70795 Mask Maker Vs. Skull Grinder

Re: 70795 Mask Maker Vs. Skull Grinder

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2015. júl. 6. 21:40

Szerintem ezt másképp is meglehetett volna oldani, ahogy Ekimu esetében is.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Everspark » 2015. júl. 6. 14:48

Igen, Skull Warrior fegyverén is van egy fölösleges fél tengely.
Everspark

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2015. júl. 6. 10:10

Igen én is ezt írtam és így is oldottam meg. Tulajdonkékkep ez az egyetlen lehetséges megoldás hogy rendesen megtartsa a maszkot.

Grinder felkarja ugyanaz mint Tahu-é csak Onua-hoz hasonlóan még jön hozzá az a kis extra elem ami egyben a CCBS ezüst-szürke testalapot köti össze a lábakkal. Tehát a felkarja nem rövid, sőt hosszabb.

Valahogy a zöld szem nem illik az összképbe. Plusz az animációkban is kék volt és sokkal jobban nézett ki.

Amúgy a pajzsnál ez az elem engem egy kissé zavar ahogy a másik része kiáll.
Skull Warrior-nál is ez a helyzet ha jól tudom
Kép
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Everspark » 2015. júl. 6. 6:34

Ugyan dupla post, de kérdés:
Élőben is rövidnek tűnik Grinder felkarja, vagy csak a fotókon látható szögek mutatják annak?

Amúgy nekem nincs problémám Ekimu zöld szemével, azt hiszem a kék elveszne a sok páncélelem miatt, de majd kipróbálom. A pajzsa tényleg telitalálat.
Everspark

HozzászólásSzerző: Everspark » 2015. júl. 5. 18:16

Külföldön úgy oldották meg a maszk állványának problémáját, hogy a két elemet nem tolták be teljesen a tengelyen, így szélesebb, megtartja a maszkot
Everspark

70795 Mask Maker Vs. Skull Grinder

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2015. júl. 5. 15:37

Mask Maker Vs. Skull Grinder

Kép

Tegnap sikerült megszereznem ezt a készletet, úgyhogy bele is vágok a bemutatásába. Kezdeném azzal hogy a mostani Bionicle-nek ez a első nagydobozos észlete, amiben két figurát lehet összeépíteni, tehát egy aktuális csatát kapunk a dobozban. A másik dolog hogy amint ti is tudjátok ez a szett tartalmazza a Teremtés maszkját is, de erre késöbb még rátérek. Egyébként tudomásom szerint először fordul elő hogy egy közép-európai ország elöbb kapott az új Bionicle szettekből, mint Amerika. Egy hosszú de izgalmas építésen vagyok túl

Ami újdonság számomra, hogy amíg az eddigi tradícíóknak megfelelve, minding a kisebb figurrát lehet összeépíteni, addig itt rögtön Skull Grinder-t tették előre az összeszerelési útmutatóban és csak utána következik Ekimu. Én jobban szerettem a korábbi változatot, de így se rossz.

Doboz:
Kép
Kép

A doboz a korábbi Bionicle-t eleveníti fel, mivel ezt is hasonlóan lehet kinyitni ha hátul benyomjuk a jelzett két résznél. A mérete nem sokkal nagyobb mint Tahu doboza viszont szélesebb és vastagabb is mint a korábbi évek Bionocle dobozai.
A hátám mutatott jelek és a képregény igen szépen mutat rajta.

A készlet bemutatót Ekimu-val kezdem:
Kép

Fej/Maszk:
A fej nem különbözik az ujraindítás óta megjelent fejtől. Az agy zöld szinezést kapott, amit nagy hibának tartok, mivel az animációkban is kék volt, nem beszélve arról, hogy a zöld szem eléggé elrontja az trans-blue gold szín együtest ami viszont tényleg jól néz ki. Én szerintem a kék agy sokkal jobbam nézett volna ki Ekimu-n és kiváncsi volnék miért adtak neki zöldet? De ők bizonyára tudják.
A maszk az eddig megszikott Protector maszk gold és trans-blue színben. Nagyon szép pofás kis maszk. Sajnos a maszk lepöccintő lehetőség Ekimu-nál nem lehetséges, mivel a nagy gearbox felül kiálló része megakadályozza, hogy lenyomjuk az agy hátsó részét, ezáltal eltávolítva a maszkot. A fej fölfelé fordítása szintén nem lehetséges amiatt.

