ilagent74 - Star Wars Hoth építkezés

Space, Star Wars, Exo-Force stb.

Re: ilagent74 - Star Wars Hoth építkezés

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2014. ápr. 5. 18:37

Sziasztok,

Rég jártam a fórumon, sok volt az egyéb teendő. :(
Sajnos baleset érte a bázist, a szekrény tetejére felhelyezéskor visszacsúszott.... és ..... darabokra esett.
Mi történt azóta? Két projekt fejeződött be, külön topikot nyitok képekkel majd róluk.
Eközben rendelgettem fehér elemeket, hátha újraépül a Hoth :D
Idén nyáron elkezdem újra :)

Üdv, L.
Az erő legyen Veled :)
ilagent74

HozzászólásSzerző: cipo » 2012. dec. 19. 10:41

Egy új holnap reményében várom a távoli képeket. :D

Tile-t én azért vetettem el, mert 1*8-as csíkokkal lefedni a padlót piszok macera és nem is biztos, hogy szép. Amikor lefedtem az enyémet 6*10-es platekkal, beleszerettem a sok ezer fehér stud-ba és már nem akarok csempézni. De nem zárom ki, hogy az is szép.

Én ebből a 8*16-osból szerettem volna beszerezni egy 18db-ot, de csak használtan lehetett akkor a BL-en kapni és egy embernek volt. De arról is lemaradtam.
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=48288
Ez elég nagy egybefüggő felület ahhoz, hogy szépnek hasson.

Nem tudom melyik készletből származik, mert a BL nem hoz katalogus elemet fehérre, hogy valaha is valamilyen készletben szerepelt volna. Időnként mégis fel fel bukkan valakinél egy darab.

Próbáltam írni a LEGO-nak és a magyar kapcsolattartó mondta, hogy nincs nekik se (fű alatt olyat is lehet rendelni tőlük jó drágán ami nincs kint a PAB-on) Ő is azt mondta, hogy BL-ről rendeljek használtat.

Azóta rendeltem szürkében NEW-t, és meglepődve tapasztaltam, hogy ezek nem igazán maradnak a helyükön. Olyan nagy és nincs az alján sok karika, csak a keretnél, lényeg, hogy lepattannak, leugranak, itt ott felkunkorodnak, szóval ez sem jó megoldás.

Aztán a 6*6-osnak is utána néztem, meg a 8*16-osból is van egy másik változat..de egyikből sincs fehér a piacon.

Lényeg, hogy tilet vagy irdatlan drágán apró csíkokból rakod össze vagy maradsz a studnál. Csíkos viszont szerintem drága és ronda.

Off:
Kingstone: Az új Falcon az én kapumon is keresztülfér simán, de nem méretarányosan. A film szerint kb. 4-5*nagyobb kapu kell mint a falcon, azaz kb. 3db 48*48 baseplate lenne az alapja.

Az én bázisom már rég túllépte a 100e forintos határt. És most még csak 9*9-es baseplate az alapja. Ez a bázis amiről te beszélsz bőven 500e forint feletti. Belegondoltál te?
cipo

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2012. dec. 1. 13:49

ilagent74

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2012. dec. 1. 13:44

cipo írta:Jöhetne egy távoli kép, amin minden látszik, mert valahogy a sok részlet nem áll össze a fejemben.

ok :)
igyekszem.
esetleg holnap lövök párat napközben
:D
ilagent74

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2012. dec. 1. 13:43

Szia, jobben "kerekítve" lesz, csak amikor megjött a sok plate, ráépítettem őket... és elfogytak.
Valóban light gray-ként jobb lenne a generátor, köszi a tippet.
Útalap? hát jelenleg nincs más. Minimum fehér plate bevonatot kapnak, de valóban, a tile lenne a legjobb.
:ty109:

Kingstone írta:Szia!

Én is egy Hoth bázis megépítésébe fogok, de még csak a tervezési fázisnál tartok.
A tieddel kapcsolatban csak 1-2 észrevételem lenne:
1. Én a bejáratot és a belső teret jobban lekerekíteném (hiszen ez egy jégbarlangba vájt bázis). A bejárat szerintem jobban nézne ki ovális alakban.
2. A pajzsgenerátornak csak a tetejét hagynám meg fehérre és az alsó részt szürkére cserélném (a filmben is szürke volt),amúgy jól kidolgozottnak tűnik.
3. Kicsit fura így elsőre úttest alaplapokat használni (én úgy csinálnám, hogy fehér tile-lal kitenném az utat, kétoldalt pedig sárga vagy piros 1x1 round plate-et használnék)

Az irányító panel jól néz ki és az ionágyú is jól sikerült. Összességében jól haladsz :D
ilagent74

HozzászólásSzerző: Kingstone » 2012. dec. 1. 11:06

cipo írta:Kingston: mekkorára tervezed, s milyen haladási ütemtervvel?

OFF: Jó sok időt és kockát szeretnék belefektetni, szóval eléggé idő és pénz igényes lesz.
Mint említettem még csak a tervezésnél tartok, aztán elég sok mindent kell hozzá beszerezni, mivel eddig fehér elemeket nem nagyon gyűjtöttem be. A méretéről csak annyit, hogy a bázis 3 részből fog állni, amit alagutak kötnek össze, plusz a kinti részt is szeretném nagyra megépíteni az ostromhoz. A fő hangárt akkorára tervezem, hogy középre beférjen a Falcon, két oldalt pedig a snowspeeder állások legyenek(4 db).
Amúgy a tervezésnél elsősorban a Battlefront játékot veszem alapul(és persze a film néhány képkockáját :) ).

On: Még két dolog jutott eszembe: 1. az ionágyó csövét esetleg fel-le mozgathatóvá tenném, másrészt a bázis alját teljesen lefedném fehér plate-ekkel(ha az utat nem is, de a "járdaszigeteket" mindenképpen).
Kingstone

HozzászólásSzerző: cipo » 2012. dec. 1. 10:36

Jöhetne egy távoli kép, amin minden látszik, mert valahogy a sok részlet nem áll össze a fejemben.
cipo

HozzászólásSzerző: cipo » 2012. dec. 1. 10:32

Nagyon klassz. Az a tető monumentális.

Generátorok is jók. Kingstone-al egyetértek, nekem is szürke lesz, bár biztos van olyan hóvihar ami befedi a generátorokat és akkor tiszta hó, mint itt a képen.

Kingston: mekkorára tervezed, s milyen haladási ütemtervvel?
cipo

HozzászólásSzerző: Kingstone » 2012. dec. 1. 8:41

Szia!

Én is egy Hoth bázis megépítésébe fogok, de még csak a tervezési fázisnál tartok.
A tieddel kapcsolatban csak 1-2 észrevételem lenne:
1. Én a bejáratot és a belső teret jobban lekerekíteném (hiszen ez egy jégbarlangba vájt bázis). A bejárat szerintem jobban nézne ki ovális alakban.
2. A pajzsgenerátornak csak a tetejét hagynám meg fehérre és az alsó részt szürkére cserélném (a filmben is szürke volt),amúgy jól kidolgozottnak tűnik.
3. Kicsit fura így elsőre úttest alaplapokat használni (én úgy csinálnám, hogy fehér tile-lal kitenném az utat, kétoldalt pedig sárga vagy piros 1x1 round plate-et használnék)

Az irányító panel jól néz ki és az ionágyú is jól sikerült. Összességében jól haladsz :D
Kingstone

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2012. dec. 1. 7:47

És íme.
Hosszas csend és pár külföldről érkezett csomag után...
:o
https://picasaweb.google.com/1058132716 ... 3142/Lego#

Amennyiben érdemesnek találjátok, lehet kommentelni :D
ilagent74

Re: Star Wars Hoth építkezés

HozzászólásSzerző: cipo » 2012. ápr. 10. 9:38

Ezt a topicot valahogy nem vettem eddig észre. Cool a bázis!!! Hogy haladsz? 1-2 darab kocka jön ROB-os rendelésből? :) Nem lesz az kevés? 1-2 ezer kellene és akkor haladnál valami icipicit. :D

A kapu mozgatható?

Össze kellene tolni azt a hangárt a bázissal és egy nagy közös távolabbi képet készíteni.

Valamint a fotók nagyon sötétek.
cipo

HozzászólásSzerző: rixman » 2012. feb. 6. 8:58

Igen ez a "játék" lényege szerintem!
Primum non nocere
rixman

HozzászólásSzerző: N33 » 2012. feb. 5. 20:41

Mar kesz is az egesz Hoth bazis ... mire LEGO ha van ho :mrgreen:
N33
N33

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2012. feb. 5. 20:39

ilagent74

HozzászólásSzerző: ilagent74 » 2012. jan. 14. 7:01

Jó a megérzésed, nem használom. :)
Egyenlőre inkább a kockák felett ücsörgök és többször szét és összerakom, minthogy a gép előtt.
Lehet, hogy régimódi vagyok? :lol:
Még le sem töltöttem. Eddig... :twisted:
ilagent74

Következő

Vissza: Jövő