Bionicle Reboot

Re: Bionicle Reboot

HozzászólásSzerző: Everspark » 2016. aug. 9. 20:19

Toa nuva írta:Kopaka és Melumra február óta vadászom :D De év elején nem futott rá a keretből, most meg a közeli üzletekben nem találom. Valószínűleg, majd még idén talán beszerzem. A szörnyek nem fognak meg, kb 2 készlet kéne belőlük, hogy összerakjak 1 JTO-os verziót belőlük. Ekimu és Agil nem a két kedvencem. A 2 Umarakon gondolkodom még, de a pusztítóhoz is kéne egy pár alkatrész, hogy JTO hűlegyen. Ketarra elég volt szarv, és pár apró elem a pengéihez, hogy stílusosabb legyen, de még kéne legalább 2 kéne 2 alkatrész a farkához...

Umarak eredeti formáját nagyon ajánlom, remek készlet. A másodikat még nem döntöttem el, de nagy a kísértés, révén, hogy csak ő hiányzik a 16-os nyári sorozatomból.
Everspark

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2016. aug. 9. 19:04

Kopaka és Melumra február óta vadászom :D De év elején nem futott rá a keretből, most meg a közeli üzletekben nem találom. Valószínűleg, majd még idén talán beszerzem. A szörnyek nem fognak meg, kb 2 készlet kéne belőlük, hogy összerakjak 1 JTO-os verziót belőlük. Ekimu és Agil nem a két kedvencem. A 2 Umarakon gondolkodom még, de a pusztítóhoz is kéne egy pár alkatrész, hogy JTO hűlegyen. Ketarra elég volt szarv, és pár apró elem a pengéihez, hogy stílusosabb legyen, de még kéne legalább 2 kéne 2 alkatrész a farkához...
"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
— Vezon, Federation of Fear
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 9. 16:49

Tervezel még szetteket beszerezni ebből a Generációról? Mondjuk Kopakát? :wink:
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2016. aug. 9. 16:41

Hát... Nem tudom, mit mondjak. Egyrészt sajnálom, mert egy csomó dolog maradt megválaszolatlanul. Másrészt megértem, mert nem volt annyira promotálva, mint az első generáció, vagy mint a többi termék. Pl a Ninjagot és a Nexo Knight-ot sokkal jobban promotálták, mint a BIO-t.
"Personally, I always find my comments and observations most interesting. You haven't truly lived until you have seen the world through the eyes of madness."
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 9. 16:33

Akkor bejött a sejtésem... de még kaphatunk reklámot. Egyébként te hogy érzel a Bionicle ismételt megszűnéséről?
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Surel-Nuva » 2016. aug. 9. 16:30

Csak én hiányolom, hogy a '16 summer wave még tv reklámot sem kapott?? Semmi CGI, a készletek külön kaphatók szlogennel... Még a Stars-ok is kaptak egy ilyet régen, utolsó készlet-sorozatként.
Surel-Nuva

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 7. 9:56

bioexofan írta: ennek története van, ennek világa van, ezek nem figurák, ezek karakterek, ennek utána kell olvasnod, valami hívogató, misztikus kaland. Ezzel szemben megnézed a Gen 2 reklámjait... Azt hiszem ahhoz nem kell nagyon szavakat fűzni.

Teljes mértékben egyet értek! A Gen 1-nek még volt a misztikus hangulata, érzete ami elvarázsolta a rajongóókat egy másik világba és szószerint átélték a történetet, részesei voltak a megannyi kalandnak és programnak akkoriban. Tapasztalatból mondom. Imádtam! Még most is imádom!
A Gen 2 reklámjairól még csak annyit hogy csupán a játékokat akarták reklámozni a profit miatt és ez még is látszik. Üresek a reklámok, semmit mondóak. Unalmasak. Tudjátok mi a legnagyobb gond? Hogy amíg nem a Lego volt a világ legnagyobb játék gyártója, addig rendesen tepert hogy jobb legyen és lenyűgözte a rajongókat, most hogy már Ő a number 1, nem törődik a részletekkel mert hát már nincs is miért. Elérte célját. Mostmár csak még kell tartani ami a liszencekkel menni is fog. A Lego ellustult.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2016. aug. 7. 1:23

Everspark írta:szerintem a készletek talán a legjobbak voltak, amit CCBS kategóriában eddig alkotott a Lego.