Test:
Ekimu egy Protector of Fire-hoz hasonló felépítésű testet kapott, egy gearbox-al a hátán hozzácsatolva. Emiatt egyensúly zavarai vannak én nem könnyű őt olyan pózba beállítani, hogy ne boruljon fel. A nagyméretű lőkalapáccsal ugyanez a helyzet a súlya miatt, de azt a pajzs valamennyire kompenzálja. A két oldalt látható két trans blue mellpáncél remekül mutat rajta és ezáltal izmosabbnak is tűnik, de mikor használom a gearbox-ot, néha beleütközik a felkar páncélokba, ezért beljebb kell hajtani. A golden, trans-blue összeállítás itt is nagyon szépen érvényesül.

Végtagok:
Itt sincsenek újdonságok, ha már beszereztétek valamelyiket a Protector-ok közül tudjátok milyen a felépítésük. Csak itt a két kar a gearbox-ra van rácsatlakoztatva. Amely csupán a lőkalapácsot mozgatja, de ez teljesen rendben van. A két felkarján vannak az új páncél elemek amelyek szépen díszítik őt

Fegyverzet:
Ekimu nagy előnye, hogy egyszerre tud támadni és védekezni. A nagyméretű lőkalapács dupla funkciós, ütni és tüzelni is lehet vele, ha hátul elforgatjuk a szintén két új elemből álló kereket a kalapács végén. Természetesen adtak hozzá pótlövedékeket is. Másik nagy fegyvere, az igen szépen kinéző pajzsa ami a Protector of Ice-hoz hasonlít, viszont Ekimu kapott egy szép ősi mintákkal ellátott védő burkot is ami látványosan jelzi népének kultúráját. Nekem nagyon tetszik, is sokkal izgalmasabb látványt nyújt vele.

Szinek:
Ahogy a korábbi animációkból is láthattuk, Ekimu gold és trans-blue szinezése telitalálat volt. Minden részén nagyon jól mutat ez a két szín vegyítés. Misztikus, mégis egyedi stílust formál meg, amit elvárhatunk egy legndás maszk készítőtől.

Rátéret Skull Grinder-re:
Kép

Fej/Maszk:
Skull Grinder-nem ugyanolyan maszkja van mint Skull Warriornak, csak ezüst-szürke szinben, ami jól passzol az új csont elemekhez. A maszk, az új narancssárga agy és a fej két oldalán lévő szarvak egy igazi vezető gonosztevő képét tükrözik. Én személyszerint örülök az új szinezésű agynak, hiszen mint gonosz figura, szinte kötelező a vöröses szem, és szerencsére ezt itt sem hagyták ki. A maszk egy nagyon szépen kivitelezett része a figurának. Külön tetszenek a csövek az állkapocsnál. A két szarv szintén jól lett kidolgozva, csak körültekintően kell feltólni ha így akarjuk lepöccinteni a maszkot, mivel a szarvak a fej részhez vannak csatolva, így a feje és hátrafelé fog hajlani.

