Maxilos

Re: Maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. dec. 21. 18:14

KOMMENTEKET
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

Egy kis LOTR: http://www.youtube.com/watch?v=Wb5QEaM9p2k
maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. dec. 17. 18:51

a kommentek hiánya ellenére a 3. részt még felteszem a hétem:

3
Másnap hajnalban kelt útra Hyraxon és Thangul egy fürge csónakkal. A sziget az Északi Kontinenstől keletre terült el,valahol Odina fölött néhány mérfölddel. Hydraxon az utazás nagy részén nem szólt egy szót sem,amiből Thangulnak egy idő után elege lett.
-Honnan tudjuk majd,hogy hol a tábla? Nagy vár lehet a szigeten?
-A vár évezredek óta romokban áll,és lakatla. Ami pedig a pontos helyet illeti,nos,minden adott,csak az idő nem. Tehát ha kell,egy hét múlva is kereshetjük.
-Nem tűnsz izgatottnak.
-Miért,kellene?-Hydraxon felnézett.
-Figyeltelek. Nem zavart meg a történet a várról és a titokzatos uráról,és túl könnyen elvállaltad ezt az egészet.
-Mit akarsz ezzel mondani,túlbuzgó barátom? Fogd ezt meg!-Hydraxon a kezébe nyomott egy kötelet.
-Te tudsz valamit arról a helyről,igaz.
Hydraxon abbahagyta a munkát,majd lassan megfordult,és letette a kezéből a szerszámot.
-Igen,többet is,mint Helryx.
Thangul meglepődését látva folytatta.
-Lhikan Toa mesélt róla,mert ő is a szigetet és annak urát kereste,hogy megvívjon vele. A szigetet átok uralja,és örök hó fedi. A várat pedig Lhikan serege ostromolta meg még a Nagy Kataklizma előtt. Sosem jártam ott,de abban biztos vagyok,hogy nem szerencsés. Lhikan azért ment oda,mert bosszúra szomjazott. A vár ura az átkok ura volt,elmén keresztül elpusztított bárkit. Úgy hírlik,nyolc keze volt,és szemeiben erősebben égett a gonoszság bármely Makutáénál is…..
Thangul ettől fogva képtelen volt figyelni. Forogni kezdett vele a világ,és lelki szemei előtt feltűnt egy fekete arc,vörös szemek,és az árnyékban egy nyolckezű test.
…Üdvözöllek,Thangul,a következő. Nem hittem volna,hogy még van bátorságotok lerohanni a szigetemet. De ne aggódj,amint ideértek,megtapasztaljátok,az átok még mindig él,és erősebb lesz,mint valaha……..
A szavakat és a képet víz mosta el. Hydraxon egy vödörnyit öntött a társa nyakába.
-Azt hittem,már előre félelemrohamot kaptál!-nevetett Hydraxon.
-Ez nem vicces!-Thangul felállt.
A látomásról nem szólt Hydraxonnak,de ott maradt elméjében a fekete arc és baljós szavai,s nem bírta elfeledni őket többé. Érezte,ahogy közelebb jutnak az erődhöz,úgy lesz a gondolat egyre erősebb,és elfeledhetetlenebb.
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. dec. 8. 18:56

