Mozifilm, trailer

Re: Mozifilm, trailer

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 26. 14:54

Viszont a youtube-on fenn vannak HQ minőségben. Csakhogy egyben az összes. Azt hiszem. És akkor az nem valami jó.

OFF

Készítettem ma egy rövid stop motion filmet. :) Ahhoz használtam kicsit ebből.
http://www.youtube.com/watch?v=jIoXdni5hWU
bioexofan

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2010. jún. 26. 12:00

Igaz, ez a neve, és bizony díjnyertes zenéket írt. Kár, hogy az ilyen DVD filmekhez általában nem készül soundtrack, mert ezek a filmek méltók lennének rá.

Egy valakiről tudok, akinek van egy olyan CD-je, aminre ki vannak írva a zenék filmjei, és amit személyesen Furst úrtól kapott. De nem oszthatja meg velünk, mert nincs hozzá joga. :/
Viktor24

Tartózkodási hely: Folyton változik, ha csak nem körülöttem forog az univerzum

HozzászólásSzerző: bioexofan » 2010. jún. 26. 8:04

Az első trillógia(nem mintha lenne több is) zenéi nekem nagyon tetszettek, talán z a filmekben az egyik legjobb dolog! A szerző Nathan Furst, ha jól tudom.
bioexofan

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2010. jún. 18. 19:42

Ez csak egy amolyan érdekesség-féle, amiről nem is tudom, hogy mennyire igaz, de olvastam valahol, hogy Greg egyszer állítólag elmondta, a régebbi filmek készítői eredetileg bele akartak tenni valamelyik filmbe egy olyan poént, hogy a szereplők olajt isznak. Aztán szóltak nekik, hogy pedig ezek nem is robotok. Úgyhogy lemondtak az ötletről.
Viktor24

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2010. jún. 12. 10:49

Első
Második*
Harmadik

*kiegészítés:
Háda János - Dume
Jakab Csaba - Lhikan
Forgács Gábor - Krekka
Melis Gábor - Nidhiki
Viktor24

HozzászólásSzerző: Keetongu » 2010. jún. 12. 9:05

Valaki felsorolná nekem az első három film szinkronhangjait?
Köszönöm
[url=http://www.malug.hu/comxs/viewtopic.php?f=15&t=13058]Eladok[/url]
Keetongu

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2009. dec. 16. 12:46

Greg elmondása alapján a föld volt ennek írása idején a járvány sújtotta törzs eleme, tehát "Tera" lehet, hogy végül vas elemű Glatorian lett volna.

A történet egy része valószínűleg a jövőben kánonná válik, amikor a sztori Bota Magnán folytatódik majd.
Viktor24

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2009. dec. 15. 19:27

http://www.bzpower.com/forum/index.php?automodule=blog&blogid=26&showentry=76198

Az el-nem-készülő film korai tervei. A szereplők és az események nem hivatalosak, de ez lett volna az eredeti ötlet a film folytatására. Van benne minden, Elemi Lordok, repülőgép, dinoszauruszok...

Röviden összefoglalva annak, aki nem ért angolul:

A film egy gyors összegzéssel kezdődik arról, mi történt eddig. Az első jelenet egy elhagyott Skrall táborhelyen játszódik, ahol Ackar alszik. Kiina arcon lövi vízzel, mert ideje őrködni. Mind a ketten új páncélt és fegyvereket viselnek, amit a Skralloktól szereztek. Még nem tudják irányítani az erejüket, Kiina például egy esőt idéz meg, ami csak őt éri.

Ackar lábai alatt pedig olvadozik a talaj, és felgyújt egy fát is, épp akkor, amikor egy betolakodót akart becserkészni. Mint kiderül, egy Skrall az, aki csatlakozni akar hozzájuk. Mata Nui megengedi neki (Berix amúgy sincs velük, mert megsérült, amiért Mata Nui érzi magát felelősnek). A Skrallnak nincs neve, ezért mindig valahogyan gúnyolják.

Elindulnak az Útvesztő Völgybe, hogy felkutassanak egy erőforrást, amivel működésbe hozhatják az óriásrobotot. Közben a Skrall elmeséli nekik a történetüket. Jégvilágba érnek, ahol óriási robotlábak és egyéb Bionicle alkatrészek szegélyezik útjukat, ezek a Nagy Lények régi kísérletei. Ekkor előbukkannak a baterrák, akik egész végig követték őket. Lövöldöznek, de nem rájuk, hanem az alkatrészekre: azok feldűlnek és csapdába zárják a hősöket. Csak egy út maradt, észak, így arra mennek tovább.

Mata Nui idegeskedik, azt akarja, hogy a többiek menjenek vissza, de kénytelenek együtt folytatni az utat. Elérnek egy gigantikus völgybe, amit hegyek határolnak. Itt egy dzsungel Glatoriannal találkoznak, Orisszel, aki 20000 éve az útvesztő rabja. Egy "világvihar" során csapdába esett, így találtak rá.

Este alszanak, de a táborhelyük felé növény kúszik. A tábortűz felgyújtja, és tüzes szemek kíséretében elég. Előbb még azonban a Skrall eltesz magának egy darabot (minden elemből gyűjt, amivel találkoznak, kőből, jégből, stb.)

Másnap beljebb hatolnak az Útvesztő Völgybe, és egy sűrű dzsungelbe érnek. Itt indák támadnak rájuk, amiket Oris tanácsára vízzel győznek le.

Két Glatorian esett csapdába a növények közt, akiket a Skrall a pajzsával kiszabadít. Ők Tera (föld) és Likus (jég), és ők a film bohócai. Hamis viadalokat szerveznek, és így gazdagodnak meg. Meg akarják szerezni maguknak a Skrallt.

Mata Nui észreveszi, hogy az érmén megváltozott a minta, és egyfajta iránytűként mutatja az utat (a valóságban az útvesztő is az érmével együtt változik, de ezt ők nem tudják). Ahogy elhagyják a helyszínt, a növény Elemi Lord figyeli őket.

Ezek után egy vizes területre érnek, és tutajt fabrikálnak. Egy vízkéz azonban a mélybe rántja Mata Nuit és Kiinát. A víz Elemi Lord bemutatkozik, elmeséli a történetüket, stb. Felajánlja, hogy szolgálják őket, és akkor Kiina lehet a serege ura. Mata Nui a többiek miatt aggódik, de az EL szerint ők lényegtelenek. Kiina fontolgatja az ajánlatot, de Mata Nui ellenkezik. Erre az EL elkezdi fojtogatni őt, így Kiina nekitámad. Hajdan az ő seregéhez tartozott, és jól emlékszik, milyen pusztítást okozhat az Elemi Lordok ereje. Nem hagyja, hogy más parancsoljon neki.

A víz ekkor elkezd befagyni, így a két hős úszni kezd. Épp mielőtt megfagynának, elérnek egy gátat, ami a víz útját állja, és ahol a többiek is vannak. Kiina megsérül. Ackar a tűz erejével tartja kordában a jeget, de majdnem megsüt mindenkit.

Mata Nui ekkor jön rá, hogy ez az egész hely egy labirintus, ami folyton változik -- ezért nem találták meg a kiutat se ők, se a Lordok.

Ackar képtelen átégetni a gátat, ezért egyszerűen a fegyverével kezdi ütlegelni. Jobban szereti azt, mint újdonsült erejét. Elmondja Mata Nuinak, felejtse el a régi népét és maradjon itt. Tera és Likus faggatják, hogy mitévők legyenek. Mata Nui ettől ideges lesz, és felkiált: "Nem tudom!" Haragjában elereszt egy gravitáció-löketet, ami széttöri a falat.

A túloldalt egy kőáradat van, ami lényegében olyan, mint egy sebes mozgású, sziklákból álló folyó. A Skrallt keresik, aki Ackar szerint átverte őket. Oris panaszkodik, hogy egyedül is ugyanilyen jól elboldogult. Ackar most nem áll ki Mata Nui mellett.

Ekkor meghallják a Skrall segélykiáltásait, aki a kőáradat közepén ragadt. Tera és likus mentik meg.

Kiina hátba támadja Ackart, és nekilöki a sziklának, mert elege van a zsörtölődéséből. Úgy érzi, csak azért mondja magát Mata Nui barátjának, hogy kapjon cserébe valamit. Ackar ráeszmél, hogy nem Mata Nui tehet róla, hogy a tűz fölötti ereje irányíthatatlan, és megbocsát neki.

Mata Nui előtt tisztázódik, hogy minél közelebb érnek az útvesztő közepén lévő vulkánhoz, annál több ereje tér vissza. Ám nem tudja kontrollálni őket, ezért megkéri a társait, maradjanak tőle távol. A Skrall megerősíti hitét Mata Nui vezérségében, és végül elindulnak a kőáradaton, egyik kőről a másikra ugrálva. A Skrall a legügyesebb, Ackar alatt pedig folyton megolvadnak a sziklák. De egy zuhatag áll előttük! :O
Mata Nui most már ura az erejének, és gyengéden leereszti társait a talajra.

Vulkanikus földön járnak, ahonnan láva tör fel időnként. A csapat együtt marad, csak a Skrall kóborol el köveket gyűjteni. Egy idő után egy fénylő üsthöz érnek. A Skrall itt beledobja mindazt, amit összeszedett, és azokból a darabokból "kinő" a hat Elemi Lord. A Skrall elárulja, Tuma megbízatását teljesíti, és szövetséget akar kötni az EL-ekkel. Ha a Skrall beengedi őket a vulkánba, cserébe segítenek nekik leigázni a világot.
Kezdődik a harc, de az EL-ek egyre inkább egymást támadják, semmint a csapatot. A Skrall, mikor látja, hogy Tera és Likus bajban vannak, "megjavul", és megmenti őket. Aztán mindenki menekülőre fogja, és eljutnak a vulkánhoz.

Mata Nui érzi, hogy innen jön az erő, így ráüt a sziklára, ami alatt fémet fedeznek fel. A vulkán, mint kiderül, valójában egy erőmű, és kitöréskor energiaszikrákat szór. Eltisztítják a sziklát, és feltárul a zárt bejárat. Hét gömb van ott, amik közül hat az elemeket jelképezi, a középső pedig a yin-yang jelképet viseli magán. Akárhogy próbálkoznak, csak nem tudják kideríteni, hogy jussanak be. Mata Nui ráébred, hogy hátha együtt kéne működniük (azta, én azt hittem, ezt a leckét már megtanulták párszor...). Mindegyik jelképet együttesen nyomják meg, Mata Nui pedig a középsőt, mert valahonnan ismeri a jelképet.

Bejutnak, de a kaput az Elemi Lordok szétlövik. Újabb csata kezdődik, és a Skrall, Oris, Tera és Likus vállalkoznak, hogy hátramaradnak, míg a többiek beljebb mennek. Így is lesz, Mata Nui, Ackar és Kiina besietnek a hegybe, és egy járművet találnak, amivel annak idején itt építkeztek. Az elején egy hatalmas fegyver van, és Ackar javasolja, lőjenek bele vele a vulkán közepébe, hogy kitörjön. Beülnek és elindulnak, de a Jég és Tűz Urai a nyomukba erednek.

Mata nui megkérdezi, hajlandóak lennének-e társai kockára tenni az életüket. "Erre valók a barátok", nyálaskodik Ackar.

Lőnek. Hatalmas robbanás történik, épp amikor a Tűz és a Jég odaérnek. A jármű, benne a három hőssel, felrepül, a hegy és az útvesztő pedig összedűl. Oris kimenekíti Likust és Terát, az Elemi Lordok azonban meghalnak.

Az energia egy sugár formájában az óriásrobothoz siet, összeilleszti a részeit és energiával tölti meg, az Agorik csodálkozására.

A gép mindeközben egy dzsungelvilágban landol. A három utas kikászálódik, és Ackar eltűnődik, hol lehetnek. Mata Nui szerint csak az a fontos, hogy egyben vannak és biztonságot ad nekik a hely.

Ekkor egy ordítást hallanak, és jönnek a félig-gép dínók.

VÉGE

És most... felejtsétek el mindezt, mert nem történt meg.
Viktor24

HozzászólásSzerző: VIPERAS » 2009. szept. 11. 15:52

VIPERAS

Re: BIONICLE - A legenda újjászületik

HozzászólásSzerző: kalmah05 » 2009. aug. 19. 9:42

most találtam olyan infókat ami azt mutatja h lehet hogy lesz bionicle 5-6 is
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bionicle_media
Bionicle: The Legend Reborn alatti szöveg alatt van
kalmah05

Re: Bionicle multimédia

HozzászólásSzerző: Jaller » 2009. feb. 17. 12:21

Ezt nézzétek meg aki még nem látta:http://www.youtube.com/watch?v=JL98lXqO794
Jaller

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2009. feb. 16. 17:40

Rövid trailer

Arra van külön szó, ha valaki izgalmában vagy őrletében nagy sebességgel mozgatja fel s alá mutatóujját az ajkain, én amolyan "bübrlübürbürüblürbl" hangot ad ki? Mert mivel egyszerre jön le a Transformers 2 és a Bionicle 4 trailere, ezt csináltam én is.

Az előzetes beigazolni látszik ama nagy teóriát, hogy a Bionicle szimbólum közepén lévő három kör három bolygót jelképez, és hogy ezek együttese alkotja Spherus Magnát. Lehet tisztán látni, hogy a középsőből két "bolygónyi" darab hiányzik. A végén pedig kapunk egy képet magáról Mata Nuiról az új Toa alakjában, ahogy a pengéjét csillogtatja.

Hmm, meg kell mondjam, szépen vannak megcsinálva a tájak, de Greg tényleg túlzott, amikor azt mondta, az animáció simán lepipál minden korábbit. Szerintem éppolyan, legalábbis kinézetre, mint az eddigiek. Vagy nem is tudom, talán csak azért mondom ezt, mert Mata Nui teste tökéletesen ugyanolyan, mint maga a játék, szögletes és sima (kevesebb rajta a lyuk, de akkor is). Remélem, hogy a mozgás és a többi szereplő modell már jobban fogja mutatni azt az emlegetett igényességet. Tudom, tudom, mit vártam egy direct-to-DVD rajzfilm sima ízelítő előzetesétől? Mindenesetre jobban fest, mint amilyen az álmomban volt az éjjel... brrr!

A DVD borítón egy Skrallt is lehet látni.

Jaj, mellesleg a bemondó... inkább hallgatnám a Glatorian reklámot...
Viktor24

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2009. feb. 14. 10:32

http://www.earthtimes.org/articles/show/bionicler-legends-take-over-the,716222.shtml

Egy cikk az új filmről. Mint kiderül, Michael Dorn fogja játszani Mata Nui szerepét. Belinkeltem az IMDb-s oldalát, ahol fel vannak sorolva az eddig szerepei.
Viktor24

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2007. aug. 19. 10:03

A legújabb híreink szerint a BIONICLE filmek tovább folytatódnak. Az új filmek is, akárcsak az eddigi három, úgy 70 percesek lesznek, és a BIONICLE hivatalos történetét mutatják be. Jó hír az, hogy a Story Team-nek nagyobb beleszólása lesz a filmek készítésébe.
A többi film állítólag a LEGO Castle, Creator, Mars Mission, City témákból lesznek valók. Lévén nincs sok történetük, nem tudom, mit tudnak belőlük kihozni. De évente 2-3 LEGO filmre lehet számítani.
Legalább is itt ezt mondják, és Greg Farshtey is adott pár ínfót:
http://www.videobusiness.com/article/CA6468785.html

És már ha készül DVD, akkor azt minden bizonnyal itthon is kiadják. És ha kiadják, szinkronos lesz. És ha szinkronos lesz, nyilván a Masterfilm készíti a szinkront, mint az eddigi BIO filmekhez is. És ha ők készítik a szinkront, akkor foghatjuka füleinket...
Viktor24

Mozifilm, trailer

HozzászólásSzerző: Viktor24 » 2005. szept. 1. 12:50

Viktor24

Előző

Vissza: Multimédia