm: normál. Igyekszem mindent a Brick Separatorral szétválasztani.

Legózás: asztalon. Körülöttem meg székeken, polcon, padlón az alkatrészes dobozok.

Tárolás: az alkatrészeket különféle méretű, változtatható rekeszbeosztású ún. csalis dobozokban. Fiókos "csavartartó" szekrények jobbak lennének, csak annyi pénzt (még) nem szánok tárolásra. Baseplate-ek, kész építmények kartondobozokban, minifigek egyenként simítózáras tasakban és azok egy süteményes fémdobozban lapulnak.

Idegesség: akkor Legózom, amikor mindenki más már alszik. Ideges leszek, ha már hajnali 2 van, és 5-kor kelnem kell...

Másokkal: nem. Kivétel: a kisfiammal Quatro tornyot. :D

Baleset: a szabvány kockára lépést leszámítva még nem volt.

Törés: egy koszos, régi 6x12-es plate-et tisztítás közben kettéroppantottam.

8)
a-hun

HozzászólásSzerző: crusaderman » 2006. aug. 30. 7:43

én általában szőnyegen építek,de nemsokára egy kisasztalon fogok majd.balesetem eddig egy volt mikor kb 8éve beleléptem egy katonám lándzsájába ami jól felvágta a talpam kb 3cm hosszan :cry:
crusaderman

HozzászólásSzerző: Zoli » 2006. aug. 30. 7:30

Nekem egy ehhez hasonló tároló rendszerben vannak a cuccaim:
http://bosman.victorb.org/lego/html/int ... intro4.jpg
Persze nem ennyiben... :roll:
Sikerült már összetörnöm legot... amikor építettem egy fekete macskához hasonló model team kamiont- ami különben sem volt valami erősen összerakva- a 4. lépcsőfokról leestem vele együtt, félig rá, darab ugyan nem tört el, de nem tudtam többé összerakni... :(
Darabot azt nem is olyan régen sikerült eltörnöm. Amikor beleraktam a mostani Liebbher darumba az emelő "hidraulikát" és az eldölt előre. Szerencsére voltak alatta darabok az elejében ezért csak 1db 1x10-es technic bricket tört el, de ha nem lettek volna ott darabok, akkor sok másik darabom is ripityára tört volna...
Balesetem mindig abból szokott lenni, hogy az áttételekre nem figyelek eléggé, és becsípi az ujjamat. Hát ne tudjátok meg, az borzasztó rossz érzés. Rendszerint vérhójagom szokott töle lenni, de volt olyan hogy egy az egyben kitépett egy darab bőrt a kezemből. :oops: :? :(
Közös legozással nincs semmi gondom sem ha készlet összerakásárol van szó. Volt már olyan hogy haverral raktam össze valamit, de nem úgy hogy ő adogatott, hanem úgy hogy ő is segétkezett az építésben. Azonban ha MOC építésről van szó akkor senki se próbáljon meg segíteni. :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zoli 2006. aug. 30. 8:01-kor.
Zoli

HozzászólásSzerző: GP » 2006. aug. 30. 5:38

Én egy dolgot használok, ami jól bejött:
Egy forgó tányéralátét,
- 100 kg-ot bír,
- kb. 30 cm átmérőjű
- könnyen forgatható,
- 1 cm magas,
- csapágygolyókon fordul el
- lehet rá nagyobb lapot is tenni
- talán vagy 500 Ft volt...

Főleg Technic dolgokat ezen építek (már ha épp van egy kicsi időm)

ÜDV!
GP
GP

LEGO-zási szokások

HozzászólásSzerző: mhorvat » 2006. aug. 29. 20:25

- mekkora a körmöd, LEGO-záshoz vágod? (én mikor technic-ezek, akkor általában egy fél mm-t a hüvelykujjamon a köröm középen eltűnik :D) -> félreértés ne essék, nekem nincsenek speciális körmeim :D
- mit használsz a LEGO-zásnál? (milyen tálak, lepedők, kiegészítők)
- miben tárolod a LEGO-id? (a dobozokat, meg pótalkatrészeket, milyen zacsiban és hol? szekrénytető? Vagy ilyesmi?)
- mikor vagy nagyon ideges LEGO-zás közben? :D (én akkor, mikor nem hagynak LEGO-zni)
- szeretsz-e másokkal építeni (például, hogy ha egy új szettet raksz össze, ő adogatja az alkatrészeket)
- sikerült már összetörnöd LEGO-t, úgy, hogy leesett, vagy direkt kidobtad, ilyesmi? :)

Na, hát kicsit pihent kérdések talán (talán biztos), de egy két hasznos tippet és trükköt is hallhatunk talán még a végén :)
Kép
mhorvat

Előző

Vissza: Általános