akkor most jön a folytatás,a 2. rész

2
Jó pár perc eltelt,mire elült az ég haragja,habár valójában csak Pridak gyilkos terve aratott teljes siket. Kidugta fejét a fedezékből,és mosolyogva nézett végig a tájon.
-Hát igen,én megmondtam előre. Egyetlen csapás lehet a győztes csapás.
Mielőtt felmászott volna egy kiszögellésre,egy karmos kéz elmarta a nyakát,és felemelte. Pridak ránézett az illetőre,és Hydraxon poros,roppant dühös ábrázatát pillantotta meg.
-Szóval mi volt ez az egész,cápaivadék?
-Először is tegyél le,hacsak nem akarod,hogy leszakadjon a fejem,mielőtt bármit mondhatnék!
Hydraxon elengedte,de nem látszott nyugodtabbnak.
-Nos?
-Mindig mondtam,hogy semmi értelme a nyílt harcnak,főleg,ha egy Makuta várat rohanunk le-morgott Pridak
-Még egy ilyen akció,és repülsz vissza oda,ahonnan kihúztalak. Semmi magánküldetés vagy hasonló! Világos?
-Én csakis azért vagyok itt,mert nem akarok egész életemben börtönben csücsülni,és mert kell a segítségem és a tapasztalatom. Te felajánlottad ezt a lehetőséget,és én elfogadtam. A módszereimhez pedig semmi közöd!
-Na jó,gyerünk! Nézzük meg a terved hány katonánk életébe került!
Hydraxon meglódította Pridakot,és lemasíroztak a domboldalról. Meglepve látták,hogy elég sok túlélője maradt a katasztrófának,köztük Axonn,aki épp egy kapuszárnyat dobott a torony hűlt helye felé,kiszabadítva egy társát. Egy teljes nap eltelt,mire mindenkit összeszedtek,és visszavonultak Ghaldor Kulnurba,a Rend közeli őrhelyére. Hydraxon Trinuma gondjaira bízta Pridakot,ő maga pedig Axonn,Helryx,Thangul és Johmak társaságában tanácsot ültek egy szűk teremben.
-Amit mondani fogok,nem hagyhatja el ezt a termet-mondta üdvözlésképpen Helryx. Egy küldetésről lenne szó,egy kétemberes küldetésről.
-Pontosan mi a feladat?-kérdezte Axonn.
-Van egy sziget északkeleten,Crem Dornothron,amiről a Rend csak néhány napja tud. Kémeink szerint valaha a Sötét Vadászok uralma alá tartozott,és egy gonosz lény őrizte. Ennek immár jó ideje vége,ám a sziget erődjében ottmaradt egy kőtábla,ami a Makuták legyőzésére felhasználható leghatékonyabb eszközök és módszerek listáját tartalmazza. A legendák szerint mikor Lhikan birtokában volt,a Makutáknak nem volt esélyük ellene.
-Szóval ketten elmegyünk erre a szigetre,és megszerezzük ezt a táblát,amivel legyőzhetjük Teridaxot és a Testvériséget is. Két kérdés:miért kétemberes küldetés és……vajon a szigetet őrzik?
-A vár évezredek óta üres,Thangul,de nem zárhatunk ki semmit. A küldetést viszont legalkalmasabb két főnek végrehajtania. A társulás előnyeiről nem kívánok beszélni.
-Világos-Hydraxon feláll. Kik lesznek az önkéntesek?
-Tudod,mit,Hydraxon! Menj te,és vidd magaddal Thangult is. Axonnra itt van szükség,Thangul pedig tanulhatna tőled.
-Rendben,Johmak.-Helryx is felállt. Ezzel eldőlt.
Mialatt tanácskoztak,nem is sejtették,hogy valaki minden szavukat hallja,távolról a feketeségből,az elfeledésből.
…Gyertek csak. Én nem mozdulok innen,és meglátjátok,az árnyék kiterjeszti majd rátok szárnyait. És akkor Cargalodron Dorul újra pusztít és átkoz majd…
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: malum » 2010. dec. 8. 18:22

Sztem jó lett (bár én könnyen mondok ilyet maxilos műveire :wink: ),megéri folytatnod.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi
http://www.youtube.com/user/Psycho0212/videos
malum

HozzászólásSzerző: VIPERAS » 2010. dec. 6. 19:42

Érdekes történet, egy két mellékszál is mehet bele :)
VIPERAS

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. dec. 6. 19:30

KOMMENTEKET KÉREK
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. dec. 4. 19:28

Elkezdtem írni egy újabb történetet,aminek felraknám az első részét:
Hetente jön majd az új rész

SÖTÉT VALÓSÁG

Eme történetet nem emlegetik túl gyakran a világban,mert sok sötét és gonosz emlék rejtőzik benne. Ennek ellenére én most mégis megosztanám veletek,mert a sok árny mellett ott rejtőzik benne a kitartás,a hősiesség,a sötétség eluralkodásának irányítása és az igazság érzete is.

