Ruhacsipesz Minifig vitrin (írhattok bele)

Re: Ruhacsipesz Minifig vitrin (írhattok bele)

HozzászólásSzerző: Yellow » 2013. jan. 25. 20:06

Hogy áll ez az ügy? Gondolom, azóta elkészült a polc, kíváncsian várjuk a képeket...
...and may the BRICK be with you!
Yellow

HozzászólásSzerző: Ruhacsipesz » 2012. okt. 22. 7:35

safiati:
Egy függőleges, 6 centinként, fésű szerűen, kb 1 cm-t bevagdosott plexicsíkot fogok rátolni hátulról a fémpolcok közepén.
Ruhacsipesz

HozzászólásSzerző: safiati » 2012. okt. 22. 7:02

A polcelemek behajlását kétféleképpen akadályozhatod meg. Az egyik már nem pálya, mert megvetted a laposvasat, de lehet kapni L profilú falécet. a másik megoldás, hogy minden polcot középen megtámasztasz alulról egy a hátlapba rögzített stifttel vagy valami szélesebb dologgal.
A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!
safiati

HozzászólásSzerző: Ruhacsipesz » 2012. okt. 22. 2:59

Megvettem a faanyagot. A párom feltétele az volt, hogy kizárólag bükk színű lehet a vitrin, mivel a nappaliban minden bükk. Ezzel a feltétellel lehet ez a nem kis kaszni a szobában. Hát jó. Elhatároztam, hogy tömör fából csinálom, nem bútorlapból. A kerethez és 2 polchoz összesen 6 deszka kell. Ez tömör bükkből nekem drága lett volna, így maradt a fenyő, ami puhább fa mint a bükk, de én kifejezetten szeretem a csomókat és árban majdnem a harmada. Levágattam a gyalult deszkákat méretre.
1,8 cm az anyagvastagság, mint általában a bútoroknál.
Kép

Kezdődhetett a festés. Vittem a festékboltba egy bükk bútorlap polcot színminta gyanánt. Az összes pác eltért a kis festett fa színbemutató táblázatokon. Egy volt ami a leginkább hasonlított fenyőre kenve, az az áttetsző vékony lazúr, 3 rétegben.
Ezt választottam.
Kezdődhetett a festés, amit lakkhoz való hengerrel végeztem szálirányban.
Az első rétegnél kijött árnyalatra a hasonlóság a bükk bútorlaphoz, de a két fa struktúrája merőben eltérő, így arra kár is törekedni.
Árnyalatban nem üt el, ennyi a páromnak elég. Nekem is.
Most jelenleg a második rétegnél tartok, (a képen az első van) egy a fenyőnél keményebb felületi réteg van rajta, ami kicsit érdes a kiálló hajszálnyi fa rostoktól, így az utolsó, harmadik réteg előtt kicsit átsimítom egy extra finom csiszolópapírral.
Kép

A polc!! Ez okozta a legnagyobb fejtörést. A követelmények: 4 cm szélesség, ne hajoljon be 130 cm-en, könnyü legyen, a helyét viszonylag egyszerűen bele tudjam marni felsőmaróval a deszkába, ne legyen nagyon drága, mer 19 db kell.
-Az üveg az ára miatt kiesett a terv elején, meg a C.M. talpakat kis Terostat labdacsokkal tervezem a polcokra tapasztani egyenként, így az alulról látszódna.
-A vékony fa léceket gyengének találtam erre.
-Az alu drága, meg L-profillal lett volna merev 130 cm-en, ami megnehezítette volna a felsőmarást azokkal az L forma hornyokkal.
Így esett a választás a 4mm X 40mm X 6000mm laposvasra. Abban bíztam, hogy az nem hajlik be. Ellenőriztem is, de becsapott. :lol:
Ez tuti bírja a strapát, van is hozzá 4mm-es felsőmaró fej...
De a 19 lap összesen 31, azaz harmincegy kiló :roll:
Gyakorlatilag pakliba rakva olyan, mintha egy 130 cm-es síndarabot emelnél. :ty120:
Végső soron a keret bírja, a fal, amire akasztom, bírja.. mi baj lehet?
Az egy gebasz, hogy ez a 4mm-es lemez is behajlik néhány mm-t, ami igencsak meglepett. Ha a helyén, a fakeretben lesznek, kiderül hogy pontosan mennyit. Azt tervezem, hogy csinálok plexiből egy fésű szerű diszkrét tartót, amit hátulról rátolok merőlegesen a 19 polcra a 130as hossz felénél. Ez elég lesz arra, hogy stabilan pozicionálja.
Eképpen néz ki festve, mellette pedig a merevítéshez és falra rögzítéshez szükséges szerelvények.
Kép

Az oldalsó léc felsőmarása. A két deszkába összesen 38db 4mm x 40mm hornyot martam egyenlő 6 cm távolságban. a legalsó fémpolc alatt 12 cm van az olyan figeknek, amik magasabbak egy átlag hajas, vagy sisakos figeknél. erre is gondolni kell.
A fesőmarást a festetlen fán végeztem, utána radírral távolítottam el munkából adódó felületi szennyeződést és a grafit jelöléseket.
Kép
Kép

Az az ötletem támadt, mint az Orange County Choppers-ben, ha építenek valamit, az a legapróbb elemében is tükrözi a teljes egész végtermék stílusát, így én is csinálok egy LEGO fogantyút az üvegajtóra, azaz kettőt. :D
Azt találtam ki, hogy két minifiget felragasztok szélvédő ragasztóval egy-egy gombra. Meg is találtam a tükör és üvegfelülethez, valamint a minifig méretéhez tökéletesen passzoló gombot.
A figurák 100% Tan színűek lesznek, ez a fa kerethez igazodik leginkább. Ezt a BrickLink-ről rendeltem.
Kép
Kép

Jelenleg itt tartok..
Ruhacsipesz

HozzászólásSzerző: Ruhacsipesz » 2012. okt. 21. 4:54

A fóliánál még nem tartok, csak hallomásból ismerem, de biztos vagyok benne, hogy véd. Persze az oxidációtól még besárgulhat. Arra is van megoldás.

A napokban töltök fel képeket a munkáról, ami segíthet az érdeklődőknek az elkészítésben.
Ruhacsipesz

HozzászólásSzerző: retrolego » 2012. okt. 19. 11:23

Nekem is kéne valami nagyon hasonló tároló, kb 50x10-20 fig méret lenne. Az uv védő fólia mennyire megbízható? Esetleg nincs ilyen fajta üveg is? (arany áron gondolom) Nem örülnék ha 5-10 év múlva minden sárgulna/halványulna.. :?
retrolego

HozzászólásSzerző: Legomammut02 » 2012. okt. 16. 7:19

Hajrááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :)
Legomammut02

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. szept. 27. 8:36

Hát azért így, hogy nincsenek elválasztva,azért lehet, hogy összefolyik a "kép". :roll:
A tolóajtót én is jó ötletnek tartanám,(helyszűke, kezelhetőség) de szerintem porosodna.
Esetleg plexilap :?:
Könnyíteni lehet, ha az ajtó borításához hasonló faszerkezetre ragasztott vékony lemezt használsz, és nem tömör anyagot. :D
Tükörnek szerintem akkor van értelme, ha elég szélesek lesznek a polcok, hogy mögé lásson az ember, talán egy homorú tükör :?: de az meg torzít :?:
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: Ruhacsipesz » 2012. szept. 26. 15:20

Kingstone írta:...akkor Jabba nem fog elférni, márpedig az is minifigként van aposztrofálva :)

Az alsó két "nagy" polc (az első két képen jól látszik) erre van kitalálva, ezért nem csak 4cm a mélysége a vitrinnek, hanem 15, ezért van egymáshoz képest lépcsőzetesen kialakítva a 20 "kispolc". A jelenleg megjelent nagy szörnyek, meg állatok csak az egyik polcon is elfér. De abból is előre terveztem egy másikat.
Ruhacsipesz

HozzászólásSzerző: Kingstone » 2012. szept. 26. 7:30

Jól fog kinézni, viszont ha SW figurákat szeretnél beletenni, akkor Jabba nem fog elférni, márpedig az is minifigként van aposztrofálva :)
Kingstone

HozzászólásSzerző: kereszteslovag » 2012. szept. 25. 18:03

A védőgázas ötlet tetszik :lol:
kereszteslovag

HozzászólásSzerző: Ruhacsipesz » 2012. szept. 25. 16:59

Egy ingyenesen letölthető vektoros rajzprogram, amit úgy fejlesztettek ki, hogy az egyszerű kezelhetőség legyen a fő szempont.
Sketchup a neve. Ehhez lehet vásárolni V-ray plugint, ami közel foto realisztikus 2D képet renderel árnyékokkal az egy tetszőleges pozícióba állított 3D modellről.

Nem akarom magasabbra tenni, mert a fölső sorok a plafonon vannak, az már kieső rész.
Ruhacsipesz

HozzászólásSzerző: Tomi » 2012. szept. 25. 16:49

Szép terv. Melyik programmal csináltad?

Ez vot a legnagyobb kompromisszum ... Van 5 cm parkettaszegély, a fölött kezdődne

Miért nem lehet feljebb tenni? A szoba belmagassága gondolom megvan 2,5 m.
Tomi

HozzászólásSzerző: Ruhacsipesz » 2012. szept. 25. 16:01

Kiss Karcsi írta:A tükör biztos kell bele?

