10193 - Medieval Market Village

valamint Ninja, Knights' Kingdom összes, Vikings, stb.

Értékelés

Kiváló
71
97%
1
1%
Közepes
0
0 szavazat
Gyenge
0
0 szavazat
Rossz
1
1%

Szavazatok száma : 73

HozzászólásSzerző: a-hun » 2008. dec. 22. 8:30

Részletes készletvéleményezés a Eurobricks-en.
a-hun

HozzászólásSzerző: brob » 2008. okt. 5. 11:49

Szerintem sem kell baseplate - én sem raktam a sajátomba. Sokkal jobban lehet pakolgatni így a házakat, akár ferdén is állhatnak. Ráadásul ezek szétnyitható-összecsukható házak.

Mikor tegnap megláttam a képet - főként a doboz képét - egy kicsit megpördült velem a világ. Pedig felkészítettek, hogy nem fogok örülni a bejelentésnek, mégis abban bíztam, hogy a LEGO "elszúrja". Hát nem, eléggé tetszetős készletet adnak ki. Rosszul is aludtam, hisz több hónapja ezt a témát tervezem-építem, sok időt és pénzt öltem bele és kb. 4 nappal megelőztek. :D El is ment a kedvem az egésztől.

Aztán reggel felébrdetem, és már egy kicsit másképp láttam a dolgot. Ez egy IGAZÁN JÓ készlet, redkívül jól kidolgozott, de befejezettnek tűnik. Arra gondolok, hogy szinte mindent belezsúfoltak, amit én szétraktam 5-10 készletbe. Pl. egy piaci árus van és az árul halat, virágot. Aztán a kovács műhelye a fogadó földszintjén van. Nem látom, hogy mi a hosszútávú elképzelés, lesz-e folytatás.

Sajnos az ára szerintem is 30eFt körül lesz, egy 1600 darabos készlet nem igazán van 120 Euro alatt, még akkor sem ha viszonylag kicsi alkatrészekből áll. Ezt megint kevesek engedhetik majd meg maguknak. Miért nem aprózták el? OK, ez így egyben jobban néz ki mint egy-egy ház, de ha a sok egyedi funkciójú készletet összeraknánk, nagyon szép városkát kaphatnánk.

Nagyon jó, hogy végre a ló és kutya mellett van már tehén is, még pár év és végre a TLC is kiad bárányt, malacot. :D Viszont a figurákkal mostohán bántak. Amúgy is igen nehéz női figurához jutni ebben a témában, erre berakják az adventi naptár figuráit. Aki ráállt erre a témára annak úgyis lesz legalább egy az Advent Calendar-ból, ez az exkluzív készlet megérdemelt volna pár új figurát.

Legalább megint van pulyka egyben.

Jó a házak színválasztása is (tan, medium blue), nekem is megfordult a fejemben ez a két szín, aztán maradtam mégis az alapszíneknél, mert könnyebben lehet hozzájutni. Így viszont jól bele lehet majd illeszteni a városomba. :lol:
Borda R.
[url=http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=345622]Medieval Life - saját készletek[/url]
brob

HozzászólásSzerző: Schau » 2008. okt. 5. 0:19

Egyenlőre nem írok sokat, így egy negatívval kezdeném rögtön.
A calendárban megjelent cselédleányzónak a feje itt is megegyezik a cselédleányzóval :(
Ez még csak hagyján, de a másik női figgel is megegyezik a feje :(:(
1 castle készleten belül 2 nő (ami ritkaságnak számít, talán az egyetlen, ha a sakkokat nem számoljuk - ez mondjuk pozitívum :)) és pechünkre ugyanolyan a fejük, igazán lehetne egy új női arc kitalálva.

Ahogy nézem a katonáké is, mint a régi.
A kovácsnál, öregnél, és a gyerekeknél vették a fáradtságot, h új fejük legyen...
Ha még változik a szett, akkor bocsi, bár nem hiszem, ha volt vmi nyilvános helyen.

Sőt ami képeket láttam az új sellőről , szerencsétlennek is ugyanilyen az arca.

Túl sok a női iker 2008-09-ben :D
Schau
Schau

10193 - Medieval Market Village

HozzászólásSzerző: bikicsmilan » 2008. okt. 4. 10:58

http://www.brickset.com/detail/?Set=10193-1
Kép

Gyerekek, ez valami őrület! A figurák festése, a tehenek, újfajta halak, meg az egész úgy együtt...tömör gyönyör! :D
Úgy nézem, hogy ezt a készletet is a Jamie Berard tervezte.
További ízelítő: az új elemek között van újfajta hármas osztású tollbokréta meg egy teleszkópos távcső-elem, itt az ablakok melletti oszlopokhoz használták őket. Sötétbarna Robin hood-os csuklya; zsákruhás, foltos polgárok, egy eszement jó kovács és kocsmárosné (nem az ádventi naptáros, de az a nő benne van ebben a készletben is). A kovács kalapácsát vízimalom hajtja, és ha a kerék forog, a kalapács emelkedik és lezuhan.
Még annyit: nem szoktam készleteket venni, de ebből MINDENKÉPPEN veszek egyet!!! Legalább!!! :D
bikicsmilan

Előző

Vissza: Castle