1
Javában dúl a Makuta Testvériség és Mata Nu Rendjének háborúja. Teridax még saját antidermisét összetartva várja az alkalmat,hogy átvehesse az alvó Mata Nu teste felett az irányítást. A Rend épp egy Makuta erődítményostromának befejező fázisához gyűjt még erőt.
Egy fehér-vörös villanás,és a Makuta őr teste három darabban hullott a földre,helyén pedig az egykori Hat Királyság Szövetségének rettegett ura,Pridak állt. A csata körülötte történő,dübörgő pillanataival nem fogalkozva tovább mászott a titkos bejárat felé vezető meredek lejtőn. Egyszer lenézett,és látta,amint a Rend első vonalai a Rahkshik és Visorakok hordáival küzdenek immár a kapuk alatt.
-A bolondok-gondolta. Sosem tanulják meg,hogy a lerohanás bajos,és sok gonddal jár. Egyszerűbb,ha észrevétlenül bemászol,és az ellenség szívébe méred a halálos csapást.
Tovább haladt az ajtó felé,amely immár ott tornyosult fölötte pár méterrel.
A csata eközben döntő fordulatot vett. A Makuták ugyanis kiengedtek egy ezred Árnyékpiócát a harcolókra. A Rend zsoldosai közül sokan a földre kerültek,és megérezték a piócák okozta fájdalmakat. Ketten azonban kirontottak a sorok közül,és visszatartották a Makuták fölényét. Két elkötelezett tag,akik erősek és szívósak voltak,nem törődtek a fájdalommal,a piócákat pedig páratlan pontossággal ölték. A két társ,Axonn és Hydraxon vezette a Rend seregeit,és a Rahkshik egyre hátrébb szorultak. Axonn csatabárdjának villanó éle lemetszette négy Rahkshi páncél fejét egy csapásra,majd kézzel összepréselte a páncélokat,és egy szabálytalan lövedékékként a torony egyik katapultjára dobta. Mellette Hydraxon két robbanó bumerángot vágott a tömegbe,és a páncélzatok darabokban repültek mindenfelé. A harc a vár udvarában folytatódott,és érezhető közelségben volt a vége is. Pridak ezalatt már az erőd egyik oldalfolyosóján lopakodott. A torony katapultjait,csapdáit és berendezéseit egy központi erőforrás táplálta,ami berobbanás esetén az egész épület végét jelentené. Pridak belebotlott egy Rahkshiba,de nem vesztegette rá az idejét. Kivédte az erőbot támadását,majd átpördült ellenfele fölött,és a levegőből keresztbe vágta a páncélt a hátán.
-Ki hitte volna,hogy két pengével be lehet jutni egy Makuta tákolmányba!-gondolta morogva.
Felrohant egy sor lépcsőn,és egy vasajtó szétverése után megtalálta azt,amit keresett:az energiafejlesztőt. Gondosan átvizsgálta,majd a legnagyobb csővezeték oldalára jókora erejű bombár erősített.
-Ideje elhagyni a várat!
Élesítette a szerkezetet,és elrohant,vissza a titkos bejárathoz,és még tovább. A lent harcolók voltak az elsők,akik megtapasztalhatták Pridak művét. A torony közepe megremegett,majd a következő pillanatban szétrobbant. Az erőd több milliárd kődarabra hullott szét,a lökéshullám pedig leterített mindenkit a csatatéren. AZ ég vörös füstbe burkolózott,és ontotta magából a sziklaesőt. Aki tehette,nyomban fedezéket keresett,de aligha volt ár ideje. A kőzuhatag teljesen beborította a tájat,megteremtve sokak örök nyughelyét is.
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. szept. 20. 18:15

kicsit késve ugyan,de feltöltöttem pár képet a Brickshelfre Kopakáról a csatabárdjával:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=445927
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: wertuias » 2010. júl. 4. 18:52

Én egy kicsit epikusabb végső csatát vártam, de ez se lett rossz.
A fentiek kizárólag a saját véleményemet és mesterséges szinezéket tartalmaznak. Kivéve, ahol nem.