Biztos vagyok benne, hogy kell tükör, egyrészt tágasabbnak hat a vitrin, világosabb lesz, sok figura van, ami attól különbözik a többitől, hogy van valami a hátán, illetve ami a hátán van, az is érdekes.

Kiss Karcsi írta:Én inkább valami olyan hátteret választanék, ami minden figurához illik és kiemeli azok szépségét, alakját.

Ezért döntöttem a tükör mellett. Plusz információt ad, és minden figurához illik, azáltal, hogy a figurát mutatja.
Ehhez amúgy nem kell nagy ügyesség. Annyi, mint egy lapra szerelt bútort összerakni. A megfelelőt megtervezni agy kicsit komolyabb feladat.

Stiel írta:UV-védő fólia ide vagy oda, azért tedd olyan helyre, ahol nem süt rá közvetlenül a nap.

Pont ablakokkal szemben lesz, de szerencsére olyan szögben süt be a nap, hogy nem éri el soha közvetlenül a szemközti falat.
De igazából az optimális az lenne, ha védőgázzal tölteném fel a vitrint. :D

MALUG Ákos írta:Előtte érdemes lenne gyakorlatban kipróbálni, tehát egymás mellé rakni ilyen kiosztással mondjuk 3 minifiget, mögé egy kis tükröt, és megnézni, hogy mit látni.

Köszi! Most kipróbáltam. Összefogtam 3 figet talppal. Teljesen jó. Nagyon tetszik! Hogy összegében 800 figura és 800 tükörkép hogy fog mutatni, azt még nem tudom. Azon voltam, hogy a rajzprogramban lemodellezem, de nem tudtam sehogy letölteni, vagy előidézni tükőr material-t. Ami miatt bízom benne, hogy nem nyújt káosz élményt, (ez nem tervezett, ez szerencse)hogy elég közel van a lap a figurákhoz, viszont annyira távol is, hogy látható legyen a képében minden.

Llew írta:Viszont abba belegondoltál, hogy ha egyszer tele lesz, akkor az alsó sorokat nagyon kényelmetlen lesz megnézni? Még guggolva is alacsonyan lesznek. Mert gondolom felülről kezded el tölteni. Ez esetben meg a nagy figurák, Jabba, wampa, stb pedig teljesen ki fognak esni, hisz 5-10-20 üres sor alatt lesznek lent a padló szintjén. Ha úgy is padlón állóra tervezed, az aljára tervezhetnél egy ~10 cm-es emelést.
Illetve ilyen méretben ez már elég nehezen felel meg az "egyben szállítható a figurák elmozdulása nélkül" feltételnek.
Te csinálod, vagy csináltatod? A lakásban lévő lehetőségeket neked kell ismerned, de mennyi idő alatt jött össze a 340 fig? Nem lesz sok rögtön a duplájára tervezni? Kisebb tárolót (pl. falra rögzíthetőt) lehet könnyebb elhelyezni.

Belegondoltam basszus :roll: Ez vot a legnagyobb kompromisszum. Falra szerelhetős lesz mindenképp, nagy a felülete, a súlya is biztos.
Alapterülete meg semmi. Lábakon nem állhat, így akasztós lesz. valami stabil. Van 5 cm parkettaszegély, a fölött kezdődne.
Sajna le kell hajolni az alsókhoz. Ezt csak egy módon tudom kiküszöbölni, ha 80 fig van egy sorban. Az már nem fér el.
Valóban, nem roham léptekkel gyűlnek a figurák (párom nem így gondolja :D ) általában azokat veszem, ami ép korrekt áron van. Azaz próbálom ésszel. Ezzel a 800-al akartam meghúzni a határt. De nyilván ezt a Lego és Star Wars tervei határozzák meg. Nemrég írták alá az újabb 10 évet. Az előző 10 év eredménye 460 körüli figura volt. Ha kinövi a vitrint, akkor a nem SW figeket kiköltöztetem.

A figeket talppal a polcra bizonyos speciáis (szintetikus gumi) szalagból gyúrt kis golyókkal fogom feltapasztani. Így védve van a vitrin teljes tartalma a lökésektől, összeborulástól, de még szállítható is. Bármikor levehető, csal a ladacsot kell a talpból kifordítani, újragyúrni 2-3 nyomással és visszatapasztani.
Ruhacsipesz

HozzászólásSzerző: Yooha » 2012. szept. 25. 15:35

"Amit nem rajzoltam bele, az az üvegajtó, ami két szárnyú lesz."
Én is osztom Llew véleményét, félő hogy a kinyitott üvegajtó miatt előredőlne a polc. Kellene valami számítást végezni, hogy kinyitva hova esik a súlypontja (amihez én most lusta vagyok). Esetleg lehetne két eltolható üveglap 2 sínen. Bár nem értek hozzá és biztos megdrágítja a dolgot.
Yooha

Következő

Vissza: Gyűjteményeink