Ezt igazából nem is vitatom, inkább azzal volt a problémám, hogy nekem a CCBS elemek nem illettek a korábban megismert Bionicle-hez. De az is igaz, hogy a korábban megismert Bionicle az a korábban megismert Bionicle, ez pedig a Gen 2. Ha pedig még ezen felül egy akár jóval egyszerűbb, jóval gyerek barátabb, de jó sztori lett volna, valószínűleg ez ennyire sem zavart volna. Na meg persze a jó marketing. Csak meg kell nézni például azokat a régi reklámokat. Ha nem tudsz semmit a sztoriról, még annyit sem, hogy mondjuk ki az a Tahu, de megnézel egyet a megannyi szösszenetnyi remekmű közül, már érzed, hogy ez nem csak valami robotszerű-legó-játék-izé, hanem ennek története van, ennek világa van, ezek nem figurák, ezek karakterek, ennek utána kell olvasnod, valami hívogató, misztikus kaland. Ezzel szemben megnézed a Gen 2 reklámjait... Azt hiszem ahhoz nem kell nagyon szavakat fűzni.
bioexofan

HozzászólásSzerző: Everspark » 2016. aug. 6. 14:52

Én még mindig nem gondolom, hogy rosszul ment volna a téma, ugyan azt sem, hogy jól. Szerintem elvoltak vele, és ahogy korábban elhangzott valamiért azt hitték, hogy majd a saját nevén eldöcög a dolog. Valamit nagyon elnézhettek, hiszen a népszerűsége ellenére a Star Wars és a Transformers is folyamatosan promotálás alatt van... Ugyanazt tudom mondani, amit korábban: a Gen 2 sorsa ironikus, révén, hogy minden bevetett marketing stratégiát a Gen 1 alatt tanultak meg és kezdtek alkalmazni.

Ami a véleményemet illeti: rengeteg potenciált láttam a reboot szériában. Ennek ellenére a történet elég foghíjas és klisés volt, pedig jobban megalapozva -és itt most nem arra gondolok, hogy legyen szuper-komplikált, egyszerűen csak fejtsék ki a dolgokat- szerintem felérhetett volna a híres előddel. Tetszett, hogy ezúttal más kulturális elemek szolgáltak alapul. Tetszett, hogy a korábbi majdnem-vallásos megközelítést lecserélték tekintélyelvűre, tetszett, hogy eleinte Makuta nem feltétlenül a megtestesült gonosz mintapéldánya volt. Lényeg a lényegben, hogy rengeteg jó ötlet volt a háttérben, csak sajnos a mondanivaló kevés. A JtO vége egyszerűen katasztrófa. Képtelen vagyok megbarátkozni azzal, hogy "ez azért van így, mert meg volt írva". Így tulajdonképpen teljesen céltalan volt a történet.

A készletek kapcsán: imádtam őket. Legalábbis a többséget. Tetszett, hogy egyesítette a korai Bio funkcionalitását a kései Bio designjával és pózolhatóságával. Nem értek egyet bioexofan véleményével (ám kiemelném, hogy maximálisan tiszteletben tartom), szerintem a készletek talán a legjobbak voltak, amit CCBS kategóriában eddig alkotott a Lego. Számomra a 2015-ös Toa csapat szenzációs volt és talán ők is maradnak a kedvenceim. Eleinte nem szerettem a csontikat, főleg, hogy a horror-téma számomra elég elcsépelt és unalmas, de maguk a készletek állati jók, ötletesek, sőt akár hiánypótló kategóriába is lehet helyezni őket (elvétve persze) és semmivel sem rosszabb mint a 08-as vámpír-hasonlat. Egy kicsivel több infoval biztos nagyobb sikert aratnak. Ugyan 16 Toái és állatai egyáltalán nem tetszettek, de Umarak... Azt hiszem a legjobb ellenséges készlet, amit a két Bio összesen kitermelt. Kicsit talán a biomechanikát erőltethették volna rajta, de még ennek hiánya sem zavar. A szörnyek so-so. Kedvelem őket, funkcionálisan ötletesek, de rengeteg hibájuk van és a mai napig nem tudom eldönteni, hogy organikusak vagy biomechanikusak-e. Nincs meg mögöttük ugyanaz a potenciál, mint a csontik esetében.

Szóval, sajnálom a sok elvesztegetett lehetőséget. Ami a jövőt illeti... túlzás lenne azt állítani, hogy a Lego-pályafutásomnak ezzel annyi, mert Marvel minifigeket gyűjtögetek, de azt is ímmel-ámmal. Talán egyszer lesz egy G3, ami minden működő koncepciót egyesít... még talán egy Marvel féle egységes univerzumot is építhetnének rá...
Everspark

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 6. 9:28

Amit a Twitterén írták az nem lehet igaz mert ha tényleg sikeres lett volt a Bionicle akkor nem szüntették volna még megint. A Star Wars Construction figurák fogynak mint a cukor szóval a CCBS sorsát ez még egy időre meghatározza. Szerintem egyszerűen átcsoportosították a költségvetését a Bionicle-nek valamelyik más témára, mondjuk talán a Ninjago-ra. Mostanában az a favorit. Nekem nem tetszik.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2016. aug. 6. 3:24

bioexofan írta:Egyébként ti mit vártok a jövőtől?

A Bio-t szerintem sem fogják erőltetni. Ha a G2-t is a tervezett élettartam előtt kaszálták, akkor valószínűleg nem mennek olyan jól a dolgok, hogy megérje nekik betervezni egy G3-at. Ha valóban rosszak voltak az eladások, akkor a boltok sem akarnak több Bio készletet árulni. Tudom, hogy a Lego Twittere szerint kelt az áru, szóval elképzelhető, hogy egyéb színfalak mögötti elhatározások döntöttek a széria sorsa felől, nem pusztán az eladások. De ez a Bio szempontjából mindegy, mert látjuk, hogy a Lego szerint a márka jelenleg nem életképes.

Ez az egész Constraction vonalra nem vet jó fényt. A Ben 10, a HF, a Chima Ultrabuild-ek, azok a korábbi Marvel/DC figurák, és most a Bionicle G2, egyik sem volt kirobbanó siker, így nem lepődnék meg, ha nemsokára az egészet beszüntetik, amennyiben a Star Wars szettek is romló eladásokat produkálnak.

Kár lenne érte, mert szerintem a G2 az építés, a CCBS és Technic vegyítésének szempontjából nagy előrelépés volt, és lehetne még továbbfejleszteni ezt a stílust. Van benne lehetőség, és talán még nem annyira vészes a helyzet, hogy a Lego ne fusson neki még egyszer, valami új szériával (akár licencelttel is), de ezúttal épkézláb marketinggel. Ám ezt csak külső megfigyelőként mondom, nem ismerem a számokat, és ha a Constraction készletek a gyerekek körében is egyre népszerűtlenebbek, akkor a Lego sem akarhat túl sok pénzt beleölni a felfuttatásukba.

Akár indítanak egy új szériát ezzel az építési stílussal, akár nem, én már úgyse fogom venni, mert a G2 bukásával elszállt minden érdeklődésem az új Lego készletek iránt. Azért remélem, hogy tanultak a dologból, és ezentúl nem barmolják el úgy a marketinget a többi szériájuknál, mint ahogy a Bio esetében. De pár éve még azt is reméltem, hogy tanultak a G1 hibáiból is, és nem ismétlik meg őket a G2-vel, és láthattuk, hogy nem ez volt a helyzet.
Viktor24

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2016. aug. 5. 22:15

Egyetértek. A sztoritól pedig most el is tekintve, ami magát a felépítésüket illeti, számomra már az sem volt Bionicle. Mármint nyilván nem, mert CCBS elemeket használt, de úgy értem, hogy a MOC-olhatóság szabadságában (meg persze a belefektetett energiát sem véltem felfedezni, de lehet, hogy ez a saját "ellenszenvem" általában a CCBS elemekkel). Kinézetre amúgy nem voltak olyan rosszak, most már egészen hozzászoktam, de sajnos ahogy a sztorinál, ez is véget ér a felszínen. Ezért a legideálisabb egy erősen technic elemeket használó visszatérés lett volna számomra, de ez persze lehetetlen, meg ez már szubjektív is.

Egyébként ti mit vártok a jövőtől? Nem, mintha az elmúlt 4-5 évben vettem volna lego szettet, de ettől függetlenül én örülnék egy új témának (ami tudomásom szerint egyelőre nincs betervezve ugyan). Én például a HF-el is megbarátkoztam a végére, az ugyanis nem is próbált Bionicle lenni és az úgy jó volt a maga egyszerűségében. Persze annak sem ártott volna egy kis mélység (na ott például nem zavart annyira a CCBS btw). A Bionicle-t meg már ne rángassák elő többet szerintem, mert nem hiszem, hogy sokat tanultak volna a Gen 2 kudarcából, szóval sokat nem várnék tőle.
bioexofan

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 5. 21:49

bioexofan írta:Még nem tudtam végigolvasni minden hozzászólást ezzel kapcsolatban, szóval lehet, hogy korábbi oldalakon már elhangzott ez, de eleve azért jöttem fel most, hogy belinkeljek egy videót. Én ezzel tökéletesen egyetértek, engem ugyan nem rázott meg, hogy vége lett a Gen 2-nek, mert azóta nem követtem a Bionicle-t, mióta a Gen 1 véget ért, de félévente néha belenéztem mi folyik, az utóbbi hetekben pedig áttanulmányoztam mi történt (hát mivel nem egy Gen 1, nem volt hosszú idő átnézni a sztorit) és ami elhangzik ebben a videóban, hogy hosszú távon profit orientáltság szempontjából is buta döntés volt (mármint nem elkaszálni, hanem eleve úgy elhanyagolni az elejétől), azzal abszolút egyetértek. De a srác ezt jobban elmagyarázza:

Én is láttam ezt a videót és teljes mértékben egyetértek vele! Én is megosztották pár portálon. A marketingje nagyon vacak volt! Eleve alig szánták rá a költségvetésből és szinte alig reklámozzák. Továbbá a TTV azt is feltárta hogy a CCBS nem előkészítés volt Bionicle-re, hanem csak nagy hirtelen visszahozták de csak a neve miatt várták a profitot, semmi igazi erőfeszítést nem mutattak! Semmi világ építés vagy háttérsztorik semmi!
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2016. aug. 5. 21:19

Még nem tudtam végigolvasni minden hozzászólást ezzel kapcsolatban, szóval lehet, hogy korábbi oldalakon már elhangzott ez, de eleve azért jöttem fel most, hogy belinkeljek egy videót. Én ezzel tökéletesen egyetértek, engem ugyan nem rázott meg, hogy vége lett a Gen 2-nek, mert azóta nem követtem a Bionicle-t, mióta a Gen 1 véget ért, de félévente néha belenéztem mi folyik, az utóbbi hetekben pedig áttanulmányoztam mi történt (hát mivel nem egy Gen 1, nem volt hosszú idő átnézni a sztorit) és ami elhangzik ebben a videóban, hogy hosszú távon profit orientáltság szempontjából is buta döntés volt (mármint nem elkaszálni, hanem eleve úgy elhanyagolni az elejétől), azzal abszolút egyetértek. De a srác ezt jobban elmagyarázza:
bioexofan

HozzászólásSzerző: Omega Tahu » 2016. aug. 5. 8:56

Egyszerűbb ha beszerzel néhány szettet amikből áll.
Bionicle Will Never Die!
Omega Tahu

ElőzőKövetkező

Vissza: BIONICLE / HERO FACTORY