Eladó készleteim: http://www.bricklink.com/store.asp?p=wertuias
wertuias

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. júl. 4. 18:48

10

A Toa és a matorán mögött egy szellem alakja tűnt fel,arca egy maszkra hasonlított.
-Láttam már a magasban hozzád hasonlókat- mondta Kopaka. Azok sem voltak túl biztatóak. Miért bíznék épp benned,aki a halott lelkének megtestesült formájaként kísért itt a többiekkel együtt?
-Odabenn szörnyűségek várnak rád -szólt a szellem. Én voltam az egyetlen,aki járt ott,és épségben kijutott,de láthatod,az átok utolért,s most halott vagyok miatta. Valaha Toa voltam én is,mint te,Dhargal a nevem. Ha nem akarod úgy végezni,mint az itt raboskodó halott lelkek,menj vissza,és felejtsd el a küldetést,bármit is jelent.
-Ez a küldetés a háborúnk fontos része. Én inkább meghalok itt,de vissza nem megyek! Hanem tudni szeretném,ki itt a góré- folytatta Kopaka.
-Egy gonosz,alaktalan lidérc,aki a labirintus fegyverét őrzi.
-Szóval egy fegyver van idebenn. -a Jég Toája szemügyre vette az ajtót.
-Minden lényt a labirintus határain belül ő ural. Valaha a bátor harcosok a fegyverért jöttek ide,de meghaltak,s most a gonosz parancsára megtámadják azt,aki ide téved.
-Ideje lenne megállítani ezt a mániákust!- Kopaka ismét célzott Midakjával. Sajnálom Dhargal,de az örök gonoszság csak rosszat hoz.
A következő ajtót is elpusztította.
-Hát menj-mondta a szellem. De vigyázz!
-Majd ügyelek rá,nem kell engem félteni- Kopaka belépett a kapun.
Photok,aki eddig úgy tett,mintha ott se lenne,most gyorsan Kopaka után futott,és otthagyták a szellemet. A következő csarnokban fáklyák világítottak,és különféle szobrok álltak a falak mentén. Szemben a bejárattal a nagy szarkofág tűnt fel. Kopaka készenlétbe helyezte fegyvereit,és elindult a terem másik végébe. Photok a bejáratnál maradt,és őrt állt.
-Élők a csarnokban!-szólt egy hang. Milyen rég járt már itt felszíni teremtmény.
-A fegyverért jöttem-mondta Kopaka. El is fogom vinni innen.
-Ne bízz az önerődben,Toa,a többiek is mind ezt mondták!
-Egyszer minden nagy hatalom a porba hull. Most a tiéd a következő.
-Szeretném,ha látnád a saját halálodat!
Fekete alak suhant a levegőben a Jég Toája felé,szörnyű pengéket markolva. Azonnal összecsaptak,és heves párbaj vette kezdetét. Kopaka forgatta a csatabárdját,és kivédte vagy elkerülte a hosszú kardok veszélyes csapásait. A fegyverek csattogtak,szikrák ezreit szórva szét minden pillanatban. Kopaka elszánt volt,és dühös,s ezekből merített erő. Habár néha hátrálni kényszerült,mindig megtalálta a kiutat,és kivágta magát a vesztes helyzetből. Majd egyszer átugrotta a gonoszt,és egy ügyes mozdulattal kiütötte az egyik pengéjét. Az morgott,de tovább folytatta az eszeveszett párbajt. Pár hátráltató ütés után elrepítette Kopaka csatabárdját,és az messze esett tőle. Ám mielőtt belevághatta volna a pengét,a Jég Toája elkerülte a támadást,és belevégta ellenfelébe a bajonet kést.
-Most búcsúzz el áhított sötétségedtől!
Kopaka kilőtt egy fénnyalábot a Midak Églövőből. A gonosz lidérc,a labirintus ura egy fényrobbanás következtében teljesen megsemmisült,semmi sem maradt belőle. Photok máris a Toa mellett állt.
-Ideje lenne megnézni,mi van a szarkofágban -ajánlotta.
Kopaka bólintott,majd a terem végébe ment,és egy mozdulattal lelökte a kőből készült tetőt. Ámulattal nézett bele. Arany gömb volt benne,erőteljes és tömör,közepében csillogó mag díszelgett. Kiemelte a tárgyat a helyéről,és alaposabban megnézte. Egy Zamor golyónál nagyobb volt,és nehezebb,tele hatalmas energiával.
A magasba tartotta,és azonnal vakító világosság áradt ki belőle,felfalva a sötétséget,helyére békét és fényt hozva. A labirintus átka megtört,a gonosz végleg eltávozott,és a halott lelkek is békében nyugodhattak. A Jég Toája és Photok pedig a fegyver birtokában elhagyták az újjászületett földet,mert bár ez a küldetés sikerrel zárult,még nagyon sok tennivaló akadt az univerzumban.

ez az utolsó fejezet,kicsit hosszabb lett,mint az előzők,de csak így tudtam szétszedni a 9-et meg ezt,eredetileg uzgyanis egy rész lett volna a kettő
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. júl. 4. 10:27

Kiváncsi vagyok a folytatásra! Véleményt csak az utolsó után írok.
bioexofan

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. júl. 3. 21:12

9
A Jég Toája tétovázás nélkül átlépte a tábla vonalát. Photok lelkesen követte. Egyenlőre a gonosz jelenlétét semmi sem igazolta,még a szél is elcsendesedett. A folyosót pókhálók tömege borította be,és takarták el halvány fonalaikkal a falakba vájt szabálytalan ablakokat.
-A falakon!- suttogta Photok.
Kopaka felnézett,és különféle alakokat látott meg. Különféle teremtmények voltak a kőbe vésve,Toák,Sötét Vadászok,Makuták és matoránok,Kopaka számára ismeretlenek is. Ám az egyiknél megállt. A faragást valaki Toa Matororól készítette. Amint tovább követte tekintetével az alakokat,újabb ismerős tűnt fel:Lhikan Toa. Habár nem ismerte személyesen,tudott róla eleget ahhoz,hogy felismerje. Aztán mára halott matoránokat is felismert.
-Kezdem sejteni,mi ez itt-mondta. A halottakat vésték a falakra. Remélem,nem az univerzum kezdete óta……akkor nagyon soká érünk a végére.
-Photok nem felelt,csöndben haladt a Toa mögött. Mikor Pohatu megbízásából elindult Kopaka után,nem hitte,hogy ilyen lesz a kaland. Hirtelen egy visító hang törte meg a csendet,s egy szürke szellem suhant át a levegőn.
-Na,kezdődik-sóhajtott Photok.
Az alagútban egyre több lidércalak tűnt fel a két utazó fölött röpködve,noha egyáltalán nem vettek róluk tudomást. Hamarosan az út végére értek. Itt zárt vaskapu várta őket,peremén kopott felirattal.
-Nincs időm várni- Kopaka elővette Midak Églövőjét,és tüzelt.
Az ajtó a robbanást követően atomjaira hullott,és a Jég Toája átlépte a vonalát. A falakból azonnal nyílvesszők szisszentek felé,de az adaptív páncél ellen semmi esélyük nem volt. Jég erejével befagyasztotta a járatokat,és intett Photoknak. Ezután már körültekintően folytatták útjukat,egyenlőre azonban újabb csapda nem akarta megállítani őket. A következő akadály egy újabb vaskapu személyében érkezett eléjük. Kopaka már készült az újabb lövésre,mikor megérzett valamit a háta mögött.
-Ne tedd!- visszhangzott az alagút.

az utolsó része kicsit hosszabb lett,azt holnap teszem fel
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: maxilos » 2010. júl. 1. 8:30

Én igazából azért választottam maszkot,mert a fénykő már szerepelt előtte sokszor,és így változatosabb lett.
De akkor a vége két rövidebb rész lesz.
CANNIBAL CORPSE 4EVER
EMMURE
ENTER SHIKARI
ATTACK ATTACK
LIKE MOTHS TO FLAMES
WE CAME AS ROMANS
FIVE FINGER DEATH PUNCH

maxilos

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. júl. 1. 7:59

Nem baj. Így életszerűbb! Jó lett megint, jobb mint az előző. És a kérdésedre válaszolva, két rövidebb részben olvasnám én személy szerint.
bioexofan

HozzászólásSzerző: wertuias » 2010. jún. 30. 20:02

Na de erre a szerepre egy sima fénykő is alkalmas lenne.
A fentiek kizárólag a saját véleményemet és mesterséges szinezéket tartalmaznak. Kivéve, ahol nem.

Eladó készleteim: http://www.bricklink.com/store.asp?p=wertuias
wertuias

Következő

Vissza: Fan Fiction