Test:
A mostani szettek közül Skull Grinder-nek van a legnagyobb mérete, ami vezetőként érthető. Aktuális mérete nem sokkal nagyobb Tahu-nál viszont az új csont alkatrészek magasabbnak mutatják. Onua-hoz hasonlóan az ő nyaka is meg van hosszabbítva. Örülök az ezüst CCBS törzsnek, Skull Grinder-hez pont megfelelő. Az új bordás páncélelem is nagyon jól néz ki és igazi csontváz hangulatot kelt. Viszont a test nagy hátránya hogy van egy hatalmas űr a Bordás páncél és a törzs között amit az okoz, hogy a páncélt egy extra alkatrésszel csatolták a törzshöz, míg a hátpáncélt a törzs részéhez tették. Ez pont ellentétes Tahu megoldásával. Viszont az új páncél nem mozog annyira mint Tahu-é. A mellpáncél egy festett nagyon szépen kidolgozott rész. Szinte betekintést enged a biomechanikus térbe. Szintén a test része a régen népszerű Exo-Force témából ismert Nagy Titán protonágyú csöve amiből itt kettő van metál-szürke szinezésben. Azok tulajdonképpen a vállai amikhez kapcsolodnak a karok. Belül mindkét oldalon vannak kisebb fogaskereket Lewa megoldásához hasonlóan. A gearbox a hátán mindkét karját mozhatja.

Végtagok:
Az új csont alkatrészek remekül mutatnak mind a comb résznél, mind az alkaron. Külön örülök az új add-on páncélzatnak amik a térdein és a vállán fellelhetőek. Igazán szép és egyedi formája már szinte félelmetesnek mondható. Skull Grinder, Onua talpait kapta meg, bár ez nem sokat segít az itt is szintén megjelenő egyensúly zavar miatt. A vörös kéz fura összképet kutat, de lényegében jól néz ki rajta.

Fegyverzet:
Három ágú landzsájával és éles kardjával Skull Grinder rendesen fel van fegyverkezve. A kard szépen mutat és maszk letépő funkciója valóban jól működik. Egyedi lándzsája amely a korábbi évek Takanuva-jat eleveníti fel, jól néz ki, bár túl rövid hogy leérjen ezért Skull Grinder-nek be kell hajlítani a térdeit, viszont jól tudja megtartani a Teremtés maszkot a pengék között. Hátránya hogy a lándzsa súlya túl nagy és a kard képtelen ezt kompenzálni így a gravitáció rá is hat. Gearbox használatánál néha beleütközik a térd páncélba, és lehúzza az alközött

Szinek:
A szürke csont alkatrészeken kívül, a metál-szürke árnyalatok illetve a fekete részek jól illenek a figura sötét karakteréhez. A vörös beütések pedig jól jelzik, Ő Tahu elemi ellenfele, még ha itt Ekimu-val is kell harcolnia.

A Teremtés Maszkja:

Kép

És itt jön a lényeg! Az oly sokat várt és legendás maszk amely elképesztő erővel bír! Eme maszk számomra nagyon nagy értékű. Bár kissé vékony maszk, de egyedi csillag formája és az érdekes misztikus rúnák a korona résznél remek látványt nyújtanak, kialakítása külön dicséretet érdemel. Kissé emlékeztet a korábbi évek Avokhi és Ignika maszkjaira, de mégis más. És ez számomra nagyon tetszik! A maszkhoz lehet építeni egy kis állványt átlátszó rúddal, viszont a maszk lekókad vagy leesik ha csak két oldalt nem szélesítjük ki az álványt, mert akkor tökéletesen megtartja.

Összegzés:
Ez a készlet rengeteg új alkatrésszel van tele, nem beszélve hogy két figurát és egy varázs maszkot is kapunk a dobozban. Ekimu szinezése remek lett és Skull Grinder-é is szép. Jól lehet őket különböző harci pózokba beállítani, így saját elképzelésünk szerint alakíthatjuk a harcot. Csak ajánlani tudom.

Pro:
-TEREMTÉS MASZK!!!
-Sok új alkatrész.
-Közelharc két figurával egy dobozban
-Külön állvány a Teremtés maszkhoz
-Remek szinkombináció mindkét figuránál.

Kontra:
-Nehéz fegyverek
-Nincs új funkció
-Ekimu agya rossz szinezést kapott
-Skull Grinder páncélja mögötti űr zavaró lehet

Hát Ennyi :D

Kép

Remélem tetszett. :D

További képek itt találhatóak:

http://s288.photobucket.com/user/Ekimu2 ... ort=3&o=10
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu